افزایش اعتماد به نفس در زنان – با اجرای این ۶ تکنیک خانمی با اعتماد به نفس باشید – زیبا اندیشی

افزایش اعتماد به نفس در زنان
۴.۵
(۳۵۸)

افزایش اعتماد به نفس در زنان

افزایش اعتماد به نفس در زنان – کمبود اعتماد به نفس در زنان یکی از مهم ترین مسائلی است که سبب می شود آنها از بسیاری از پیشرفت ها عقب بمانند.

در سراسر دنیا زنان بااستعداد، تحصیل‌کرده، بامهارت و تجربه های گوناگون وجود دارند که اگر به باورهایشان شک نداشته باشند، می‌توانند به موفقیت‌های زیادی دست یابند.

شما خانم عزیز باید به فکر باشید. در ادامه این مقاله ۶ راهکار مطمئن برای افزایش اعتماد به نفس در زنان را معرفی می کنم که با اجرای اینها می‌توانید تبدیل به یک خانم موفق و با اعتماد به نفس قوی شوید.

هرگاه یک خانم با اعتماد به نفس وارد مجلسی می شود، ناخودآگاه به جذب او می شوید چرا؟

زیرا طرز راه رفتن، نوع نگاه، صحبت کردن و نحوه برقراری ارتباط او با اطرافیانش متفاوت است.

راههای افزایش اعتماد به نفس در زنان

اگر شما هم می خواهید زنی با اعتماد به نفس باشید به این ۶ راهکار توجه کنید:

راهکار اول: به جنبه‌هایی از اندامتان فکر کنید که دوستشان دارید.

ابتدا یک قلم و کاغذ بیاورید. خوب فکر کنید. قسمت هایی از بدنتان را که از نظر شما، برایتان بسیار مفید و پرکاربرد هستند قدردانی کنید. البته هیچ عضوی از بدن بیهوده خلق نشده و همه مفیدند اما منظور من این است که روی اندامی که بیشتر به چشم شما می آیند تمرکز کنید.

به طور مثال: «من دستان و انگشتانم را دوست دارم چون با آنها می توانم خیاطی کنم. من دهانم را دوست دارم چون می توانم غذاهای خوشمزه را بخورم. من پاهایم را دوست دارم چون می توانم به هر جا که دوست دارم بروم. من چشم هایم را دوست دارم چون می توانم اعضای خانواده، دوستانم، مناظر زیبا و هر چیزی را ببینم، من گوش هایم را دوست دارم چون می توانم صدای کودکم را بشنوم و …»

یک فهرست تهیه کنید و هر روز صبح که از خواب بیدار می شوید یا شبها قبل از خواب این جملات را با خود مرور کنید. اگر به قدردانی از اندامتان عادت کنید، به تدریج احساس بهتری پیدا خواهید کرد.

راهکار سوم: مسئولیتی غیر از کارهای خانه برعهده بگیرید.

این نکته اولین و مهمترین جزء فرمول اعتماد به نفس است. شما و تنها خود شما می توانید در زندگی خود تحولی به وجود آورید.

اگر در خانه بنشینید و از صبح تا شب دائماً کارهای تکراری و روتین منزل را انجام دهید بعد از مدتی احساس پوچی و یکنواختی خواهید کرد و اعتماد به نفس تان کاهش می یابد.

یکی از راهکارهای افزایش اعتماد به نفس در زنان این است که حرفه ای را دنبال کنید.

اگر خانم خانه داری هستید که همیشه در خانه اید و به امور منزل و بچه ها رسیدگی می کنید. زمانی را برای یادگیری یک هنر و مهارت جدید یا شرکت در کلاسهای مورد علاقه تان در نظر بگیرید. داشتن یک مهارت جدید حس خوبی به شما می دهد.

به طور مثال در کلاس های آموزش خیاطی، آرایشگری، مکرمه بافی، سفره آرایی، کامپیوتری، یادگیری زبان خارجه و … ثبت نام کنید. در کلاس های ورزشی شرکت کنید.

با این کارها هم با افراد جدید آشنا می شوید و برقراری ارتباط با دیگران روی اعتماد به نفس شما موثر است.

