آیا مرد باید عاشق تر باشد؟

آیا مرد باید عاشق تر باشد؟

آیا مرد باید عاشق تر باشد؟

یکی از شایع ‌ترین شکایت خانم ها از مرد خود این است که او خیلی ابراز علاقه نمی کند. هیچ وقت یا خیلی کم می گوید «دوستت دارم». خیلی وقتها با اینکه در کنار هم نشسته ایم اما حرفی نمی زند، ابراز احساسات نمی کند، فقط تلویزیون تماشا می کند و یا سرش در موبایل است.  چرا بعضی مردان اینگونه هستند؟ آیا واقعا مردان بی احساس هستند؟ آیا مرد باید عاشق تر باشد؟ یا زن؟

شاید اینگونه جا افتاده باشد که احساسات یکی از خصوصیات مهم زنان است، اما به هر حال مردان هم به اندازه زنان احساساتی می شوند. هوش عاطفی مردان به اندازه زنان است.

هم مردان و هم زنان می توانند در موقعیت های گوناگون گریه کنند، بخندند و شادی کنند، عصبانی و آنها هم خشمگین می شوند، غصه دار و ناراحت می شوند، عاشق می شوند و ابراز علاقه می کنند، اما شیوه پردازش و ابراز احساسات در آنها فرق دارد.

بسیاری از آثار برجسته هنری در دنیا توسط مردان خلق شده است.

آثاری در زمینه …

نقاشی: نقاشی‌ های عاشقانه و رمانتیک اثر دانیل اف گرهارتز یا اثر  Keyceeus

موسیقی و ساز: موسیقیدانان موسیقی رمانتیک و احساسی مثل کارل ماریا ون وبر، فرانتز شوبرت، روبرت شومان، ریچارد واگنر، ژرژ بیزه، آنتوان بروکنر و …
شعر: اشعار عاشقانه شاعران ایرانی همچون مولانا، حافظ، سعدی، فریدون مشیری و … شاعران خارجی همچون شل سیلور استاین، پابلو نرودا و …

در این مقاله می خواهم برای شما خانم عزیز توضیح دهم آیا مرد باید عاشق تر باشد؟ چرا بعضی از آقایان دوست ندارند احساسات خود را به زبان بیاورند و چکار کنید تا این مرد عاشق، نرم تر شود و راحت تر از عشق و علاقه اش با شما صحبت کند.

چرا مردان بی احساس هستند

ابتدا به می خواهم به بررسی دلایلی بپردازیم که چرا بعضی مردان کمتر یا دیرتر ابراز احساسات می کنند:

دلیل اول: ساختار مغزی مردان و زنان متفاوت است.

مغز مردانه چگونه است؟

دکتر دیوید پاول، رییس مرکز بین المللی مطالعات سلامت می گوید: «سیم کشی مغز مردان متفاوت است. ارتباط بین نیمکره چپ مغز (قسمت منطق) و نیمکره راست مغز (قسمت عواطف و احساسات) در زنان قوی تر است. ارتباط بین دو نیمکره در زنان شبیه یک بزرگراه است و به راحتی می توانند بین دو نیمکره حرکت کنند.

اما در مورد ما مردان این ارتباط مانند یک کوره راه باریک است که باعث می شود دسترسی به احساسات برای ما چندان آسان نباشد و از نظر احساسی ضعیف تر عمل کنیم.»

دلیل دوم: اکثر مردها یاد گرفته اند احساسات خود را ابراز نکند.

یکی از جملاتی که خیلی از پدر و مادرها به فرزند پسر خود می زنند این است: «مرد که گریه نمی‌کند!»

در هنگام بازی فوتبال اگر ببازند سعی می کنند جلوی اشک خود را بگیرند و ترسی از خود نشان ندهند، چون احساس می کنند غرورشان لطمه دار می شود یا ممکن است دیگران او را مسخره کنند و بچه ننه بخوانند.

یک مرد هم واکنش های احساسی قوی دارد اما فقط قبل از این که متوجه احساساتش شود، یعنی به محض اینکه متوجه نمایش احساساتش می شود جلوی خود را می گیرد.

دلیل سوم: پدر و مادر با پسرانشان کمتر در مورد احساسات صحبت می کنند.

در سنین نوجوانی و اوایل جوانی پدرها و مادرها با پسران خود کمتر در مورد عواطف و احساسات صحبت می کنند. گاهی به فرزند پسر خود نسبت به فرزند دخترشان کمتر ابراز علاقه می کنند.

دلیل چهارم: مردان بیشتر عمل می‌ کنند و زنان بیشتر حرف می ‌زنند.

مغز ما آقایان در احساسات قوی به دنبال عمل است اما مغز خانم ها به دنبال حرف زدن درمورد موضوع است.

مثلا اگر از آقایی بپرسیم: «چرا به همسرت نمی گویی دوستت دارم». در جواب می گوید: «من این همه تلاش می کنم تا او احساس آرامش و خوشبختی کند. من به عشق دیدن او از محل کار تا خانه را می آیم او وقتی تلاش مرا در زندگی ببیند خودش می فهمد چقدر دوستش دارم دیگر نیازی به گفته جمله دوستت دارم نیست.»

