فقط یک ذهن زیبا می تواند یک زندگی زیبا خلق کند !

در مکتب زیبا اندیشی شما محکوم به موفق شدن هستید !!!

دوست دارم ازدواج کنم ولی خواستگار ندارم – چرا خبری از خواستگار نیست – زیبا اندیشی

دوست دارم ازدواج کنم ولی خواستگار ندارم

دوست دارم ازدواج کنم ولی خواستگار ندارم

من دختری ۳۵ ساله هستم که فوق لیسانس دارم. خیلی دوست دارم ازدواج کنم ولی خواستگار ندارم . موقعیت خوبی هم دارم. اما نمی دانم چرا خواستگاری ندارم.

از خانواده ام خجالت می کشم که با این سنم هنوز خواستگار ندارم. گاهی دوستانم به من طعنه می زنند و می گویند: تو چرا ازدواج نمی کنی؟ یا اگر دوستان قدیمی ام را ببینم فورا می پرسند: هنوز مجردی؟

اینها حرف های دل دختری بود که برای مشاوره پیش من آمده بود. البته بارها دختران این سوال را به صورت های مختلف از من می پرسند:

متاسفانه در جامعه ما در میان مردم جا افتاده که خوبی دختر را از تعداد خواستگارانش می سنجند.

یعنی هر دختری که تعداد خواستگارانش زیاد باشد دختری خوب و اصل و نسب دار است. اما اگر دختری خواستگار نداشته باشد این طور تعبیر می شود که حتماً مشکلی دارد که کسی به سراغش نمی رود.

آن وقت است که دختر و خانواده اش روز به روز نگران و ناامیدتر می شوند و اعتماد به نفس خود را از دست می دهند.

احتمالا شما هم جزء آن دسته از دختر خانم هایی هستید که نگرانید مبادا اوضاع به همین منوال پیش برود و نتوانید مرد دلخواهتان را پیدا و ازدواج کنید.

اگر به دنبال عواملی هستید که باعث تاخیر در ازدواج تان شده و از بالا رفتن سن خود بیم دارید حتما این مقاله را بخوانید.

دوست دارم ازدواج کنم ولی خواستگار ندارم

گاهی نداشتن خواستگار به خاطر وجود مانعی بر سر راه است که باید سعی کنید ابتدا آن مانع را برطرف کنید.

دوست دارم ازدواج کنم اما خواستگار ندارم

۳ تا عواملی که سبب می شود شما دختر خانم عزیز خواستگار نداشته باشید:

۱- بعضی از دختر خانم ها به علل مختلفی چون کمرویی، خجالتی بودن و درون گرا بودن از حاضر شدن در جمع های خانوادگی یا دوستان، مجالس زنانه و … دوری می کنند و ترجیح می دهند بیشتر وقتشان را در خانه پای تلویزیون و گوشی باشند.

گاهی دختر خانم یک زندگی محدود دارد و با آدمهای کم و خاصی معاشرت می کند. مثلا صبح سر کار می رود و ظهر هم از همان مسیر بر می گردد.

در این حالت نه پسری آنها را می بیند که بپسندد و نه شخصی که دختر را به دیگران معرفی کند برای همین خواستگار ندارد.

من به شما توصیه می کنم از مجالس زنانه، عروسی، … و در مکان هایی که احتمال می دهید ممکن است توسط پسر یا فرد دیگری مثل اعضای خانواده او دیده شوید، دوری نکنید.

اگر تا به حال این کار را نمی کردید شاید در ابتدا کمی حضور در جمع برایتان سخت باشد. اما این تکنیک به احتمال خیلی زیاد جواب می دهد.

من موارد بسیاری را می شناسم که با همین روش توسط پسر، مادر یا خواهر پسر دیده شدند و این دیدار و آشنایی به ازدواج منجر شده است.

۲- تحصیلات بالای دختر یا نداشتن هم کفو هم گاهی باعث بی خواستگاری می شود. مثلاً دختری را در نظر بگیرید که تا مقطع دکترا درس خوانده باشد. اگر این دختر در یک محیط کوچک زندگی کند و افراد تحصیلکرده زیادی در آنجا نباشد، همتایی برایش وجود ندارد.