همچنین مهارتی را می آموزید و از اینکه می توانید با به کارگیری این به دیگران کمک کنید روی اعتماد به نفس تان تاثیر گذار است.

فرمول اعتماد به نفس

به دختر خانم ۲۰ ساله ای که اعتماد به نفس پایینی داشت این پیشنهاد را دادم که یک کلاس هنری شرکت کند. او به کلاس سفره آرایی رفت. بعد از این همیشه در مهمانی ها از هنر خود در تزیین سفره و غذاها به شکل های گوناگون، درست کردن ژله های رنگی، پخت کیک و … استفاده می کرد. هر بار که به سفره ای رنگ و رونق می داد با تعریف و تمجید مهمانان رو به رو می شود و این در افزایش اعتماد به نفس او خیلی موثر بود.

راهکار سوم: از آینه دوری کنید.

افزایش اعتماد به نفس در زنان – وقتی مدام جلوی آینده باشید به هر حال مواردی برای عیب گیری از خود پیدا می کنید «چرا شکم من اینقدر بزرگه، چرا موهام کم پشت شده، اگر چشمام درشت تر بود بهتر بود، اگر بینی ام کوچکتر بود صورتم قشنگ تر میشد، کاشکی پوستم سفیدتر می بود، کاشکی قیافه ام شبیه فلانی بود و …»

گفتن این جملات به خود به شدت اعتماد به نفس شما را کاهش می دهد. چرا اینقدر خود را تحقیر می کنید و ارزش خود را پایین می آورید. یعنی تمام ارزش شما به داشتن یک بینی سربالا و عروسکی است و اگر کمی بزرگ بود فرد به دردنَخوری هستید.

من زنان و دخترانی را می شناسم که ازدواج موفقی داشتند و از موقعیت خوبی از لحاظ تحصیلی و شغلی برخوردارند بدون اینکه ذره ای به قیافه خود گیر بدهند.

من نمی گویم به ظاهرتان اهمیت ندهید ولی توجه بیش از حد به ظاهرتان، حواس شما را از جنبه های دیگر زندگی پرت می کند.

وقتی زمان زیادی را جلوی آینه اید و مدام در فکر این هستید کاری برای صورت و اندامتان انجام دهید به چیزهای دیگر رسیدگی نمی کنید و  کمتر خوشحال هستید.

تقویت اعتماد به نفس زنان

تقویت اعتماد به نفس زنان

راهکار چهارم: خوش بین باشید.

اگر یک چیز مطابق با میل شما نیست، به این معنا نیست که بقیه چیزها هم خوب پیش نرفته و در کل خوب نیستید.

زن هایی که دارای اعتماد به نفس هستند هیچ وقت اجازه نمی دهند که یک مدل موی بد، قشنگ نبودن رنگ لباس، نپوشیدن فلان کفش در عروسی و … مانع از خوشگذرانی و اوقات خوش آن ها بشود.

راهکار پنجم: تجزیه و تحلیل های بیهوده را کنار بگذارید.

برای افزایش اعتماد به نفس در زنان رعایت این نکته بسیار مهم است. شما هم اگر می خواهید اعتماد به نفس بالایی داشته باشید توجه کنید.

تا به حال چند بار شبیه این عبارات را به خود گفته اید: «مادرشوهرم که این حرف رو به من زد چه منظوری داشت، چرا دختر خالم اینجوری نگاهم کرد، خواهرشوهرم درست و حسابی با من احوالپرسی نکرد و …»

افزایش اعتماد به نفس در زنان نیاز به دوری از تجزیه تحلیل های بی مورد است. چرا باید با حرف یک فامیل یا دوست اعتماد به نفس تان تا به حد آسیب ببیند.

زن ها معمولا حساس هستند و شکنندگی زیادی نسبت به حرفها و رفتارهای بد دیگران دارند.

تجزیه و تحلیل های بیهوده را کنار بگذارید

تجزیه و تحلیل بیش از حد و عدم توانایی در نادیده گرفتن حرفها و رفتارهای نادرست دیگران باعث ایجاد حس ناخوشایندی در خانم های می شود که منجر به اضطراب، کاهش اعتماد به نفس، سرزنش کردن خود و حالت سردرگمی می شود.

