دوست دارم ازدواج کنم ولی خواستگار ندارم – چرا خبری از خواستگار نیست – زیبا اندیشی

دوست دارم ازدواج کنم ولی خواستگار ندارم

دوست دارم ازدواج کنم ولی خواستگار ندارم

من دختری ۳۵ ساله هستم که فوق لیسانس دارم. خیلی دوست دارم ازدواج کنم ولی خواستگار ندارم . موقعیت خوبی هم دارم. اما نمی دانم چرا خواستگار ندارم ؟

از خانواده ام خجالت می کشم که با این سنم هنوز خواستگار ندارم . گاهی دوستانم به من طعنه می زنند و می گویند: تو چرا ازدواج نمی کنی؟ یا اگر دوستان قدیمی ام را ببینم فورا می پرسند: هنوز مجردی؟

اینها حرف های دل دختری بود که برای مشاوره پیش من آمده بود. البته بارها دختران این سوال را به صورت های مختلف از من می پرسند:

متاسفانه در جامعه ما در ميان مردم جا افتاده كه خوبی دختر را از تعداد خواستگارانش می سنجند.

يعنی هر دختری كه تعداد خواستگارانش زياد باشد دختری خوب و اصل و نسب دار است. اما اگر دختری خواستگار نداشته باشد اين طور تعبير می شود كه حتماً مشكلی دارد كه كسی به سراغش نمی رود.

آن وقت است كه دختر و خانواده اش روز به روز نگران و نااميدتر می شوند و اعتماد به نفس خود را از دست می دهند.

احتمالا شما هم جزء آن دسته از دختر خانم هایی هستید که نگرانید مبادا اوضاع به همین منوال پیش برود و نتوانید مرد دلخواهتان را پیدا و ازدواج کنید.

اگر به دنبال عواملی هستید که باعث تاخیر در ازدواج تان شده، از بالا رفتن سن خود بیم دارید و مدام از خود می پرسید: « چیکار کنم ازدواج کنم » حتما این مقاله را بخوانید

دوست دارم ازدواج کنم ولی خواستگار ندارم

گاهی نداشتن خواستگار به خاطر وجود مانعی بر سر راه است که باید سعی کنید ابتدا آن مانع را برطرف کنید.

دوست دارم ازدواج کنم اما خواستگار ندارم

۳ تا عواملی که سبب می شود شما دختر خانم عزیز خواستگار نداشته باشید:

من خواستگار ندارم زیرا ….

۱- چرا خواستگار خوب ندارم ؟ بعضی از دختر خانم ها به علل مختلفی چون کمرویی، خجالتی بودن و درون گرا بودن از حاضر شدن در جمع های خانوادگی یا دوستان، مجالس زنانه و … دوری می کنند و ترجیح می دهند بیشتر وقتشان را در خانه پای تلویزیون و گوشی باشند.

گاهی دختر خانم یک زندگی محدود دارد و با آدمهای کم و خاصی معاشرت می کند. مثلا صبح سر کار می رود و ظهر هم از همان مسیر بر می گردد.

در این حالت نه پسری آنها را می بیند که بپسندد و نه شخصی که دختر را به دیگران معرفی کند برای همین خواستگار ندارد.

من به شما توصیه می کنم از مجالس زنانه، عروسی، … و در مکان هایی که احتمال می دهید ممکن است توسط پسر یا فرد دیگری مثل اعضای خانواده و آشنایان او دیده شوید، دوری نکنید.

اگر تا به حال این کار را نمی کردید شاید در ابتدا کمی حضور در جمع برایتان سخت باشد. اما این تکنیک به احتمال خیلی زیاد جواب می دهد.

من موارد بسیاری را می شناسم که با همین روش توسط پسر، مادر یا خواهر پسر دیده شدند و این دیدار و آشنایی به ازدواج منجر شده است.

۲- تحصیلات بالای دختر یا نداشتن هم کفو هم گاهی باعث بی خواستگاری می شود. مثلاً دختری را در نظر بگیرید که تا مقطع دکترا درس خوانده باشد. اگر این دختر در یک محیط کوچک زندگی کند و افراد تحصیلکرده زیادی در آنجا نباشد، همتایی برایش وجود ندارد.

