دوست دارم ازدواج کنم ولی خواستگار ندارم – چرا خبری از خواستگار نیست – زیبا اندیشی

دوست دارم ازدواج کنم ولی خواستگار ندارم

من دختری ۳۵ ساله هستم که فوق لیسانس دارم. خیلی دوست دارم ازدواج کنم ولی خواستگار ندارم . موقعیت خوبی هم دارم. اما نمی دانم چرا خواستگار ندارم ؟

از خانواده ام خجالت می کشم که با این سنم هنوز خواستگار ندارم . گاهی دوستانم به من طعنه می زنند و می گویند: تو چرا ازدواج نمی کنی؟ یا اگر دوستان قدیمی ام را ببینم فورا می پرسند: هنوز مجردی؟

اینها حرف های دل دختری بود که برای مشاوره پیش من آمده بود. البته بارها دختران این سوال را به صورت های مختلف از من می پرسند:

متاسفانه در جامعه ما در ميان مردم جا افتاده كه خوبی دختر را از تعداد خواستگارانش می سنجند.

يعنی هر دختری كه تعداد خواستگارانش زياد باشد دختری خوب و اصل و نسب دار است. اما اگر دختری خواستگار نداشته باشد اين طور تعبير می شود كه حتماً مشكلی دارد كه كسی به سراغش نمی رود.

آن وقت است كه دختر و خانواده اش روز به روز نگران و نااميدتر می شوند و اعتماد به نفس خود را از دست می دهند.

احتمالا شما هم جزء آن دسته از دختر خانم هایی هستید که نگرانید مبادا اوضاع به همین منوال پیش برود و نتوانید مرد دلخواهتان را پیدا و ازدواج کنید.

اگر به دنبال عواملی هستید که باعث تاخیر در ازدواج تان شده، از بالا رفتن سن خود بیم دارید و مدام از خود می پرسید: « چیکار کنم ازدواج کنم » حتما این مقاله را بخوانید.

دوست دارم ازدواج کنم ولی خواستگار ندارم

گاهی نداشتن خواستگار به خاطر وجود مانعی بر سر راه است که باید سعی کنید ابتدا آن مانع را برطرف کنید.

دوست دارم ازدواج کنم اما خواستگار ندارم

3 تا عواملی که سبب می شود شما دختر خانم عزیز خواستگار نداشته باشید:

من خواستگار ندارم زیرا ….

۱- چرا خواستگار خوب ندارم ؟ بعضی از دختر خانم ها به علل مختلفی چون کمرویی، خجالتی بودن و درون گرا بودن از حاضر شدن در جمع های خانوادگی یا دوستان، مجالس زنانه و … دوری می کنند و ترجیح می دهند بیشتر وقتشان را در خانه پای تلویزیون و گوشی باشند.

گاهی دختر خانم یک زندگی محدود دارد و با آدمهای کم و خاصی معاشرت می کند. مثلا صبح سر کار می رود و ظهر هم از همان مسیر بر می گردد.

در این حالت نه پسری آنها را می بیند که بپسندد و نه شخصی که دختر را به دیگران معرفی کند برای همین خواستگار ندارد.

من به شما توصیه می کنم از مجالس زنانه، عروسی، … و در مکان هایی که احتمال می دهید ممکن است توسط پسر یا فرد دیگری مثل اعضای خانواده و آشنایان او دیده شوید، دوری نکنید.

اگر تا به حال این کار را نمی کردید شاید در ابتدا کمی حضور در جمع برایتان سخت باشد. اما این تکنیک به احتمال خیلی زیاد جواب می دهد.

من موارد بسیاری را می شناسم که با همین روش توسط پسر، مادر یا خواهر پسر دیده شدند و این دیدار و آشنایی به ازدواج منجر شده است.

۲- تحصیلات بالای دختر یا نداشتن هم کفو هم گاهی باعث بی خواستگاری می شود. مثلاً دختری را در نظر بگیرید که تا مقطع دکترا درس خوانده باشد. اگر این دختر در یک محیط کوچک زندگی کند و افراد تحصیلکرده زیادی در آنجا نباشد، همتایی برایش وجود ندارد.

دختری تعریف می کرد: دوست دارم شوهر کنم ، دوست دارم ازدواج کنم ولی خواستگار ندارم . بعد از بررسی متوجه شدم او دکترای فیزیک دارد و به تازگی در دانشگاهی تدریس می کند. اما در یک شهرک کوچک زندگی می کنند. با اینکه دختر موقعیت خوبی دارد اما در اطرافش پسری هم کفو او وجود ندارد.

۳- اگر خانواده ای خوب در محله ای بدنام زندگی کنند احتمال اینکه برای دخترشان خواستگاران خوب بیاید کم می شود. زیرا خواستگارها فکر می کنند خود خانواده دختر هم همین گونه است.

متاسفانه امروزه بعضی از خانواده ها به محلی که دختر زندگی می کند بیش از اندازه اهمیت می دهند.

