چگونه به یک مرد پیشنهاد ازدواج دهیم؟

خواستگاری دختر از پسر

خواستگاری دختر از پسر درست است؟

از قدیم تا به امروز رسم بوده که پسر از دختر خواستگاری کند و پیشنهاد ازدواج دهد. پسر به هر دختری که علاقه مند شود براحتی خواسته قلبی خود را مطرح می کند. اما خواستگاری دختر از پسر مقوله ای هست که در کشور ما چندان رایج نیست.

چرا یک پسر می تواند خیلی راحت از دختر مورد علاقه اش خواستگاری کند اما دختر نمی تواند؟

اگر پیشنهاد ازدواج و خواستگاری دختر از پسر به صورت پیشنهاد مستقیم باشد، ممکن است آغازگر مشکلات دیگری در رابطه شود و بعدها هم در زندگی مشترک تاثیرات نامطلوبی بگذارد.

هیچ‌گاه رو در رو و مستقیم به پسر پیشنهاد ازدواج و این که به خواستگاری شما بیاید، ندهید. زیرا معمولا عقب نشینی می کند و حالت دفاعی به خود می گیرد.

او پیش خود خیال می کند که شما دختر جلف و سبکی هستید و یا بی شوهری شما را به دادن این پیشنهاد مجبور کرده است. بنابراین بهتر است ابتدا زمینه را مهیا کنید و کمی منتظر بمانید.

حال چکار باید کرد ؟

اگر مدت زیادی صبر کرده اید اما خبری از خواستگاری و پیشنهاد ازدواج نیست، بهتر است به صورت غیرمستقیم و نامحسوس خواسته تان را بیان کنید. یک پیشنهاد غیرمستقیم، می تواند تکلیف تان را تا حدی روشن کند.

روش خواستگاری دختر از پسر

این سه تکنیک برای خواستگاری دختر از پسر کاربرد دارد. اگر شما این مراحل را با موفقیت طی کنید امکان خواستگاری او از شما چند برابر می شود.

1- تکنیک اول:

شما می توانید به پسر بگویید خواستگاری زنگ زده و پدر و مادر شما مصر برای ازدواج شما با او هستند، یا مدتی است خواستگاران زیادی زنگ زدند اما شما هر دفعه با بهانه های مختلف خواستگاران را رد می کنید.

بعد از او بخواهید تکلیف شما را هر چه سریع تر روشن کند. با این حرف، اگر خواهان شما باشد از ترس از دست دادن شما و اینکه مبادا خانواده تان شما را به فرد دیگری بدهند فوراً بری خواستگاری اقدام می کند.

2- تکنیک دوم:

می توانید به ایده هایی که در زمینه ازدواج دارید اشاره کنید. مثلاً بگویید ارتباط هدفدار را می پسندید، خیلی با طولانی شدن زمان دوستی های قبل از ازدواج موافق نیستید، دوست ندارید هر روز با یک پسر باشید و … .

در این مورد صحبت کنید و به عکس العمل های او خوب توجه کنید. اگر پسر بعد از اینکه حرف های شما را شنید، صحبت را عوض کرد یا نشان داد که مخالف شما فکر می کند، بهتر است وقت خود را تلف نکنید.

3- تکنیک سوم:

اگر فرد مورد اعتمادی و رازداری را می شناسید که با پسر رابطه خوبی دارد و از طرف دیگر شما می توانید حرف دلتان را به او بزنید، از او کمک بگیرید.

مثلاً از آن فرد بخواهید به گونه ای که خود پسر متوجه نشود شما پشت این ماجرا هستید، با او صحبت کند و نظر او را در مورد شما جویا شود. اینکه آیا پسر قصد ازدواج با شما را دارد یا نه فقط برای خوش گذرانی و تفریح باشماست. بعد اگر نظر پسر نسبت به شما مثبت است او را تشویق به ازدواج کند.

چگونه از یک پسر خواستگاری کنیم

دختر خانم عزیز!
شاید شما درگیر این موضوع هستید که چگونه می توانید خواستگاری در حد و اندازه خودتان پیدا کنید؟

بعضی از دختر خانم ها فکر می کنند که دوری کردن یا به اصطلاح مغرور بودن باعث جذب خواستگار مورد علاقه می شود و بعضی دیگر برعکس فکر میکنند زیادی در دید بودن باعث می شود خواستگار جذب آنها شود.

طی سالها مشاوره هایی که با دختران و پسران امروزی داشتم و با ریز شدن در شخصیت آنها، به نتایج جالبی رسیدم که در قالب راهکار و نکته به دختران جوان زیادی در این زمینه کمک کردم تا خواستگار ایده آلی داشته باشند.

شما در هر سن و سالی و با هر شرایطی می توانید با رعایت یکسری اصول و راهکارهایی، خواستگارانی در حد و اندازه خودش داشته باشید و یک ازدواج موفق را تجربه کنید.

اگر می خواهید با مردی که هم کفو و دلخواهتان است آشنا شوید باید بدانید چگونه شانس آشنایی و ازدواج خود با او را افزایش دهید؟

جذب خواستگار

یاسر مهدویان

من یاسر مهدویان ، نویسنده، سخنران و مدرس دوره های مهارت های فردی و پایه گذاره مکتب زیبا اندیشی در ایران

در فایل صوتی « ۸ قدم تا جذب خواستگار » راهکارها و نکاتی را به صورت ۸ قدم بیان کردم که همین الان می توانید خریداری و دانلود نمایید.

فایل صوتی « ۸ قدم تا جذب خواستگار » را دانلود و نکات و مراحلی که در آن گفته ام را قدم به قدم اجرا کنید تا با فردی که شایستگی و لیاقت شما را دارد، آشنا شوید و ازدواجی همراه با عشق واقعی را تجربه کنید.

این فایل صوتی به شما کمک می کند شانس پیدا کردن مرد دلخواهتان و ازدواج خود با او را افزایش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.