دختری تعریف می کرد: دوست دارم شوهر کنم ، دوست دارم ازدواج کنم ولی خواستگار ندارم . بعد از بررسی متوجه شدم او دکترای فیزیک دارد و به تازگی در دانشگاهی تدریس می کند. اما در یک شهرک کوچک زندگی می کنند. با اینکه دختر موقعیت خوبی دارد اما در اطرافش پسری هم کفو او وجود ندارد.

۳- اگر خانواده ای خوب در محله ای بدنام زندگی کنند احتمال اینکه برای دخترشان خواستگاران خوب بیاید کم می شود. زیرا خواستگارها فکر می کنند خود خانواده دختر هم همین گونه است.

متاسفانه امروزه بعضی از خانواده ها به محلی که دختر زندگی می کند بیش از اندازه اهمیت می دهند.

مثلاً مادری می گفت: «هر وقت برای خواستگاری به خانه دختری زنگ می زنم حتما آدرس محل سکونتشان را می پرسم. اگر ببینم آدرس مربوط به محله های پایین شهر است، نمی روم. آخر جواب مردم را چه بدهم. اگر پرسیدند عروست کجا زندگی می کند چه بگویم؟ دوست دارم پسرم با افتخار بگوید خانوده همسرم از فلان محله هستند نه اینکه خجالت بکشد.»

میخوام ازدواج کنم اما خواستگار خوبی ندارم

خیلی از دخترخانم هایی که خواستگار مناسبی ندارند، از افزایش سن خود و مجرد ماندن می ترسند.

من دختری را می شناسم که سنش از مرز ۳۵ سال گذشته بود. او نگران بود که دیگر موقعیت ازدواج نداشته باشد، به همین دلیل با مردی که شرایط مناسبی نداشت و هم کفو او نبود، ازدواج کرده بود.

ازدواج یکی از مهم ترین رویدادهای زندگی هر آدمی است. نباید آن را دست کم گرفت.

آیا این درست است که به دلیل نداشتن خواستگار خوب و فقط به دلیل فرار از حرف مردم ، ترس از افزایش سن، تنهایی و مجرد ماندن با مردی که دلخوهتان نیست، ازدواج کنید.

داشتن ازدواج موفق هنر است.

هر دختر خانمی در هر سن و سالی و با هر شرایطی می تواند با رعایت یکسری اصول و راهکارهایی، خواستگارانی در حد و اندازه خودش داشته باشد و یک ازدواج موفق را تجربه کند.

من دوست دارم ازدواج کنم اما خواستگار ندارم چه کنم ؟

اگر می خواهید با مردی که هم کفو و دلخواهتان است آشنا شوید باید بدانید چگونه شانس آشنایی و ازدواج خود با او را افزایش دهید؟

جذب خواستگار

 

میخواهم ازدواج کنم اما خواستگار ندارم باید چکار کنم ازدواج کنم 

فایل صوتی « ۸ قدم تا جذب خواستگار » را دانلود و نکات و مراحلی که در آن گفته ام را قدم به قدم اجرا کنید تا با فردی که شایستگی و لیاقت شما را دارد، آشنا شوید و ازدواجی همراه با عشق واقعی را تجربه کنید.

فایل صوتی « ۸ قدم تا جذب خواستگار » به شما کمک می کند شانس پیدا کردن مرد دلخواهتان و ازدواج خود با او را افزایش دهید.

دختر خانم عزیز!