بعضی از مردان هم رابطه زناشویی را نوعی وسیله برقراری ارتباط و ابراز عشق می دانند. در حالی که شاید برای یک زن حرف زدن و استفاده از جملات عاشقانه بهترین راه عشق ورزیدن باشد. مردان بخش عظیمی از احساسات خود را به صورت فیزیکی ابراز می کنند.

اما خانم ها اینگونه نیستند. آنها دوست دارند در مورد هر چیزی احساسات خود را بگویند و حرف بزنند نه اینکه با عمل نشان دهند.

روانشناسی مرد عاشق

به این تحقیقی که در طی 20 سال دانشگاه کمبریج بر روی مغز زنان و مردان انجام داده است توجه کنید:

گروهی که از متخصصین 126 کشور را مورد بررسی قرار دادند. نتایج این تحقیق به این صورت بود:

مردان بیشتر احساسی هستند و در عوض زنان بیشتر حرف می زنند.

پروفسور ذکی گوک چیل می گوید: «حجم و وزن مغز زنان نسبت به مردان کمتر است. بخش مربوط به احساسات، تفکر و رفتار در مغز مردان بزرگتر است. اما در زنان بخش مربوط به تکلم و زبان بزرگتر است. می توان گفت که استعداد زبانی در زنان بیشتر است. مردان بی احساس نیستند بلکه احساسات خود را بروز نمی دهند.»

حالا ببینیم در یک رابطه عاشقانه کدام یک از دو طرف بیشتر مایه می گذارند؟ زنان عاشق تر و احساسی ترند یا مردان؟ کدامیک زودتر و بیشتر عاشق می شوند؟

آیا تا به حال دقت کرده اید یک مرد به راحتی با دیدن یک حرف نا به جا یا رفتار نادرست از سوی کسی فورا عصبانی می شود. این نشان می دهد که شدت احساسات در مردان زیاد است. در صورتی که خانم ها محتاط تر عمل می کنند.

حتما زیاد شنیده اید که مردی 5، 10، یا حتی بیشتر خواستگاری دختری رفته یا مثلا 10 سال طول کشیده تا پدر عروس راضی به این وصلت شود.

اگر مردی واقعا از ته قلب عاشق زنی شود هر کاری می کند تا او را به دست بیاورد و ساده از آن نمی گذرد.

روانشناسی مردان احساساتی

به پژوهشی که در لندن و آمریکا بر روی مردان و زنان انجام شده توجه کنید:

نتایج این پژوهش نشان می دهد كه برخلاف عقیده رایج در مورد آقایان، آنها بیشتر از زنان در روابط عشقی و کاری خود احساسی هستند.

در همین زمینه پژوهشگران آمریکایی نیز به این نتیجه رسیدند که آقایان آمادگی بیشتری برای قربانی کردن خود در روابط عاشقانه دارند.

در یک نظر سنجی که کاترین موزر رئیس مرکز درمانی دانشگاه البانی نیویورک بر روی مردان و زنان 16 تا 25 سال انجام گرفته مشخص شده که مردان آمادگی بیشتری برای وقف خود به امور عشقی، کودکان، حلقه دوستان و اعضای خانواده را دارند.

بر این اساس مردان بیشتر از زنان برای روابط عاشقانه، اهمیت قائل بوده و آن را نسبت به مسائل دیگر در اولویت قرار می‌دهند. البته فقط و فقط باید از ته دل زنی را بخواهند.

روانشناسی مردان احساساتی

خلاصه بگویم که در عشق‌ واقعی مرد بیشتر از زن درگیر عشق می‌شود اما زن برنامه‌‌ریزی‌ شده‌‌تر عاشق می‌ شود. البته شاید در مورد بعضی از آدمها این موضوع صدق نکند.

در یک رابطه عاشقانه سالم با هدف ازدواج برای دختر و پسر تعهداتی را ایجاد می کند که در این میان تعهدات مرد در ازدواج بیشتر است. مرد اگر واقعا زنی را دوست داشته باشد و بخواهد به او برسد این تعهدات را با جان و دل می پذیرد و ریسک پذیری شان بیشتر است، اما خانم ها معمولا بااحتیاط عمل می کنند.

خصوصیات مرد عاشق واقعی

شاید بپرسید چرا بعضی مردان بیشتر از خانم ها برای عشق خود را به آب و آتش می زنند:

چون آقایان بیش از زنان مایلند تا غریزه‌‌ خود را برای رسیدن به خانمی که او را دلربا و جذاب می‌دانند، ارضا کنند. اما زنان بیشتر به‌ دنبال یک همراه، شریک، حامی و پشتیبان هستند که مراقب آنها باشد و بتواند آنها را از نظر مالی و عاطفی تامین کند. به همین دلیل حساب شده تر عاشق می‌شوند. زنان علاوه بر جذابیت‌های فیزیکی به ‌دنبال قدرت، غیرت و حمایت مردان هستند.

