انتخاب هدف در زندگی چه مزایایی به همراه دارد؟

هدف در زندگی

هدف در زندگی

گاهی اوقات شما انتخاب هدف و تلاش برای رسیدن به هدف در زندگی تان را به تعویق می اندازید. روزها پشت سر هم می آیند و می روند عمر گران مایه می گذرد اما هیچ تغییر و تحولی در زندگی تان به وجود نمی آید و با خود فکر می کنید امروز که گذشت اما فردا چنین و چنان می کنم.

فردا هم می آید و می رود باز می گویید فردا نه از شنبه، شنبه ها هم می گذرند و آن فرصت های طلایی هرگز نمی رسند و غافل از اینکه که امروز همان فردایی است که دیروز در انتظارش بودید.

به راستی دلیل این همه تعلل و سستی چیست؟

اگر هر روز صبح سرشار از انرژی و امید از خواب بیدار نمی شوید به خاطر این است که شما در زندگی تان هدف ندارید. این بی هدفی است که تیشه بر ریشه فرصت هایی طلایی عمر ما می زند و زمان را به هدر می دهد.

داشتن هدف در زندگی

آیا می دانید تعیین هدف می تواند چه تاثیرات مفید و مثبتی برروی سلامت جسم و روح شما داشته باشد؟

1- تاثیرات تعیین هدف بر جسم انسان

تحقیقات نشان می دهد داشتن هدف در زندگی می تواند بر سلامتی و طول عمر تاثیر بگذارد. دکتر کوهن و همکارانش با بررسی اطلاعات و مطالعه از مجموع ۱۳۷۰۰۰ مرد و زن، دریافتند افرادی که حس هدفمندی کمتری دارد، احتمال بیشتری دارد که دچار سکته‌ مغزی، حمله قلبی و یا بیماری‌های عروقی تصلب شرائین شوند. البته مزایای زندگی هدفمند تنها به سلامت قلب محدود نمی‌ شود.

تحقیقات انجام شده در دانشکده‌ پزشکی دانشگاه Rush در شیکاگو اثبات می‌کند که زندگی هدفمند از ذهن نیز محافظت می‌کند. دکتر پاتریکا ای بویلر، متخصص مغز و اعصاب مرکز بیماری آلزایمر Rush معتقد است هدف هر آنچه که باشد به مغز انعطاف‌پذیری می‌ بخشد. داشتن هدف در زندگی ، مغز شما را در برابر بیماری ‌هایی مانند آلزایمر قوی ‌تر و مقاوم ‌تر می‌ کند.

2- تاثیرات تعیین هدف بر روح و روان انسان

داشتن هدف به زندگی معنا می دهد. داشتن هدف آرامش بخش زندگی است. برای داشتن آرامش در زندگی عوامل بسیاری وجود دارند که یکی از مهم ترین این عوامل داشتن هدف است. روشن و واضح بودن هدف زندگی یکی از عوامل مهم آرامش ، شاد زیستن و سلامتی روانی فرد است.

بسیاری از سردرگمی ها و افسردگی ها در اثر این است که افراد هدف مشخص و روشنی برای زندگی خود ندارند. اگر انسان نتواند هدف زندگی خود را بیابد زندگی برای او پوچ، بی هدف و بی معنا خواهد بود.

علاوه بر تاثیراتی که تعیین هدف بر سلامت جسم و روح دارد. تاثیرات شگفت آور دیگری در زندگی و آینده شما دارد که در این مقاله به گوشه ای از این مزایا اشاره خواهیم کرد.

مزایای داشتن هدف در زندگی :

  • داشتن هدف در زندگی ، باعث می شود از تقلید کورکورانه و گم شدن در راهی که مقصود شما نیست دوری کنید.
  • هدف مسیر و مقصد زندگی را تعیین و روشن می کند و به شما اعتماد به نفس، انگیزه و عشق به زندگی می دهند.
  • داشتن برنامه و هدف ، حس حرکت می دهد و در شما انرژی می آفریند.
  • شما می دانید که یک سال آینده ، پنج سال بعد و ده سال دیگر ، می خواهید در کجا و چه موقعیتی باشید.
  • اگر شما برای خود هدف تعیین کرده باشید و چشم اندازی دقیق از آینده خود مد نظر داشته باشید با تمرکزی دقیق به سمت هدفتان حرکت خواهید کرد و دست از کارهای بیهوده و وقت تلف کنی خواهید کشید.

پس بیایید در هر سنی که هستید و در هر مرحله و شرایطی که هستید نه با رویاپردازی و آرزوهای دور و دراز، بلکه با منطق و واقع بینی آنچه را که دوست دارید به آن برسید را مشخص کنید و همه چیز را برای به دست آوردن هدف زندگی در نظر بگیرید و با توکل به خداوند، تلاش و پشتکار و برای داشتن فردایی بهتر شویم قدم بردارید.

روش صحیح هدف گذاری

هدف در زندگی یعنی داشتن مقصد. تمام تلاش شما از صبح تا شب در راه رسیدن به هدفی است.و اگر هدفی که انتخاب میکنید، درست نباشد تمام عمر شما به بطلالت خواهد گذشت!
آیا شما هم جزو کسانی هستید که بعد از انتخاب هدف در زندگی دلسرد می شوید و دنبال رسیدن به اهدافتان نمی روید؟
دلیل آن این است که آن اهداف با استعدادهای درونی شما سازگار نبوده اند.و متاسفانه هیچ جا به ما یاد نداده اند که چگونه می توانیم استعداد های خود را کشف کنیم و همین می شود که اکثرا در حسرت رویاهایمان می مانیم!!!
شما اول از همه باید خودتان و درونیات خود را بشناسید، تا بتوانید بر اساس آن اهداف منسجم و درستی را انتخاب کنید.
برای اینکه در بزرگراههای تصمیم گیری راه خود را گم نکنید نیازمند دانستن تکنیک های هدف گذاری هستید.

من یاسر مهدویان، نویسنده و سخنران و مدرس دوره های مهارت های فردی و پایه گذاره مکتب زیبا اندیشی در ایران در فایل صوتی “روش صحیح هدف گذاری” شخصیت شما را آنالیز می کنیم تا به بهترین نحو، خودتان و علایقتان و اهدافتان را بشناسید.

این دوره مخصوص کسانی ست که حاضر هستند برای نابغه شدن تلاش کنند.

این دوره مخصوص کسانی است که تصمیم جدی گرفته اند که در زندگی خود تحول اساسی ایجاد کنند.

ضمانت برگشت پول

اهدافت را مطابق با استعدادهایت انتخاب کن!

نام محصول: هدف گذاری به روش نابغه ها

فرمت : MP3

قابل گوش کردن در موبایل و ماشین نحوه تحویل: دسترسی به دانلود بلافاصله پس از پرداخت حجم فایل: ۱۷ مگابایت

هدف

 

 

1 دیدگاه برای “انتخاب هدف در زندگی چه مزایایی به همراه دارد؟

  1. زهرا میگوید:

    دقیقا درسته 3 جمله ای که میتونه باعث خوشبختی و موفقیت من در زندگی بشه همینه
    عالی بود

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.