دختر تعریف می کرد: دوست دارم ازدواج کنم ولی خواستگار ندارم . بعد از بررسی متوجه شدم او دکترای فیزیک دارد و به تازگی در دانشگاهی تدریس می کند. اما در یک شهرک کوچک زندگی می کنند. با اینکه دختر موقعیت خوبی دارد اما در اطرافش پسری هم کفو او وجود ندارد.

۳- اگر خانواده ای خوب در محله ای بدنام زندگی کنند احتمال اینکه برای دخترشان خواستگاران خوب بیاید کم می شود. زیرا خواستگارها فکر می کنند خود خانواده دختر هم همین گونه است.

متاسفانه امروزه بعضی از خانواده ها به محلی که دختر زندگی می کند بیش از اندازه اهمیت می دهند.

مثلاً مادری می گفت: «هر وقت برای خواستگاری به خانه دختری زنگ می زنم حتما آدرس محل سکونتشان را می پرسم. اگر ببینم آدرس مربوط به محله های پایین شهر است، نمی روم. آخر جواب مردم را چه بدهم. اگر پرسیدند عروست کجا زندگی می کند چه بگویم؟ دوست دارم پسرم با افتخار بگوید خانوده همسرم از فلان محله هستند نه اینکه خجالت بکشد.»

میخوام ازدواج کنم اما خواستگار خوبی ندارم

خیلی از دخترخانم هایی که خواستگار مناسبی ندارند، از افزایش سن خود و مجرد ماندن می ترسند.

من دختری را می شناسم که سنش از مرز ۳۵ سال گذشته بود. او نگران بود که دیگر موقعیت ازدواج نداشته باشد، به همین دلیل با مردی که شرایط مناسبی نداشت و هم کفو او نبود، ازدواج کرده بود.

ازدواج یکی از مهم ترین رویدادهای زندگی هر آدمی است. نباید آن را دست کم گرفت.

آیا این درست است که به دلیل نداشتن خواستگار خوب و فقط به دلیل فرار از حرف مردم ، ترس از افزایش سن، تنهایی و مجرد ماندن با مردی که دلخوهتان نیست، ازدواج کنید.

داشتن ازدواج موفق هنر است.

هر دختر خانمی در هر سن و سالی و با هر شرایطی می تواند با رعایت یکسری اصول و راهکارهایی، خواستگارانی در حد و اندازه خودش داشته باشد و یک ازدواج موفق را تجربه کند.

اگر می خواهید با مردی که هم کفو و دلخواهتان است آشنا شوید باید بدانید چگونه شانس آشنایی و ازدواج خود با او را افزایش دهید؟

فایل صوتی « ۸ قدم تا جذب خواستگار » را دانلود و نکات و مراحلی که در آن گفته ام را قدم به قدم اجرا کنید تا با فردی که شایستگی و لیاقت شما را دارد، آشنا شوید و ازدواجی همراه با عشق واقعی را تجربه کنید.

این فایل صوتی به شما کمک می کند شانس پیدا کردن مرد دلخواهتان و ازدواج خود با او را افزایش دهید.

دختر خانم عزیز!

فایل صوتی «۸ قدم تا جذب خواستگار» برای شما مناسب است اگر بنا به هر دلیلی …

 • خواستگار ندارید 
 • خواستگار خوب و در حد و اندازه خود ندارید

کلیه نظرات شخصا توسط استاد مهدویان پاسخ داده می شوند، لطفا نظر خود را با ما در میان بگذارید. متشکریم

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 نظرات
 1. mary اینگونه نظر داد

  من یه دختر ۲۶ ساله مجرد هستم و کارمند. شاید هنوز دیر نشده باشه ازدواج واسم. اما واقعا بعضی وقتا خسته میشم. واقعا چرا تا به نسل ما که رسید همه چیز از اعتماد بگیر تا اوضاع اقتصادی جامعه انقدر سخت شد.. ولی فقط ما دخترا سخت گیر نیستیم بخدا بعضی پسرا با خانواده شون هم خیلی سخت میگیرن..

