آشنایی با راههای افزایش انگیزه

راههای افزایش انگیزه
۰
(۰)

راههای افزایش انگیزه

من مراجعین بسیاری دارم که از من می خواهند راههای افزایش انگیزه را به آنها آموزش دهم. روش های ارزشمند بسیاری برای افزایش انگیزه در زندگی وجود دارد اما قبل از اینکه آموزش دهم از آنها می خواهم که این تکنیک ها را مو به مو اجرا کنند. دانستن به تنهایی کافی نیست بلکه عمل به دانسته هایمان مهم است.

بنابراین اگر شما هم بیشتر اوقات احساس می‌کنید که انگیزه‌‌ و حوصله ندارید کاری که شروع کردید را به سرانجام برسانید، در مرحله اول خواندن این مطلب را از دست ندهید و در مرحله دوم اجرای آن را فراموش نکنید.

۳ راه افزایش انگیزه 

۱- به خدای مهربان توکل کنید.

اولین و مهم ترین راه اهای فزایش انگیزه و رسیدن به خواسته هایتان توکل به خدا است.

هر فردی حتی بزرگترین افراد موفق دنیا هم وقتی کاری را شروع می کنند در میانه راه به مشکلات و شکست هایی بر می خورند. پس فکر نکنید این مشکلات فقط برای شماست.

باشید زمانی که به خدای بزرگ توکل داشته باشید، مشکلات و بن بست ها شما را از پای در نمی آورد و دچار ناامیدی نمی‌شوید. هیچ چیز در این دنیا ماندگار نیست، چه خوشی باشد چه ناخوشی.

اگر اعتقاد داشته باشید که خداوند همیشه و همه جا در کنارتان است و در پستی و بلندی های زندگی به شما کمک می کند قطعا آرامشی پیدا خواهید کرد که با هیچ طوفانی از بین نخواهد رفت.

پس عزیزان من، توکل به خدا را در هیچ لحظه‌ای از زندگیتان از دست ندهید. حتی در مواقع حساس و دشواری که برایتان پیش می‌آید، بیشتر از همیشه به او تکیه کنید.

این مطلب را هم بخوانید
آشنایی با 3 تکنیک ایجاد انگیزه برای زندگی

۲- درست کردن برگه یادآوری رویاها.

دومین راههای افزایش انگیزه اینست که انتخاب هدف در زندگی قدرتی فوق العاده در افزایش انگیزه دارد، اما چیزی که بیش از داشتن هدف می تواند به شما در افزایش انگیزه کمک کند اینست که همه رویاها و اهداف خود را در برگه ای بنویسید و آنها را در مقابل دیدگان خود قرار دهید. برگه یادآوری شما باید در روی میزتان، دیوار، آینه و خلاصه جایی در مقابل چشمانتان باشد.

همچنین می توانید با تهیه عکس از هدفتان انگیزه بیشتری داشته باشید. مثلاً اگر هدف شما خرید یک ماشین یا سفر به مکان مورد علاقتان است می توانید از این هدف خود تصویری تهیه کنید و بعد آن را جایی بچسبانید تا هر از گاهی آن را ببینید.

با این کار وقتی ناامید می شوید و انگیزه خود را از دست می دهید با دیدن این تصویر به یاد هدفتان می افتید، در کار خود تلاش بیشتری به خرج می دهید و با تمرکز و انگیزه قویتری خواسته تان را دنبال می کنید.

روشهای افزایش انگیزه

۳- به دنبال الگوی موفق باشید تا انگیزه تان چند برابر شود.

یکی دیگر از راههای افزایش انگیزه در زندگی اینست که به دنبال افرادی باشید کاری را که می خواهید انجام دهید را قبلا انجام دادند. هر رویایی که در سر دارید احتمال اینکه افراد موفق در آن زمینه وجود داشته باشند زیاد است. پس اگر در اطرافتان نیست بدنبال آن در کتابها، فیلم های آموزشی و یا وب سایت های شخصی بگردید و از اشتباهات، شکست ها و پیروزی های آنها استفاده کنید.

این مطلب را هم بخوانید
چرا انگیزه ندارم ؟

اینگونه با انرژی و انگیزه بیشتر، منحنی پیشرفتتان سریعتر خواهد شد. اینکه دیگران هم همین راه را رفته باشند و به موفقیت رسیده باشند به شما انگیزه زیادی می دهد.

مثلاً فردی تعریف می کرد همسرم به بیماری سرطان مبتلا شد. با اینکه در ابتدا از لحاظ روحی ضربه شدید خورد اما بعد از مدتی گفت: «من فلانی را که قبلاً سرطان داشت اما الان خوب شده تجسم می کنم. او توانست از پس این بیماری بر بیاید بنابراین من هم می توانم.» او با این روش انگیزه و امید خود را برای مبارزه با بیماری اش چندین برابر کرد.

 

براتون مفید بود این مطلب؟

لطفا به این مطلب ستاره دهید

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد امتیاز: ۰

شما اولین نفری باشید که امتیاز می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.