4 تکنیک برای حفظ انگیزه خود تا پایان مسیر موفقیت

چگونه انگیزه خود را حفظ کنیم

چگونه انگیزه خود را حفظ کنیم

بارها برایتان پیش امده کاری را با شور و انرژی شروع کرده اید اما بعد از مدتی خسته و ناامید شده اید و آن را رها کردید. بعد از خود می پرسید من که در ابتدا انگیزه لازم را داشتم چرا الان انگیزه ام را از دست دادم ؟ چگونه انگیزه خود را حفظ کنیم ؟

اگر به این راه های حفظ انگیزه خوب توجه کنید و آنها را اجرا کنید قطعا می توانید انگیزه خود را تا پایان رسیدن به خواسته تان حفظ کنید.

1- هدفتان را به هدفهای کوچکتر تقسیم کنید.

اگر می ترسید یک کار بزرگ را شروع کنید یا نمی خواهید انگیزه و انرژی خود را در هنگام انجام آن از دست بدهید، حتماً آن را به کارهای کوچکتر تقسیم کنید.

وظایف خود را به کارهای کوچک تر و دست یافتنی تر تقسیم کنید. یعنی هدف بلند مدت خود را به چندین هدف کوتاه مدت تقسیم کنید.

اینطوری با انجام دادن تک تک کارها احساس موفقیت می کنید. زیرا با انجام هر یک از این تکه ها و تمام کردن آنها، حس موفقیت به شما دست می دهد و انگیزه شما برای انجام بقیه بالاتر می رود. اگر کارها را مرحله به مرحله انجام دهید، می توانید بزرگ ترین و پیچیده ترین کارها را به انجام برسانید.

2- از امروزتان لذت ببرید.

یکی از روشهای حفظ انگیزه این است که خود را درگیر گذشته نکنید. امروز هدیه ای به شماست. از هر لحظه زندگیتان لذت ببرید. زندگی موقعیت ها و فرصت های زیادی را به شما هدیه می دهد.

به جای اینکه غصه و افسوس اشتباهات گذشتتان را بخورید یا نگرانی های بی مورد درباره آینده داشته باشید به فکر حال باشید. به این فکر کنید الان چگونه می توانید از فرصت های خود به بهترین نحو استفاده کنید.

مطمئن باشید اگر دائماً غصه دار گذشته و نگران آینده باشید انگیزه و اشتیاقتان را از دست می دهید. به جای غصه خوردن در مورد گذشته سعی کنید از اشتباهاتتان درس بگیرید و دیگر آنها را تکرار نکنید. هر اشتباه درسی با خود دارد.

در مورد نگرانی های آینده هم چرچیل می گوید: چه بسیار نگرانی هایی که داشتم و هیچ یک از آنها اتفاق نیفتاد.

یک دفترچه بردارید و نگرانی های یک ماه خود را بنویسید بعد از یک ماه که تمام شد ببینید کدامیک از اینها اتفاق افتاده است. من به شما قول می دهم 70 درصد این اتفاقاتی که نوشتید اصلاً اتفاق نیفتاده است و نباید به آنها فکر می کردید.

پس این جمله را فراموش نکنید: از گذشته درس بگیرید، برای آینده هدف تعیین کنید، اما در حال زندگی کنید. زندگی در زمان حال باعث شور و شعف و شادی می شود.

3- یک مجله موفقیت برای خود درست کنید.

یکی دیگر از راههای حفظ انگیزه در نظر گرفتن موفقیت های هر چند کوچک و لذت بردن از آنهاست.

یک دفتر زیبا تهیه کنید و تمام موفقیت های قبلی و شادی های زندگیتان را در آن ثبت کنید. گاهی وقت بگذارید و نوشته هایتان را بخوانید، این می تواند در حفظ انگیزه شما بسیار موثر باشد.

4- محیط زندگی هم بر روی حفظ انگیزه موثر است.

چگونه انگیزه خود را حفظ کنیم ؟ گذشته از اینکه چه کسانی در اطراف شما هستند محیطی که در آن زندگی و کار می کنید هم در ایجاد و حفظ انگیزه شما تاثیر دارند. این از اتاق خواب شما شروع می شود و تا کل خانه و محیط کار شما ادامه دارد. رنگ اتاقتان شاد باشد. اتاق یا میز کارتان را مرتب نگه دارید.

خود را با نوشته ها و عکس هایی از رویاهای خود احاطه کنید تا هر صبح با انرژی و توان مضاعف روزتان را شروع کنید و با دیدن آنها با تلاش بیشتر به سمت هدف حرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.