چگونه به خواسته هایمان برسیم – تکنیکی که شما را زودتر به خواسته هایتان می رساند- زیبا اندیشی

۳.۲
(۶)

چگونه به خواسته هایمان برسیم

چگونه به خواسته هایمان برسیم ؟ برای رسیدن به خواسته هایتان نکات زیادی را باید دقت کنید و برنامه دقیق و اصولی را دنبال کنید.

در این مقاله می خواهم به یکی از تکنیک هایی که شما را در رساندن به خواسته هایتان کمک می کند بپردازم. این تکنیک چیست؟

 

چگونه زود به خواسته هایمان برسیم

 

null

تکنیک: از هدفتان چشم بر ندارید.

 

چگونه به خواسته هایمان برسیم ؟ برای برنامه ریزی ابتدا باید کارهایی که سودی برایتان ندارد را کنار بگذارید و تمام تمرکزتان را بگذارید بر روی هدف و کارهایی که شما را به هدفتان نزدیک می کند. 

تمرکز یعنی دقت و توجه ذهن روی یک موضوع. تمرکز یعنی هدف مشخصی را در ذهن خود ترسیم کرده و مدام به آن بیندیشید و در طول مدت انجام کارتان به کارهای کم اهمیت و بی ارزش نپردازید.

چرا زمان خود را روی کارها و روابطی می گذارید که بعداً هیچ سودی برایتان ندارد؟

چگونه به خواسته هایمان برسیم ؟ از همین امروز قاطعانه تصمیم بگیرید که تمرکز و وقت بیشتری را صرف فعالیت های معدودی بکنید که می توانند در زندگی شما تحول واقعی ایجاد کنند و شما را به هدفتان نزدیکتر کنند و وقت کمتری را صرف فعالیت های کم اهمیت تر و بیهوده بکنید.

وقتی یک هدف را شروع می کنید، روی آن تمرکز کنید و از این  شاخه به آن شاخه پریدن، بپرهیزید.

یکی از اشتباهات افراد، این است که سعی می­ کنند چندین کار را به طور همزمان، انجام دهند. این عمل، نه تنها سرعت انجام کارها را افزایش نمی­ دهد، بلکه باعث طولانی شدن زمان انجام آنها می­ شود. پس باید عادت کنید کار را، به طور کامل انجام دهید و سپس به دنبال کار دیگری بروید.

 

چگونه به همه خواسته هایمان برسیم

الکساندر گراهام بل مخترع تلفن می گوید: «تمام افکار خود را روی کاری که دارید انجام می دهید متمرکز کنید. ذره بین نور خورشید را در یک نقطه جمع می کند و آن را هدایت و متمرکز می کند. پرتوهای خورشید تا متمرکز نشوند نمی سوزانند».

آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده اید که چرا ذره بین اجسامی مثل کاغذ یا پارچه را می سوزاند.

پرتوهای خورشید را در نظر بگیرید. میزان نوری که از خورشید به عالم متصاعد می­شود بسیار زیاد است. ولی چرا خورشید سوزان، آسیب مستقیمی به ما نمی زند؟ هنگامی که پرتوهای خورشید به کمک یک ذره­ بین بر روی یک جسم متمرکز می­شوند، گرمایی به مراتب بیشتر از پرتوهای پراکنده و ناهمگرا تولید خواهند کرد که منجر به سوزاندن اشیاء می­شود؟ 

ذره بین نور آفتاب را جذب می­کند و از طریق کانون خود آن را به یک نقطه منتقل می­ کند. بنابراین اگر پارچه یا کاغذی را جلوی آن بگیرید می­ سوزد.

اما پنجره اتاق با وجود اینکه نور آفتاب را از خود عبور می دهد نمی تواند پارچه را بسوزاند.

چگونه به همه خواسته هایمان برسیم

تفاوت در این است که شیشه قدرت متمرکز ساختن انرژی به دست آمده را ندارد و نور آفتاب را به همان طریقی که جذب کرده انتقال می دهد.

چگونه به خواسته هایمان برسیم ؟ شما هم اگر به دنبال موفقیت هستید فقط و فقط بر روی یک کار تمرکز کنید و از پرداختن به کارهای دیگر بپرهیزید. انجام دادن چندین کار به طور همزمان دشوار است و ممکن است در هیچ کدام از کارها به نتیجه دلخواهی که می خواهید نرسید.