فایل صوتی «۸ قدم تا جذب خواستگار» برای شما مناسب است اگر بنا به هر دلیلی …

 • خواستگار ندارید
 • خواستگار خوب و در حد و اندازه خود ندارید

20 دیدگاه برای “دوست دارم ازدواج کنم ولی خواستگار ندارم – چرا خبری از خواستگار نیست – زیبا اندیشی

 1. تنها گفته:

  من پسری ۲۹ ساله با قیافه معمولی از نظر خودم البته کارمم ماهی ۲.۳ تومن حقوقم میترسم پاپیش بزارم میگم نرم خواستگاری جواب رد بشنوم یا دختر وسط ازدواج زیر بار مشکلات تنهام بزاره لطفاً راهنمایی کنید ۰۹۱۸۴۴۳۸۵۸۸جهت مشاوره و راهنمایی بنده خدا خیرتون بده کمک کنید تو عذابم نیاز به مشورت و راهنمایی از شما خواهر و برادرهای خودم دارم دارم ممنوم

 2. صابر گفته:

  سلام
  من مردی تنها هستم متولد ۱/۱/۱۳۶۱ میخواهم ازدواج کنم آیا اینجا دختر خانمهایی هستند برای ازدواج و تشکیل خانواده ای بی شیله پیله من منتظر جوابتون هستم.
  تا میتونید اجازه ندید خانوادتون تو زندگی خصوصیتون وارد بشه چه مرد چه زن چون شروع و پایان خوشی نحواهد داشت. اکثر بی ازدواجی های ما دخالت خانوادهاست و به قول خودشون ما بد شمارو نمیخاهیم ولی نمیدونند این یه جهنمی به پا میشه واسه دوتا جوون و زندگی و آیندشونو از هم میپاشونند.

 3. کاوه گفته:

  سلام میخواستم در جواب اون دخترخانومایی که میگن خواستگاران بگم مشکل ازاونهانیست که خواستگاران مشکل ازماپسرهاست که وضعیت مالیمون بده ونمیتونیم یک زندگی رو اداره کنیم.تنهازندگی کردن بهترازاینه که دخترمردموبدبخت کنی ونتونی به آرزوهایش برسونی وگرنه کی اززن وفرزندبدش میاد

  • یاسر مهدویان گفته:

   کاوه جان، ما به دنبال مقصر نیستیم. هر کسی باید وظیفه خودش رو بدرستی انجام بده. یکی از دلایلی که پسرها شرایط مالی خوب ندارند اینه که هدفگذاری را به درستی نمی دانند، قطعا اگر با روش های هدفگذاری و کشف استعداد های خودشون آشنا باشند می تونن شرایط مالی خیلی خوبی برای خودشون درست کنند. پیشنهاد می کنم سری به محصول هدفگذاری به روش نابغه ها بزنید، می تونه براتون خیلی زیاد مفید باشه

 4. فاطمه گفته:

  سلام منم ۳۲ ساله همه فک میکنن ۲۶ سالمه جذاب و خوش چهره هم هستم ولی خواستگاری نداشتم،کارمندم و خداروشکر درآمد بالایی دارم…اینقدر واسه این نبودن خواستگار غصه خوردم که فقط خدا خودش خبر داره،…ولی الطاف خدا برمن کم نبود، از درآمد زیر صفر الان اوضاع مالیم عالیه غصه ی چیزی رو نمیخورم و مطمئنم که بزودی اوضاع من عالیتر میشه و من قول خوشبختی رو بخودم داده ام… از بیست سالگی نیاز شدید داشتم و بهیچ عنوان حاضر نبودم با پسری سرگرم بشم فقط دلم تشکیل خانواده میخاست… اجازه نمیدادم کسی ازم سو استفاده کنه ولو با یه قدم زدن بیرون…تاالانم منتظر رحمت خدام… و مطمئنم همون مردی که میخام هم تو دنیا هست و یه روزی از این روزا میاد و میگه بیا زندگی رو که ارزشو داشتی باهم بسازیم… من بینظیرم و لایق بهترین مرد و باوفاترین و باشخصیت ترین و خانواده ی عالی هستم…. بچه ها فهمیدم اضطراب و نگرانی درونی ما باعث میشه خواستگار نداشته باشیم، باورهامونو عوض کنیم و منتظر نباشیم یه آدم بیاد مارو خوشبخت کنه،،،خودمون خوشبخت زندگی کنیم تا خوشبختی بیشتری (عشق ایده آل) هم هروقت تمایل داشت بیاد و آنوقت ما یاد گرفتیم هرگز عجله نکنیم و بافکر باز و اطمینان در موردش فکر کنیم… هر طور میدونین خوش بگذرونین با مسافرت، عبادت، آرایش کردن، خرید کردن، حتی گریه های یواشکی جلو آینه… تا وقتتون بگذره و موقعیت های بهتری براتون جور بشه و وارد مرحله ی قشنگتر زندگی تون بشید. اگ الان ناراحت باشید، در زندگی زناشویی هم ناراحت هستید… شک نکنید…اونم خیلی عادی میشه… ارزش و اعتماد بنفس تون رو ببرید بالا و هیچ اهمیتی به افراد کوته فکر نشون ندین تنها کار اینه که ازشون فاصله بگیرید و با پرستیژ زندگی کنید تا همه بدونن که چقدر متشخص و خانوم هستین… شل نگیرین، قوی باشید لطفاً