در جواب سوال آیا مرد باید عاشق تر باشد؟ باید عرض کنم: زن و مرد باید عشق شان نسبت به هم واقعی و از ته قلب باشد تا برای برای به دست آوردن هم تلاش کنند و بعدها در زندگی مشترک هم برای طرف مقابل چیزی کم نگذارند.

شاید بر خلاف تصور خیلی ها که می گویند مردان فقط به دنبال هوا و هوس خود هستند، اینگونه نیست. کم نیستند مردانی که برای به دست آوردن دختری خود را به آب و آتش می زنند. یک دختر خانم باید باهوش و زرنگ باشد و در یک رابطه تشخیص دهد مرد واقعا او را دوست دارد یا نقش بازی می کند.

خصوصیات مرد عاشق واقعی

برای اینکه بفهمید مردی واقعا عاشق شماست و هدفش ازدواج است یا نه فقط به دنبال خوشگذرانی و هوا و هوس خود است حتما این کتاب الکترونیکی « آیا رابطه تان به ازدواج ختم خواهد شد » را دانلود و بخوانید.

 

دانلود کتاب الکترونیکی  : آیا رابطه تان به ازدواج ختم خواهد شد ؟

یک مرد اگر دیوانه وار عاشق دختری باشد:

  • آنقدر به خواستگاری اش می رود تا جواب مثبت بگیرد.
  • با خانواده اش که مخالف این ازدواج هستند تمام سعی خود را می کند تا آنها را راضی کند.
  • دختر هر شرطی بگذارد (مثلا شغلت را عوض کن) قبول می کند.
  • و …

همان طور که خواندید مردان هم احساسی هستند فقط گاهی در اثر تربیت نادرست خانوادگی یا غرور یا به دلیل اینکه بیشتر به دنبال عمل هستند تا حرف، این ویژگی در انها کمرنگ تر می شود.

تکنیک هایی که به ابراز احساسات بیشتر ما مردان کمک می کند:

تکنیک اول: ترجیحا مرد هنر خلاقانه و عاشقانه را بیاموزد.

مردان بهتر است یک سرگرمی مثل نقاشی، نواختن موسیقی و … را یاد بگیرد که اینها کمک می کند بتواند به راحتی احساسات خود را بیرون بریزد.

همان طور که در ابتدای مقاله گفتم بسیاری از آثار برجسته هنری عاشقانه و رومانتیک در جهان توسط مردان خلق شده که گفته می شود احساس ندارند.

تکنیم دوم: با هم به یک فعالیت فیزیکی بپردازید.

در مواقعی که باران می آید از او بخواهید با هم به پیاده روی بروید. در حین قدم زدن شروع کنید و با همدیگر حرف های عاشقانه بزنید. اجازه دهید کم کم سد دفاعی او شکسته شود.

از او بخواهید در شستن ظرف ها به شما کمک کند در حین کار به او عاشقانه نگاه کنید و سعی کنید به نحوی سر صحبت حرف های رومانتیک را باز کنید.

تکنیک سوم: هنر لوندی را بیاموزید.

یکی از مهم ترین ویژگی های زنان که هر مرد سخت و خشنی را در مقابل خود به زانو در می آورد همین هنر زنانگی و لوندی است.

لوندی یک ویژگی ذاتی و درونی شما خانم عزیز است که می توانید با آموزش های صحیح و اصولی آن را احیا و پرورش دهید.

اگر این بُعد شخصیتی شما آشکار شود می توانید لحظات بسیار شیرین و هیجان انگیزی را در زندگی با نامزد و یا همسرتان خلق کنید.

اگر به تازگی نامزد کرده اید و می خواهید یک زندگی سراسر با عشق و هیجان را شروع کنید

یا چند سالی است از ازدواجتان گذشته و می خواهید تکانی به زندگی یکنواخت و سرد خود بدهید حتما هنر لوندی و دلبری از مرد را یاد بگیرید.

لوندی و دلبری کردن ربطی به زیبایی چهره ندارد !

ما آقایان عاشق لطافت، حس زنانگی، لوندی و عشوه گری همسرمان هستیم و قطعا با یادگیری این هنر ارزشمند می توانید جذابیت خود را چندین برابر کنید.

در همین راستا دوره آموزشی « هنر لوندی » را که به صورت فایل های صوتی است، به شما پیشنهاد می دهم.

محصول « هنر لوندی » تئوری محض نیست. بلکه در کنار هر تکنیک، تمرین های عملی هم آورده ام که با اجرای آن می توانید تاثیرات شگفت انگیز آن را در زندگی مشترک و روابطتان مشاهده کنید.

کمترین محصولی را می توانید پیدا کنید که تا این حد به صورت تخصصی و جامع به موضوع لوندی و تکنیک های هنر دلبری پرداخته باشد.

اگر می خواهید از راه درست و اصولی تمام توجه مرد را به خودتان جلب کنید و برای او متفاوت و منحصر بفرد به نظر برسید حتما هنر لوندی را بیاموزید و اجرا کنید.

.

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.

چگونه لوندی را یاد بگیریم ؟

فایل صوتی رایگان
برای دانلود، فرم زیر را پر نمایید
دانلود رایگان فایل صوتی
فایل صوتی به ایمیل شما ارسال خواهد شد