چگونه انگیزه خود را تقویت کنیم ؟

چگونه انگیزه خود را تقویت کنیم ؟
۰
(۰)

چگونه انگیزه خود را تقویت کنیم ؟ برای ادامه راه و رسیدن به هدف خود باید انگیزه لازم و کافی را داشته باشید. اگر انگیزه خود را از دست بدهید خیلی زود از کاری که می کنید خسته و دلزده می شوید، مشکلات و سختی های آن کار را بزرگتر می بینید و در آخر کاری که با شور و شوق شروع کردید را رها می کنید.

اما می تواند اینگونه نباشد …

کسانی موفق اند که یک انگیزه قوی و نیرومند به آنها کمک می کند که با نشاط فرآوران به سوی هدفشان حرکت کنند. شما هم اگر می خواهید به رویایی که همیشه در سر داشتید باانگیزه و انرژی فراوان برسید به این تکنیک ارزشمند توجه کنید.

چگونه انگیزه خود را تقویت کنیم

کتابها، فایل صوتی و فیلم های انگیزشی را تهیه کنید.

افرادی که با کامپیو‌تر سروکار دارند، اصطلاح «ورودی خوب، خروجی خوب ایجاد می‌کند.» را زیاد استفاده می‌کنند. یعنی اطلاعات خوب و مفید وارد ذهن خود کنید تا خروجی مناسبی را دریافت کنید.

۱-کتاب‌ها، مجلات و مقالات آموزنده، الهام بخش و انگیزه دهنده بخوانید و انگیزه خود را تقویت کنید. انگیزه شما نیاز به تجدید دارد. اجازه ندهید که از بین برود.

یک کتاب انگیزشی به شما کمک می کنند که انگیزه لازم برای رسیدن به اهداف زندگیتان را بدست آورید. گاهی بعضی عبارات کتابها می تواند چنان شورآفرین باشند که آتش اشتیاق را در درون انسان روشن می کنند.

من خودم به شخصه این را تجربه کردم و خواندن یک کتاب چنان انگیزه ای در من ایجاد کرد که مرا در مسیر هدفم قرار داد. بعضی عبارات چنان اعتماد به نفسی به من داد که خیلی بیشتر از قبل برای رسیدن به هدفم مصمم شدم.

برایان تریسی، آنتونی رابینز و جیم ران، ناپلئون هیل نویسنده کتاب «بیندیش و ثروتمند شو» تعدادی از نویسندگان مورد علاقه من هستند که کتابهای آنها به تقویت انگیزه ام کمک شگفت انگیزی کرده اند.

این مطلب را هم بخوانید
انگیزه برای زندگی - روشن کردن چراغ انگیزه برای زندگی بهتر با 3 راهکار موثر- زیبا اندیشی

همچنین خواندن زندگینامه های آنها موتور انگیزه را در من روشن کرد. موفقیت های آنان، انگیزه موفقیت را در من تقویت کرد.

من خواندن اینگونه کتابها را به شما توصیه می کنم، اینگونه از تجربیات دیگران درس گرفته و اعتماد به نفس پیدا کنید زیرا خیلی از افراد موفق دنیا بدون امکانات خاصی توانسته اند به موفقیت های بزرگی دست پیدا کنند.

۲- چگونه انگیزه خود را تقویت کنیم ؟ به نوارها و سی دی های صوتی انگیزشی برای تقویت انگیزه خود گوش کنید.

هنگام رانندگی به مطالب شنیداری سازنده، مثبت و انگیزشی گوش دهید. پیوسته به ذهن پیام‌های مثبت وارد کنید که باعث می‌شوند بهتر بیندیشید و بهتر عمل کنید. اینگونه با یک تیر دو نشان می زنید: هم از زمانهای مرده به خوبی استفاده می کنیم و هم انگیزه خود را تقویت می کنید.

تقویت انگیزه

۳- فیلم‌ها و برنامه‌های آموزشی، مثبت و محرک انگیزه تماشا کنید.

آیا تا کنون برای شما پیش آمده است که بعد از تماشای یک فیلم احساس کنید انرژی زیادی دارید، از نظر روحی شارژ شده اید، احساس کنید می توانید تمام دنیا را تصرف کنید؟ همه اینها به این دلیل است که فیلم ها پتانسیل بالایی در تحریک احساسات دارند.

دوستی می گفت هر موقع از رسیدن به خواسته ام ناامید می شوم با دیدن فیلم هایی که نقش اول آن با تمام مشکلات و سختیهایی که دارد در آخر فیلم به هدفش می رسد به من انرژی می دهد و باتری مرا به خوبی شارژ می کند تا برای رسیدن به خواسته ام کار و تلاش بیشتری کنم.

اگر ذهن را با دیدگاه‌ها، اطلاعات، کتاب‌ها، گفتگو‌ها، برنامه‌های شنیداری و دیداری و اندیشه‌های مثبت و انگیزشی تغذیه کنید، شخصیت مثبت‌تر و انگیزه قوی تر را پرورش خواهید داد.

براتون مفید بود این مطلب؟

این مطلب را هم بخوانید
چگونه در خود انگیزه ایجاد کنیم ؟

لطفا به این مطلب ستاره دهید

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد امتیاز: ۰

شما اولین نفری باشید که امتیاز می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.