اشتباهات گذشته چه درس هایی به ما می دهند؟

اشتباهات گذشته چه درس هایی به ما می دهند؟
۰
(۰)

چگونه از گذشته درس بگیریم

چگونه از گذشته درس بگیریم ؟ بیشتر مواقع اتفاق افتاده که افسوس می خورید و می گویید: «اگر به ۵ سال پیش باز می گشتم، خیلی از اشتباهات را مرتکب نمی شدم.»

آرزو می کنید که ای کاش زمان به عقب برمی‌گشت تا می‌توانستید جلوی اشتباهات خود را بگیرید و طور دیگری عمل کنید. اما زمان به عقب برنمی‌گردد.

اگر خوب فکر کنید همیشه هم اشتباه کردن بد نیست گاهی فوایدی هم دارد. بله! تعجب نکنید. شما هم به جای حسرت گذشته خوردن بهتر است از اشتباهات گذشته تان درس بگیرید و تجربه کسب کنید تا دیگر آنها را تکرار نکنید.

اشتباه کردن باعث می شود توجهتان بیشتر شود، چشمانتان نسبت به قبل بازتر شود و با دید بهتری به اطراف خود نگاه کنید.

درس گرفتن از اشتباهات گذشته

در بین مراجعینم دختری بود که مدت ۲ سال با پسری دوست بود و همیشه از پسر می خواست که به خواستگاری او بیاید. اما پسر همیشه یک بهانه ای می آورد و مسئله ازدواج را به تاخیر می انداخت تا اینکه یک روز پسر به دختر گفت می خواهم با فرد دیگری ازدواج کنم، ما به درد هم نمی خوریم.

درست است که دختر ۲ سال از زندگی اش را صرف این پسر کرده بود و همیشه از این مسئله به عنوان یکی از بزرگترین اشتباهات زندگی اش یاد می کرد اما من به او یاد دادم چگونه با این اشتباهش کنار بیاید و از نتیجه آن به سود خود استفاده کند.

او بعد از این ماجرا دیگر چشم و گوش بسته با پسری رابطه برقرار نکرد و بعداً با پسری ازدواج کرد که الان زندگی مشترک بسیار موفقی دارد و خود را بسیار خوشبخت می داند. البته من به او راهکارهای ویژه ای جهت جذب پسر مورد علاقه اش را به او یاد دادم تمامی این نکات در محصول «چگونه پسری را عاشق خود کنیم ؟» هست.

این مطلب را هم بخوانید
چگونه کمتر اشتباه کنیم ؟

۲- درس گرفتن از اشتباهات گذشته به شما این فرصت را می دهد که اطلاعات جدیدی کسب کنید که احتمالاً عملکرد و یادگیری شما را بهبود خواهد بخشید.

۳- در مجله Express در زمینه درس گرفتن از گذشته تحقیقات جدیدی به چاپ رسید که نشان می دهد، خاطره اشتباهاتی که هنگام یادگیری یک چیز جدید به ذهن می آیند، در انجام سریع تر یادگیری به ما کمک می کند.

بنابراین برای اشتباهات خود زانوی غم بغل نگیرید. به جای اینکه مدام، خود را سرزنش کنید و در گذشته خود گیر بیفتید، بفهمید چگونه از گذشته درس بگیریم و تجربه کسب کنیم. با داشتن تجربه راحت تر می توان مسیر و راه درست را تشخیص داد و پیدا کرد.

چگونه از اشتباهات خود درس بگیریم

بارها پیش آمده که خودتان را سرزنش می کنید و مدتها ذهنتان درگیر است که چرا فلان اشتباه را کردید اما آیا راهی وجود دارد که بتوانید بدون اینکه به خود سرکوفت بزنید بتواند از آن اشتباه به سود خود استفاده کنید؟

به هر حال همه ما دچار اشتباه می‌شویم. هیچ انسانی نیست که در زندگی اشتباهی نکرده باشد یا تصمیم غلطی نگرفته باشد.

اما برای بعضی از افراد اشتباهات گذشته با افسوس و پشیمانی‌های بزرگی همراه می‌شود که تفاوت بین انسانهای موفق و ناموفق در برخورد با همین اشتباهات گذشته است.

اما افراد موفق چطور توانسته اند با این اشتباهات کنار بیایند و از آن به نفع خود استفاده کنند؟

من به این باور هستم که این اشتباهات ما را به جلو می راند اگر بدانیم چگونه با اشتباهات خود کنار بیاییم.

در این زمینه فایل صوتی « با گذشته خود چطور کنار بیاییم ؟» را به شما پیشنهاد می دهم این فایل صوتی می تواند در این راه کمک خیلی بزرگی به شما بکند.

شما بعد از گوش دادن به این فایل صوتی می آموزید چگونه از فواید و نتایج خطاهای گذشته در راستای رسیدن به خواسته هایتان بهره ببرید.

اگر شما نسبت به خطاهای در گذشته، رفتار متفاوتی با آنچه قبلاً داشته اید، از خود نشان دهید در زندگی پیشرفتی عالی خواهید داشت.

اگر می خواهید ذهنیت خود را درباره اشتباهات گذشته تغییر دهید و اگر خواهانِ ایجاد تغییرات اساسی هستید و قصدتان این است که تحولی عظیم در زندگی‌تان بیافرینید، حتما این فایل صوتی را گوش دهید. من مهم‌ترین و بهترین آموزش ها را برای شما آماده کرده ام.

من لذت می برم که می توانم دانستنی هایم را که خیلی به من کمک کرده تا بتوانم زندگی شادی داشته باشم در اختیار شما هم قرار دهم.

براتون مفید بود این مطلب؟

این مطلب را هم بخوانید
چگونه خاطرات بد را فراموش کنیم ؟

لطفا به این مطلب ستاره دهید

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد امتیاز: ۰

شما اولین نفری باشید که امتیاز می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.