پیشنهاد می کنم حتما مطلب هدف گذاری چیست ؟ را با دقت مطالعه کنید و تاثیر آن را در آینده خود ببینید

این مطلب را هم بخوانید
چرا باید هدف داشته باشیم ؟ 8 دلیل مهم برای داشتن هدف در زندگی

چگونه فکر کنیم تا به خواسته هایمان برسیم

چگونه به خواسته هایمان برسیم ؟ شما می توانید با تمرکز ذهن و توانایی ­هایتان روی چند فعالیت مهم و محدود در زمانی بسیار کوتاه­تر به خواسته تان برسید.

البته این تمرکز روی هدف می تواند اهداف کوچک و بزرگ زندگی را شامل شود.

مثلاً هدف کوچک شما این است که برای امتحان فردا، امروز ۱۰ ساعت درس بخوانید. آیا می توانید همزمان با درس خواندن، تلویزیون هم تماشا کنید و هیچ مشکلی در یادگیری مطالب به وجود نیاید؟

یا مشغول نوشتن گزارشی هستید که فردی با شما صحبت می­کند. آیا می­توانید خوب به حرف­های طرف مقابل­تان گوش دهید و مشکلی در نوشتن مطالب هم پیش نیاید؟ شما به حرفهای آن فرد گوش می­دهید یا گزارش می­نویسید. تلویزیون تماشا می­کنید یا درس می­خوانید؟ شما می توانید فقط یک کار را به طور صحیح در یک لحظه از زمان انجام دهید.

بنابراین درحین انجام یک کار، به کار دیگر نپردازید؛ مگر آن را به اتمام رسانده باشید.

اگر بخواهید همزمان چندین کار با هم انجان دهید این می تواند خسته کننده باشد و تنش و اضطراب در شما ایجاد کند. در این وضعیت، شما قادر نخواهید بود که با موفقیت تمام کارهایتان را انجام دهید.

چگونه فکر کنیم تا به خواسته هایمان برسیم

در مورد اهداف بزرگ هم همین شرایط برقرار است. یکی از مراجعینم می­ گفت: «می­خواهم در کارم جزء یکی از مدیران موفق باشم و همزمان موفق­ترین در رشته ورزشی شنا جزء بهترین ها باشم.»

او می­ گفت باید هر روز ورزش شنا را انجام دهم تا کم­کم مهارتم را افزایش دهم. اما می­خواهم به کارم هیچ لطمه­ای وارد نشود و حرف اول را بزنم. به او گفتم می­دانی این کار تو مثل چیست؟ مثل این است که با یک دست بخواهی دو هندوانه بزرگ را دست بگیری؛ آخر سر هیچ­کدام را به مقصد نمی­رسانی و هر دو را باید از کف خیابان جمع کرد.

نظر شما چیست؟ به نظر شما می شود همزمان یک شناگر ماهر و یک مدیر بسیار موفق در یک شرکت تجاری شد؟

باید تمرکز داشته باشید یک هدف را در نظر می گیرید و با آن هماهنگ شوید و روی آن متمرکز شوید. شما می توانید فقط یک کار را در یک لحظه از زمان انجام می دهید.

چگونه به خواسته هایمان برسیم ؟ نتیجه ­گیری که می­ خواهم از این بحث داشته باشم اهمیت میزان تمرکز به یک چیز است. قطعاً تمرکز مطمئن ترین راه برای دستیابی به هدفتان است. ذهنتان را تمام و کمال روی هدفی که دارید متمرکز کنید و آن را درست انجام دهید و تا آن را به اتمام نرساندید دست از کار نکشید. به کارهای بیهوده و کارهایی که شما را از هدفتان دور می کند نپردازید.

تمرین عملی:

وقتی یک هدف را شروع می کنید، روی آن تمرکز کنید. دقیقاً آن را ببینید تا بهش برسید. حواس خود را جمع کنید و از پراکنده کاری و از این  شاخه به آن شاخه پریدن، بپرهیزید.

اجازه ندهید هیچ عاملی موجب اختلال یا اشکال در کار شود.

 هر وقت وسوسه می شوید که کار را متوقف کنید یا به کار دیگری بپردازید به خودتان بگویید: «نه! برگردیم سر کار خودمان، این کار مرا از هدفم دور می کند نباید آن را انجام دهم.» و کارتان را دوباره ادامه دهید.