به خودتان اهمیت بدهید. ارزش شما بسته به یک متلک و یا کم محلی از سوی یک شخص نیست. ارزش شما بیشتر از اینهاست. شما فردی با ویژگی ها، قابلیت و توانایی های منحصر به فردی هستید.

بیایید یک لیست از توانایی ها، ویژگی ها و شرایط خوب خود تهیه کنید.

«من خیلی صبورم، من قد بلندی دارم، دست پخت خوبی دارم، کیک های خوشمزه ای درست می کنم، رانندگی ام عالی است، در شغلم موفق هستم، شوهر مهربانی دارم، فرزند من باهوش است و …»

خوب فکر کنید. هر خصوصیت، توانایی و هر چیزی که با داشتن آن احساس خوشبختی دارید، را بنویسید. بعد این برگه را به کمد لباس هایتان بچسبیانید.

هنگامی که از یک مهمانی برمی گردید و یا مهمانی می دهید، اگر از حرفی آزرده خاطر شُدید و زمانی که به خود می گویید: «من خوب نیستم چون فلانی این حرف را زده» به این موارد نگاهی بیندازید.

پیش خود بگویید: «من قابلیت های زیادی دارم و لایق پیشرفت و موفقیت هستم. نباید با شنیدن یک حرف بیخود یا دیدن یک رفتار نادرست از کسی تمام فکر و ذهنم را به آن معطوف کنم.»

راهکار ششم: خود را با اطرافیانتان مقایسه نکنید.

یکی از عادت های بدی که متاسفانه بیشتر خانم ها دارند، عادت مقایسه کردن خود با دیگران است. این موضوع به شدت روی اعتماد به نفس زنان تاثیرگذار است.

مثلاً در یک مهمانی لباس شان خود را با پیراهن جاری خود مقایسه می کنند و اگر کیفیت پایین تری داشته باشد اعتماد به نفس شان کم می شود. یا جهیزیه شان را با دختر خاله شان که به تازگی مراسم عروسی اش را پشت سر گذاشته، مقایسه می کنند. خود را پایین تر و پست تر می بینند.

مقایسه نکنید

مگر شأن و شخصیت انسان به این چیزهاست. مگر ارزش و احترام هر شخصی به دست عوامل و ابزارهای بیرونی است که اگر دختری فلان مارک یخچال را داشته باشد سرش را بالا نگه می دارد و اگر برای دختر دیگری مدل پایین تر بود اعتماد به نفس اش کاهش می یابد.

اگر فردی در درس ریاضی استعداد خوبی دارد اما شما ضعیف هستید نباید اعتماد به نفستان کم شود. شما هم قطعا در یکی دیگر از دروس خود چه حفظی و چه عملی استعداد دارید. فقط باید آن را کشف کنید.

بنابراین به جای مقایسه کردن های بیهوده سعی کنید ابتدا نقطه ضعف های خود را بپذیرید. بعد استعداد و توانایی های خود را در زمینه های دیگر کشف کنید و به آنها افتخار کنید.

هیچ دو نفری مثل هم نیست. هر کس در زمینه ای موفق است. اگر همه آدمها مثل هم بودن که دنیا دیگر دکتر، مهندس، خیاط، آرایشگر، راننده و … نداشت.

برای خصوصیات خوب خود ارزش قائل باشید و دیگران را به خاطر خصوصیات و کارهای خوبشان تشویق و تمجید کنید.

 

این مطلب را هم بخوانید
راه های افزایش اعتماد به نفس در خود - انسانی قدرتمند و مثبت گرا شوید - زیبا اندیشی

راهکارهای افزایش اعتماد به نفس در زنان

خیلی از خانم ها فکر می کنند اعتماد به نفس، یک امر ذاتی است. آدم یا اعتماد به نفس دارد یا ندارد.