  • یاسر مهدویان گفته:

   فاطمه جان با خیلی از حرف هات موافقم و با چندتاشون مخالف
   عالیه که امیدوار باشیم و منتظر رحمت الهی، اما تا زمانی که آمادگی لازم را در خودمون ایجاد نکنیم به هیچ عنوان نمی توانیم از رحمت الهی هم استفاده کنیم،
   یک دختر برای داشتن ازدواج همراه با عشق، نیاز به آمادگی ها و مهارت هایی دارد و تا زمانی که مهارت های لازم را در خود به وجود نیاورد قطعا نمی تواند ازدواج خوبی داشته باشد. در محصول ” هشت قدم برای جذب خواستگار” مفصل در این زمینه آموزش هایی را ارائه داده ام.

 5. سمیه گفته:

  سلام آقای مهدویان..با تعریفی که از ویژگیها و مشخصات خود فرمودین دیگه اینروزا خیلی کم‌پسری پیدا میشه که اهل دوس دختر نباشه..خدا حفظتون کنه.انشاالله که به آرزوی قلبیتون برسین.راستش من خیلی خوشحال میشم باهاتون آشنا بشم

  • یاسر مهدویان گفته:

   سلام سمیه جان
   من هم خوشحالم که به خانواده بزرگ زیبا اندیشی پیوستید، سپاس از همراهی شما

 6. مهدی گفته:

  سلام
  وضع منم خیلی بهتر نیست با اینکه پسرم تحصیلات دارم تیپ ظاهر خیلی مناسب دارم کارم تازه برام جور شده ولی خانوادم حاضر به هیچ کمکی برای ازدواج کردنم نیستن دیگه حالم داره از مادرم بهم میخوره در حالی که سالها عاشقش بودم وقتی میبینم مادرای دیگه چطور میگدرن دنبال دخترای خوب من هر وقت بهش میگم میگه من کار ندارم. منو رها میکنه اعصابم بهم میریزه از اون طرف مذهبي هستم دوست ندارم دوست دختر بگیرم خنده داره تو خیابون که راه میرم همه میگن خوشبه حالش با این تیپ صدتا دوست دختر داره ولی نمیدونن من هیچی ندارم تو زندگیم نه دوست دختری نه عشقی نه همسری نه نامزدی دیگه هم شد سی سالمون ازدواج هم. نیاز به کمک دیگران داره حداقل تو انتخواب کمک. کنن دیگه منم باید به فکر خودم باشم اخر سر دست یک دخترو میگیرم میارم میگم همین که هست

  • یاسر مهدویان گفته:

   سلام مهدی جان
   متاسفم که چنین مشکلی برات پیش آمده
   اما دوست دختر گرفتن با انتخاب همسر توسط خودت متفاوت هست. تمام ذهنیت ما این هست که به جای اینکه مادر شما برای شما دختری را انتخاب کند بهتر هست خودتون نسبت به شناختی که از خودتون دارید و نسبت به اهداف و آینده و نگرش خودتون، همسری را انتخاب کنید. چنین کاری به مذهبی بودن یا نبودن ربطی ندارد

 7. mary گفته:

  من یه دختر ۲۶ ساله مجرد هستم و کارمند. شاید هنوز دیر نشده باشه ازدواج واسم. اما واقعا بعضی وقتا خسته میشم. واقعا چرا تا به نسل ما که رسید همه چیز از اعتماد بگیر تا اوضاع اقتصادی جامعه انقدر سخت شد.. ولی فقط ما دخترا سخت گیر نیستیم بخدا بعضی پسرا با خانواده شون هم خیلی سخت میگیرن..