 

این مطلب را هم بخوانید
روش نوشتن اهداف - روش نوشتن لیست اهداف را قبل از اینکه دیر شود بیاموزید - زیبا اندیشی

چگونه به خواسته هایمان برسیم

برای رسیدن به هدفتان باید به فاکتورهای زیادی توجه کنید. باید تغییراتی در خود و باورهایتان بدهید، تکنیک های تخصصی را اجرا کنید و برنامه ریزی دقیقی داشته باشید.

آلبرت انیشتین می‌گوید:

«عجیب است که عده‌ای کارهای همیشگی را انجام می‌دهند اما نتیجه‌ای متفاوت را انتظار دارند!»

جمله انیشتن حکایت زندگی ما آدمهاست. انتظار داریم زندگیمان به سمتی که دوست داریم برود. در صورتی که هیچ تلاشی نمی کنیم یا اگر تلاشی هم کنیم کم است یا درست نمی دانیم چه باید بکنیم.

شما نمی‌توانید بنشینید و منتظر باشید خواسته هایتان عملی شوند. باید واقعا دست به کار شوید. باید بلند شوید و کاری کنید. برای رسیدن به هدف هایتان باید برنامه ریزی دقیق و صحیح داشته باشید.

شما می توانید زندگی که دوست دارید را برای خودتان بسازید.

اما در این راه باید آموزش ببینید.

متاسفانه در سیستم آموزشی کشور ما به بحث انتخاب هدف آنطور که باید پرداخته نمی شود.

نتیجه آن می شود که اغلب مردم جامعه بدون آگاهی از روش های صحیح هدف گذاری و دست یافتن به هدف هایشان، فقط به دنبال امرار معاش هستند و همیشه از رویاهای دست نیافتنی خود صحبت می کنند.

باز هم متاسفانه هیچ جا به ما یاد نداده اند که چگونه می توانیم به خواسته هایمان دست یابیم و همین می شود که اکثرا در حسرت رویاهای بر باد رفته مان می مانیم!!!

پیشنهاد می‌کنم حتما دوره «برنامه ریزی به سبک افراد موفق» را تهیه کنید.

برنامه ریزی برای هدف

 

این مطلب را هم بخوانید
روش های ایجاد انگیزه - دوره رایگان و غیر حضوری - زیبا اندیشی

دلیل این که دوره «برنامه ریزی به سبک افراد موفق» را برای شما آماده کردیم این است که بتوانید تغییرات فوق ‌العاده‌ای را در زندگیتان ایجاد کنید.

متفاوت فکر کنید و متفاوت عمل کنید.

 

اگر می خواهید ….

  • انگیزه خود را از شروع تا پایان مسیر حفظ کنید.
  • ناهمواری های مسیر شما را پشیمان، ناامید و خسته نکند.
  • بدانید چگونه با شکست ها و سختی های در مسیر هدف برخورد کنید.
  • مدیریت و استفاده از زمان را به خوبی یاد بگیرید.
  • با یک برنامه دقیق به اهدافی که برای خود تعیین کردید برسید.

محصول آموزشی « برنامه ریزی به سبک افراد موفق » را حتما تهیه کنید و گوش دهید. در این محصول تکنیک های موثر و تمرین های کاربردی در اختیارتان می‌گذارم که می ‌توانید به کمک آن به آنچه می خواهید برسید.

 

براتون مفید بود این مطلب؟

لطفا به این مطلب ستاره دهید

میانگین امتیاز ۳.۲ / ۵. تعداد امتیاز: ۶

شما اولین نفری باشید که امتیاز می دهید

2 دیدگاه “چگونه به خواسته هایمان برسیم – تکنیکی که شما را زودتر به خواسته هایتان می رساند- زیبا اندیشی

  1. Roya میگوید:

    با سلام ،من امروز کاملا اتفاقی با سایت شما آشنا شدم و مطالعه کردم میشه لطفا فایلارو برای بنده هم ارسال بفرمایین ،، ممنونم 🙏🌼💜

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.

همین امروز هدفگذاری را شروع کنید
 
دوره رایگان

هدف گذاری حرفه ای
........
کافی ست فرم زیر را پر کنید
شرکت در دوره رایگان
close-link