هیچ انگیزه ای برای زندگی ندارم چیکار کنم؟

انگیزه ای برای زندگی ندارم
۱
(۱)

یکی از مراجعینم به نام محسن که ۲۵ سال سن بیشتر نداشت می گفت: هیچ انگیزه ای برای زندگی ندارم . قبل از اینکه بخواهم کاری را شروع کنم انقدر به مشکلات و سختی های آن کار فکر می کنم که انگیزه و امیدم را برای ادامه کار از دست می دهم و رها می کنم.

شاید شما هم مثل محسن چنین مشکلی را داشته باشید و بگویید: انگیزه ای برای زندگی ندارم

یکی از مهم ترین علل نداشتن انگیزه در زندگی بزرگ کردن مشکلات و سختی هاست.

به این مثال توجه کنید. شرکت کنندگان دو بامانع را در نظر بگیرید. انها تمام فکرشان اینست که چگونه از مانع ها حین مسابقه عبور کنند. آنان مانع ها را به عنوان جزئی از مراحل مسابقه پذیرفته اند. زندگی هم مثل یک مسابقه دوبامانع است و مانع ها و مشکل ها جزء زندگی هستند. زندگی بدون مشکلات و بحران ها نیست بلکه حاصل مبارزه با سختیها و بحران ها و حل موفقیت آمیز آن هاست.

شما هم باید مشکلات و سختی ها را بپذیرید و آنها را به فرصت ها تبدیل کنید.

انگیزه ای برای زندگی ندارم

هیچ انگیزه ای برای زندگی ندارم – مرد جوانی خود را به دکتر وینسنت پیل رساند و گفت: «دکتر کمکم کنید من از پس مشکلات زندگی ام بر نمی آیم. چکار کنم هیچ مشکلی نداشته باشم» دکتر پیل گفت: من اکنون باید پشت تریبون بروم اما اگر منتظر بمانید، پس از پایان سخنرانی، جایی را به شما نشان خواهم داد که در آن‌جا هیچ‌کس، هیچ مشکلی ندارد.»

این مطلب را هم بخوانید
3 روش ایجاد انگیزه در خود

مرد جوان گفت : اگر این کار را بکنید به هر قیمتی که شده خود را به آنجا خواهم رساند.

سخنرانی به پایان رسید. دکتر پیل مرد جوان را به قبرستانی در آن حوالی برد و گفت: مطمئنی که می خواهی به اینجا بیایی؟ نگاه کن ۱۵۰ هزار نفر در اینجا اقامت دارند و هیچکدام شان کوچکترین مشکلی ندارند. پس در زندگی همه انسانها مشکلات هست فقط باید بدانید چگونه با آنها کنار بیایید. افراد موفق و باانگیزه، معمولاٌ مشکلات را امری گذرا می بینند، در حالیکه دیگران معمولاٌ کوچکترین مشکل را، امری همیشگی و حل نشدنی می پندارند به خاطر خیلی زود انگیزه و امید خود را از دست می دهند.

مشکلات زندگی ناشی از بدشانسی و بدبیاری نیست بلکه آنها در زندگی ما حضور دارند تا از طریق فائق آمدن بر آنها به درجه های بالاتری از رشد و کمال برسیم. با حل هر مشکل شما به قدرت بزرگتری می رسید. اگر می خواهید بدانید که چقدر بزرگ هستید و تا چه اندازه پیشرفت کرده اید به مسائل و مشکلات زندگی خود بیندیشید.

همیشه با این باور با سختی های مختلف زندگی روبرو شوید که از آن بزرگترید و به طور حتم راهی هست. کافیست ناامید و نگران نشوید و انگیزه و آرامش خود را از دست ندهید. راه حل به زودی آشکار خواهد شد.

 

براتون مفید بود این مطلب؟

لطفا به این مطلب ستاره دهید

میانگین امتیاز ۱ / ۵. تعداد امتیاز: ۱

شما اولین نفری باشید که امتیاز می دهید

2 دیدگاه “هیچ انگیزه ای برای زندگی ندارم چیکار کنم؟

    • یاسر مهدویان میگوید:

      متاسفانه این یک مشکل فراگیر است و عمده ترین دلیلش هم اینکه که طرفین با رواشناسی رفتار با جنس مخالف آشنایی ندارند، پیشنهاد می کنم حتما در زمینه رواشناسی مردها مهارت خودتون رو بالا ببرید

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.