  • یاسر مهدویان گفته:

   سلام دوست عزیز
   کاملا شما را درک می کنم به همین دلیل محصول ۸ قدم برای جذب خواستگار را تهیه کردم که قطعا می تونه کمک زیادی به شما بکنه که ازدواج خوبی داشته باشید

 8. شهرزاد گفته:

  سلام
  من دختری هستم ۳۹ ساله با ظاهری خوب. و شاغل
  موقعیت خانوادگی متوسط رو به بالا
  اما متاسفانه کن خواستگار ندارم و کسی جذب من نمیشه و احساس می کنم کسی دوست نداره من شریک زندگی اش شوم
  می خوام ببینم من چکار کنم نن واقعا دوست دارم ازدواج کتم از طعنه های دیگران خسته شدم. وقتی از سر کار برمیگردم شدم جلفا خواهر برادرهایم که ازدواج کردن هر کدوم یک دستوری میدند و من باید بی جوت و چرا انجام بدم تا مجرد بودن و سن بالیم را تپ چشمم نکوبنآیا امید داشته باشم برای ازدواج
  یا اصلا راهی برای من وجود نداره با وجودیکه. سنم بالاست

  • یاسر مهدویان گفته:

   سلام شهرزاد جان
   محصول ۸ قدم برای جذب خواستگار که در سایت قرار گرفته خیلی زیاد می تونه به شما کمک کنه

  • پری گفته:

   سلام… من چه اون موقع که بیست ساله بودم و چه الان که چهل ساله شده ام تقریباً خواستگار نداشتم. منم قیافه ام بد نیست تحصیلکرده هستم و حتی مقداری پول برای خرید جهاز پس انداز کرده ام ولی خواستگار ندارم اون دو سه موردی هم که معرفی شده بودم به چند نفر، منو پسند نکردند.

   • یاسر مهدویان گفته:

    سلام پری خانم
    اصلا جای نگرانی نیست. خیلی از دخترهای دیگر هم متاسفانه شرایط شما را دارند، دلیل آن هم این است که متاسفانه در جامعه ما آموزش های لازم در این زمینه وجود ندارد. برای همین ما محصول جذب خواستگار را آماده کرده ایم. در این محصول راهکارهایی ارائه می دهیم که با اجرای آنها بدون شک شما می توانید یک ازدواج موفق داشته باشید. از لینک زیر می توانید جزئیات آن را ببینید.
    جذب خواستگار

 9. نسترن گفته:

  منم واقعا اعصابم خورد شده.سی سالمه ولی هنوز نتونستم ازدواج کنم.قیافم خوشگله ولی چه فایده.کار هم که نیست لااقل خودمون رو باهاش سرگرم کنیم.همه ما جوونها یکی یکی داریم پر پر میشیم.دیگه خسته شدم از بس شب و روز گریه کردم.هیچکسو ندارم باهاش درد دل کنم.تورو خدا کمکم کنید.همش به خودکشی فکر میکنم.

  • یاسر مهدویان گفته:

   احساس شما را کاملا درک می کنم
   بهتون پیشنهاد می کنم محصول ۸ قدم برای جذب خواستگار را از سایت ما تهیه کنید و گوش کنید و اجرا کنید
   قطعا به نتیجه خواهید رسید
   در صورت لزوم می تونید از طریق کانال تلگرام با ما در ارتباط باشید

  • mary گفته:

   خدا نکنه عزیز دلم… خودکشی واسه چی.. دور از جونت…از بس که بی لیاقتن… انشالله یه ازدواج خوب قسمتت شه که به حرف الانت یه روز خنده ت بگیره..

پاسخی بگذارید

You have to agree to the comment policy.

4 × 5 =