چگونه با انگیزه شویم ؟

چگونه با انگیزه شویم

چگونه با انگیزه شویم

چگونه با انگیزه شویم ؟ اگر قصد دارید یک انگیزه‌ قوی در خود ایجاد کنید تا بتوانید کاری که از مدت ها قبل می خواستید، شروع کنید و تا انتهای راه پرانرژی و باانگیزه باشید، این مطلب را از دست ندهید.

1- بررسی روند پیشرفت، انگیزه تان را تقویت می کند.

وقتی هدفی را دنبال می کنید برای تحمل بیشتر مشکلات و خسته نشدن هر هفته یا هر ماه پیشرفت خود را بررسی کنید.

هر قدم کوچک و کوتاه مدتی را که با موفقیت پشت سر می گذارید خود را یک گام به هدف اصلی نزدیکتر ببینید. اگر به گذشته برگرديد و دستاوردهای كنوني خود را با قبل مقايسه كنيد، متوجه مي شويد. اگر ببینید که در مسیر درست هستید و هر بار پیشرفت قابل ملاحظه ای می کنید، با انگیزه تر می شوید.

این که یک یا دو بار کاری را با موفقیت انجام دهید نسبتا آسان است، اما حرکت مداوم به سمت پیشرفت و هدف بلند مدت سخت است و بعد از مدتی انگیزه تان کمرنگ می شود. پس به طور مداوم نتایج کارهایتان را به خود نشان دهید تا شاهد پیشرفت خود باشید.

به این صورت هر روز انگیزه شما بیشتر و بیشتر می شود و همين شور و شوق باعث پيشرفت سریع شما مي‌شود. بهتر است با هر موفقیت کوچک، شاد باشید و پاداشی برای خود در نظر بگیرید. قطعاً یک تشویق خوب و به جا در حفظ انگیزه شما تاثیر زیادی خواهد داشت. این پاداش می تواند استراحت آخر هفته و رفتن به مکان مورد علاقتان باشد یا خریدن یک هدیه کوچک و دوست داشتنی باشد.

 

2- به توانایی های خود ایمان داشته باشید.

اطمینان داشتن به توانائی هایتان انگیزه تان را بالا می برد. شما باید به خودتان نشان دهید که لیاقت رسیدن به موفقیت را دارید.

این حس های خوب باعث ایجاد انگیزه و امید در شما می شود و می توانید با پشتکار و انرژی بیشتری در راه رسیدن به خواسته هایتان قدم بردارید.

 

چطور با انگیزه شویم

3- ورزش و تحرک بدنی را فراموش نکنید.

چگونه با انگیزه شویم ؟ یکی از عوامل زمینه ساز احساسات منفی و بی انگیزگی ها در زندگی، عادت‌های مضر سلامتی مثل خستگی، نداشتن تحرک، کار طاقت فرسا و بی وقفه است. به همین دلیل باید در در زندگی به دنبال تعادل باشید.

محققات ثابت کرده اند ورزش منظم باعث آزاد شدن دوپامین می شود. دوپامین ماده شیمیایی است که باعث می شود مدام احساس شادی پایدار داشته باشید. این قرص «احساس خوب» است که برای افزایش بهره وری و تقویت انگیزه عالی است.

همین امروز تصمیم بگیرید که تا سن ۸۰، ۹۰ یا حتی ۱۰۰ سالگی زندگی کنید و حتی در آن سن هم شاد، باانگیزه و پرتحرک باشید. غذاهای سالم و مغذی بخورید. کم و متعادل بخورید.

با خود عهد کنید به طور منظم ورزش کنید. حداقل 20 دقیقه در روز را پیاده روی کنید. در طول هفته به ورزش هایی همچون شنا، دو، دوچرخه سواری، کوهنوردی و هر ورزشی که دوست دارید بپردازید. اینگونه نسبت به فردی که تمام بعدازظهر را روی کاناپه می‌نشیند، تلویزیون تماشا می‌کند یا مدام سرش در تلفن همراهش است، احساس شادمانی و سلامتی بیشتر و خستگی و فشار روانی کمتری خواهید داشت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.