  1. یاسر مهدویان
   یاسر مهدویان اینگونه نظر داد

   سلام دوست عزیز
   کاملا شما را درک می کنم به همین دلیل محصول ۸ قدم برای جذب خواستگار را تهیه کردم که قطعا می تونه کمک زیادی به شما بکنه که ازدواج خوبی داشته باشید

 2. شهرزاد اینگونه نظر داد

  سلام
  من دختری هستم ۳۹ ساله با ظاهری خوب. و شاغل
  موقعیت خانوادگی متوسط رو به بالا
  اما متاسفانه کن خواستگار ندارم و کسی جذب من نمیشه و احساس می کنم کسی دوست نداره من شریک زندگی اش شوم
  می خوام ببینم من چکار کنم نن واقعا دوست دارم ازدواج کتم از طعنه های دیگران خسته شدم. وقتی از سر کار برمیگردم شدم جلفا خواهر برادرهایم که ازدواج کردن هر کدوم یک دستوری میدند و من باید بی جوت و چرا انجام بدم تا مجرد بودن و سن بالیم را تپ چشمم نکوبنآیا امید داشته باشم برای ازدواج
  یا اصلا راهی برای من وجود نداره با وجودیکه. سنم بالاست

  1. یاسر مهدویان
   یاسر مهدویان اینگونه نظر داد

   سلام شهرزاد جان
   محصول ۸ قدم برای جذب خواستگار که در سایت قرار گرفته خیلی زیاد می تونه به شما کمک کنه

  2. پری اینگونه نظر داد

   سلام… من چه اون موقع که بیست ساله بودم و چه الان که چهل ساله شده ام تقریباً خواستگار نداشتم. منم قیافه ام بد نیست تحصیلکرده هستم و حتی مقداری پول برای خرید جهاز پس انداز کرده ام ولی خواستگار ندارم اون دو سه موردی هم که معرفی شده بودم به چند نفر، منو پسند نکردند.

   1. یاسر مهدویان
    یاسر مهدویان اینگونه نظر داد

    سلام پری خانم
    اصلا جای نگرانی نیست. خیلی از دخترهای دیگر هم متاسفانه شرایط شما را دارند، دلیل آن هم این است که متاسفانه در جامعه ما آموزش های لازم در این زمینه وجود ندارد. برای همین ما محصول جذب خواستگار را آماده کرده ایم. در این محصول راهکارهایی ارائه می دهیم که با اجرای آنها بدون شک شما می توانید یک ازدواج موفق داشته باشید. از لینک زیر می توانید جزئیات آن را ببینید.
    جذب خواستگار

 3. نسترن اینگونه نظر داد

  منم واقعا اعصابم خورد شده.سی سالمه ولی هنوز نتونستم ازدواج کنم.قیافم خوشگله ولی چه فایده.کار هم که نیست لااقل خودمون رو باهاش سرگرم کنیم.همه ما جوونها یکی یکی داریم پر پر میشیم.دیگه خسته شدم از بس شب و روز گریه کردم.هیچکسو ندارم باهاش درد دل کنم.تورو خدا کمکم کنید.همش به خودکشی فکر میکنم.

  1. یاسر مهدویان
   یاسر مهدویان اینگونه نظر داد

   احساس شما را کاملا درک می کنم
   بهتون پیشنهاد می کنم محصول ۸ قدم برای جذب خواستگار را از سایت ما تهیه کنید و گوش کنید و اجرا کنید
   قطعا به نتیجه خواهید رسید
   در صورت لزوم می تونید از طریق کانال تلگرام با ما در ارتباط باشید

  2. mary اینگونه نظر داد

   خدا نکنه عزیز دلم… خودکشی واسه چی.. دور از جونت…از بس که بی لیاقتن… انشالله یه ازدواج خوب قسمتت شه که به حرف الانت یه روز خنده ت بگیره..