شاید شما هم چنین حسی داشته باشید و یک نجوای درونی در ذهن شما این جملات را تکرار کند: 

«بعضی‌ها ذاتاً آدمهای بااعتماد به نفسی هستند، ولی تو نداری. تو همین هستی که هستی. هیچ کاریش نمیشه کرد، این تکنیک های اعتماد به نفس بیخودی هست.»

ممکن است تصور کنید اگر زیباتر بودید، باهوش تر بودید، اگر پدرتان پولدارتر بود یا مادرتان کمتر از شما ایراد می‌گرفت و بیشتر شما را تشویق می‌کرد، الان اعتماد به نفستان بالا بود.

اما هیچکدام این موارد برای داشتن اعتماد به نفس قوی درست نیست. اعتماد به نفس آموختنی است.

آیا شما به عنوان یک خانم دوست دارید یک زندگی یکنواخت و کسل کننده داشته باشید یا نه بر اساس آموزش هایی صحیح، زندگی دلخواهتان را بسازید.

حتما شما هم خانم های زیادی را مشاهده کرده اید که به علت اعتماد به نفس بالای خود توانسته اند خیلی زودتر از زنان دیگر در زندگی مشترک و شغلشان بدرخشند و به موفقیت برسند.

نحوه ایستادن

به همین دلیل بدون اعتماد به نفس هیچ وقت قادر نخواهید بود پیشرفت کنید و به موفقیت برسید.

برای ساختن زندگی که همیشه آرزویش را داشتید اعتماد به نفس قوی لازم است اما کافی نیست.

مجموعه ای از عوامل وجود دارد که با قرار گیری در کنار هم شما را در مسیر رسیدن به خواسته هایتان قرار می دهد.

ما در سایت زیبا اندیشی یک امکان بی نظیر را برای شما خانم عزیز فراهم کرده ایم.

چگونه اعتماد بنفس داشته باشیم

دوره «زیبا اندیش باش، با زندگی نجنگ، زندگیت را بساز» شامل چه موضوعاتی است؟

  • چگونه اشتباهات و خاطرات ناراحت کننده گذشته را از ذهنتان پاک کنید.
  • یک تکنیک فوق العاده که به شما کمک می کند کارهایتان را پشت گوش نیندازید.
  • چگونه انگیزه شروع یک کار را در خود به وجود آورید و آن را حفظ کنید.
  • چگونه انگیزه شروع یک کار را در خود به وجود آورید و آن را حفظ کنید.
  • کشف استعدادهای نهفته خود با پاسخ به این ۲ سوال تخصصی
  • قدم مهم و زیربنایی که باید برای رسیدن به هدفتان بردارید.
  • آشنایی با رازهای محبوبیت شخصیت های جذاب در بین دیگران

 

این مطلب را هم بخوانید
6تکنیک تخصصی برای اینکه چگونه باشخصیت باشیم

شما می توانید هر چیزی را در زندگی خود به دست آورید

تمام جهان مال شماست

کافی است بخواهید و خودتان را باور کنید.

خود باوری

با اعتماد به نفس قوی می توانید یک خانم خانه دار تمام عیار، همسری جذاب برای شوهرتان و مادری نمونه برای فرزندانتان باشید.

همچنین در کنار خانه داری که یک امر بزرگی است می توانید به هدف هایتان هم دست یابید.

شاید تا به الآن زندگی دلخواهتان را نساخته باشید. اما این پایان راه نیست و نباید زندگی تان را تمام شده فرض کنید.

در این دوره کاملاً رایگان و ارزشمند شرکت کنید تا تاثیر شگفت انگیز آن را در زندگیتان مشاهده کنید.

بیایید با شرکت در دوره «زیبا اندیش باش، با زندگی نجنگ، زندگیت را بساز» فصل تازه ای از زندگی را برای خود بگشایید.

افزایش اعتماد به نفس در زنان موضوع مهمی است زیرا این مادران هستند که باید فرزندانی شاد، با اعتماد به نفس و هدفمند تربیت کنند. 

براتون مفید بود این مطلب؟

لطفا به این مطلب ستاره دهید

میانگین امتیاز ۴.۵ / ۵. تعداد امتیاز: ۳۵۸

شما اولین نفری باشید که امتیاز می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.