مثلاً مادری می گفت: «هر وقت برای خواستگاری به خانه دختری زنگ می زنم حتما آدرس محل سکونتشان را می پرسم. اگر ببینم آدرس مربوط به محله های پایین شهر است، نمی روم. آخر جواب مردم را چه بدهم. اگر پرسیدند عروست کجا زندگی می کند چه بگویم؟ دوست دارم پسرم با افتخار بگوید خانوده همسرم از فلان محله هستند نه اینکه خجالت بکشد.»

میخوام ازدواج کنم اما خواستگار خوبی ندارم

خیلی از دخترخانم هایی که خواستگار مناسبی ندارند، از افزایش سن خود و مجرد ماندن می ترسند.

من دختری را می شناسم که سنش از مرز 35 سال گذشته بود. او نگران بود که دیگر موقعیت ازدواج نداشته باشد، به همین دلیل با مردی که شرایط مناسبی نداشت و هم کفو او نبود، ازدواج کرده بود.

ازدواج یکی از مهم ترین رویدادهای زندگی هر آدمی است. نباید آن را دست کم گرفت.

آیا این درست است که به دلیل نداشتن خواستگار خوب و فقط به دلیل فرار از حرف مردم ، ترس از افزایش سن، تنهایی و مجرد ماندن با مردی که دلخوهتان نیست، ازدواج کنید.

داشتن ازدواج موفق هنر است.

هر دختر خانمی در هر سن و سالی و با هر شرایطی می تواند با رعایت یکسری اصول و راهکارهایی، خواستگارانی در حد و اندازه خودش داشته باشد و یک ازدواج موفق را تجربه کند.

من دوست دارم ازدواج کنم اما خواستگار ندارم چه کنم ؟

اگر می خواهید با مردی که هم کفو و دلخواهتان است آشنا شوید باید بدانید چگونه شانس آشنایی و ازدواج خود با او را افزایش دهید؟

میخوام ازدواج کنم باید چکار کنم ازدواج کنم 

فایل صوتی « ۸ قدم تا جذب خواستگار » را دانلود و نکات و مراحلی که در آن گفته ام را قدم به قدم اجرا کنید تا با فردی که شایستگی و لیاقت شما را دارد، آشنا شوید و ازدواجی همراه با عشق واقعی را تجربه کنید.

این فایل صوتی به شما کمک می کند شانس پیدا کردن مرد دلخواهتان و ازدواج خود با او را افزایش دهید.

دختر خانم عزیز!

فایل صوتی «8 قدم تا جذب خواستگار» برای شما مناسب است اگر بنا به هر دلیلی …

 • خواستگار ندارید 
 • خواستگار خوب و در حد و اندازه خود ندارید

کلیه نظرات شخصا توسط استاد مهدویان پاسخ داده می شوند، لطفا نظر خود را با ما در میان بگذارید. متشکریم

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 2 =

14 نظرات
 1. سمیه اینگونه نظر داد

  سلام آقای مهدویان..با تعریفی که از ویژگیها و مشخصات خود فرمودین دیگه اینروزا خیلی کم‌پسری پیدا میشه که اهل دوس دختر نباشه..خدا حفظتون کنه.انشاالله که به آرزوی قلبیتون برسین.راستش من خیلی خوشحال میشم باهاتون آشنا بشم

  1. یاسر مهدویان اینگونه نظر داد

   سلام سمیه جان
   من هم خوشحالم که به خانواده بزرگ زیبا اندیشی پیوستید، سپاس از همراهی شما

 2. مهدی اینگونه نظر داد

  سلام
  وضع منم خیلی بهتر نیست با اینکه پسرم تحصیلات دارم تیپ ظاهر خیلی مناسب دارم کارم تازه برام جور شده ولی خانوادم حاضر به هیچ کمکی برای ازدواج کردنم نیستن دیگه حالم داره از مادرم بهم میخوره در حالی که سالها عاشقش بودم وقتی میبینم مادرای دیگه چطور میگدرن دنبال دخترای خوب من هر وقت بهش میگم میگه من کار ندارم. منو رها میکنه اعصابم بهم میریزه از اون طرف مذهبي هستم دوست ندارم دوست دختر بگیرم خنده داره تو خیابون که راه میرم همه میگن خوشبه حالش با این تیپ صدتا دوست دختر داره ولی نمیدونن من هیچی ندارم تو زندگیم نه دوست دختری نه عشقی نه همسری نه نامزدی دیگه هم شد سی سالمون ازدواج هم. نیاز به کمک دیگران داره حداقل تو انتخواب کمک. کنن دیگه منم باید به فکر خودم باشم اخر سر دست یک دخترو میگیرم میارم میگم همین که هست

  1. یاسر مهدویان اینگونه نظر داد

   سلام مهدی جان
   متاسفم که چنین مشکلی برات پیش آمده
   اما دوست دختر گرفتن با انتخاب همسر توسط خودت متفاوت هست. تمام ذهنیت ما این هست که به جای اینکه مادر شما برای شما دختری را انتخاب کند بهتر هست خودتون نسبت به شناختی که از خودتون دارید و نسبت به اهداف و آینده و نگرش خودتون، همسری را انتخاب کنید. چنین کاری به مذهبی بودن یا نبودن ربطی ندارد

