چگونه به زندگی با دید مثبت نگاه کنیم؟

دید مثبت

روزی به دیدن یکی از دوستانم که از تازه از سفر برگشته بود رفتم. وقتی از او پرسیدم سفر خوش گذشت؟ او فقط به تأخیر پروازش و خستگی زیاد به خاطر معطلی در فرودگاه اشاره کرد. ولی از زیبایی های سفر و شهری که به آن رفته بود، هیچ تعریف نکرد.

نوع برخورد او با این مسئله مرا به فکر فرو برد. او طور دیگری هم می توانست به قضیه نگاه کند و با دید مثبت از لحظه های زیبای زندگی خود لذت ببرد.

به همین دلیل تصمیم گرفتم پاسخ پرسش های زیر را در مکتب زیبا اندیشی جستجو کنم:

اگر به تمام لحظه های زندگی فکر کنیم و آنها را مرورکنیم، می بینیم که در طول زندگی لحظه های زیبا و لذت بخش زیادی برای ما رخ داده است.

  • اما چرا به جای فکر کردن به لحظه های زیبای زندگی و دید مثبت ، تنها به لحظات سخت و مشکلات فکر می کنیم؟
  • چرا به به جای اینکه به داشته هایمان بیندیشیم، از آنها لذت ببرید و شاکر خدا باشیم، به نداشته هایمان فکر می کنیم؟

در فایل صوتی رایگان «گذر لحظه های زندگی» به طور مفصل به جواب این پرسش ها پرداخته ام.

اگر گاهی مشکلات زندگی به شما فشار می آورد برای رویارویی با آن به توصیه بلیکمن عمل کنید.

بلیکمن می‌گوید: هیچ کسی نیست که بگوید من در زندگی با مشکلی مواجه نیستم. همه ما در زندگی با چالش‌های مختلفی مواجه هستیم. کلید این مسئله این است که مثبت اندیش و البته واقع‌ بین باشید. افراد مثبت اندیش با نگاهی متفاوت به آن مسئله نگاه می‌کنند. آن‌ ها در زندگی می‌ آموزند که به خود بگویند «این نیز بگذرد». آن‌ ها می ‌دانند که قبلاً هم با این دسته از مشکلات روبه‌رو بوده‌اند و با موفقیت از آن سد عبور کرده‌اند.

فراموش نکنید که افکار منفی می تواند یک روز سفید را خاکستری نشان دهد و افکار مثبت حتی یک روز خاکستری را زیبا و سفید می کند.

شما چگونه هستید؟

اصولا مثبت اندیش هستید، نسبت به پدیده های اطرافتان دید مثبت دارید، امیدوار هستید، به خاطرات خوب زندگی توجه دارید و آنها را برای دیگران تعریف می‌کنید. معمولاً روحیه‌ای شاد، عالی و احساس خوبی از زندگی دارید و از لحظه لحظه‌ های زندگی لذت می ‌برید؟

یا منفی نگر هستید، ناامیدانه فکر می‌کنید، روی موانع و مشکلات زندگی تمرکز می‌کنید، به خاطرات منفی گذشته نگاه می‌کنید و افسرده هستید؟

اگر جزء هر گروه هستید این نکته مهم را همیشه در خوشی و ناخوشی به یاد داشته باشید:

همه چیز در زندگی گذراست، تفکر و دید مثبت داشته باشید. اگر اوضاع زندگی شما بر وفق مرادتان است از آن لذت ببرید و اگر اوضاع آن طور که می خواهید پیش نمی رود، ناراحت نباشید چون روزی پایان می پذیرد.

خداوند زندگی را به ما نبخشیده است تا از آن روی برگردانیم

سرانجام خداوند از من و شما خواهد پرسید: آیا «زندگی» را «زندگی کرده­ ای»؟

1 دیدگاه برای “چگونه به زندگی با دید مثبت نگاه کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.