  2. نرگس اینگونه نظر داد

   ميشه لطفا اگه ازدواج نكردين شماره بدين ؟
   نمونه هاي شما منقرض شده هستن

 3. mary اینگونه نظر داد

  من یه دختر 26 ساله مجرد هستم و کارمند. شاید هنوز دیر نشده باشه ازدواج واسم. اما واقعا بعضی وقتا خسته میشم. واقعا چرا تا به نسل ما که رسید همه چیز از اعتماد بگیر تا اوضاع اقتصادی جامعه انقدر سخت شد.. ولی فقط ما دخترا سخت گیر نیستیم بخدا بعضی پسرا با خانواده شون هم خیلی سخت میگیرن..

  1. یاسر مهدویان اینگونه نظر داد

   سلام دوست عزیز
   کاملا شما را درک می کنم به همین دلیل محصول 8 قدم برای جذب خواستگار را تهیه کردم که قطعا می تونه کمک زیادی به شما بکنه که ازدواج خوبی داشته باشید

 4. شهرزاد اینگونه نظر داد

  سلام
  من دختری هستم 39 ساله با ظاهری خوب. و شاغل
  موقعیت خانوادگی متوسط رو به بالا
  اما متاسفانه کن خواستگار ندارم و کسی جذب من نمیشه و احساس می کنم کسی دوست نداره من شریک زندگی اش شوم
  می خوام ببینم من چکار کنم نن واقعا دوست دارم ازدواج کتم از طعنه های دیگران خسته شدم. وقتی از سر کار برمیگردم شدم جلفا خواهر برادرهایم که ازدواج کردن هر کدوم یک دستوری میدند و من باید بی جوت و چرا انجام بدم تا مجرد بودن و سن بالیم را تپ چشمم نکوبنآیا امید داشته باشم برای ازدواج
  یا اصلا راهی برای من وجود نداره با وجودیکه. سنم بالاست

  1. یاسر مهدویان اینگونه نظر داد

   سلام شهرزاد جان
   محصول 8 قدم برای جذب خواستگار که در سایت قرار گرفته خیلی زیاد می تونه به شما کمک کنه

  2. پری اینگونه نظر داد

   سلام… من چه اون موقع که بیست ساله بودم و چه الان که چهل ساله شده ام تقریباً خواستگار نداشتم. منم قیافه ام بد نیست تحصیلکرده هستم و حتی مقداری پول برای خرید جهاز پس انداز کرده ام ولی خواستگار ندارم اون دو سه موردی هم که معرفی شده بودم به چند نفر، منو پسند نکردند.

   1. یاسر مهدویان اینگونه نظر داد

    سلام پری خانم
    اصلا جای نگرانی نیست. خیلی از دخترهای دیگر هم متاسفانه شرایط شما را دارند، دلیل آن هم این است که متاسفانه در جامعه ما آموزش های لازم در این زمینه وجود ندارد. برای همین ما محصول جذب خواستگار را آماده کرده ایم. در این محصول راهکارهایی ارائه می دهیم که با اجرای آنها بدون شک شما می توانید یک ازدواج موفق داشته باشید. از لینک زیر می توانید جزئیات آن را ببینید.
    جذب خواستگار

 5. نسترن اینگونه نظر داد

  منم واقعا اعصابم خورد شده.سی سالمه ولی هنوز نتونستم ازدواج کنم.قیافم خوشگله ولی چه فایده.کار هم که نیست لااقل خودمون رو باهاش سرگرم کنیم.همه ما جوونها یکی یکی داریم پر پر میشیم.دیگه خسته شدم از بس شب و روز گریه کردم.هیچکسو ندارم باهاش درد دل کنم.تورو خدا کمکم کنید.همش به خودکشی فکر میکنم.

  1. یاسر مهدویان اینگونه نظر داد

   احساس شما را کاملا درک می کنم
   بهتون پیشنهاد می کنم محصول 8 قدم برای جذب خواستگار را از سایت ما تهیه کنید و گوش کنید و اجرا کنید
   قطعا به نتیجه خواهید رسید
   در صورت لزوم می تونید از طریق کانال تلگرام با ما در ارتباط باشید

  2. mary اینگونه نظر داد

   خدا نکنه عزیز دلم… خودکشی واسه چی.. دور از جونت…از بس که بی لیاقتن… انشالله یه ازدواج خوب قسمتت شه که به حرف الانت یه روز خنده ت بگیره..

هفت ویژگی دختران جذاب
فایل صوتی رایگان
برای دانلود فرم زیر را پر کنید

دانلود رایگان فایل صوتی
تمام آموزش های ما از طریق ایمیل ارسال می شود.
close-link
هفت ویژگی دختران جذاب
فایل صوتی رایگان
برای دانلود فرم زیر را پر کنید

دانلود رایگان فایل صوتی
تمام آموزش های ما از طریق ایمیل ارسال می شود.
close-link


 
برای عضویت در کانال تلگرام زیبا اندیشی کلیک کنید
close-image