چگونه انگیزه خود را افزایش دهیم ؟

چگونه انگیزه خود را افزایش دهیم ؟ در این مقاله می خواهم شما را با تکنیکی آشنا کنم که بسیاری از بزرگان و افراد موفق از این نیرو برای ایجاد انگیزه استفاده کرده اند. اگر شما هم از این روش استفاده کنید قطعا می توانید انگیزه خود را افزایش دهید.

این راه افزایش انگیزه چیست؟ تصویرسازی ذهنی.

بله تعجب نکنید. یکی از قدرتمند‌ترین توانایی های شما، توانایی «تجسم» است که با استفاده از این قابلیت می توانید انگیزه خود را افزایش دهید.

چگونه انگیزه خود را افزایش دهیم

حال چگونه از این تکنیک استفاده کنید. دو روش برای تصویر سازی ذهنی وجود دارد:

1- خود را در موقعیتی ببینید که انگار همین الان به خواسته هایتان رسیده‌اند.

رویاهایتان را به تصویر بکشید. مثلاً اگر دوست دارید سخنرانی ماهر شوید خود را تصور کنید که دارید برای جمعی سخنرانی می کنید، بسیار با اعتماد به نفس و جذاب هستید، همه محو سخنان شما هستند و در پایان برای شما دست می زنند و به شما تبریک می گویند.

این تصاویر هیجان انگیز و واضح را بار‌ها و بار‌ها در ذهن مرور کنید. قطعاً هر چه را در ذهنتان تصور کنید در دنیای خارج به همان خواهید رسید. پس به فكرهای مثبت و شاد بال و پر دهید و آنها را مانند یك فیلم طولانی و بانشاط دنبال كنید.

چگونه انگیزه ی خود را افزایش دهیم

2- بعضی مواقع تنها تجسم یک رویای قشنگ به اندازه کافی انگیزه ساز نیست که بتواند انگیزه شما را زیاد کند.

در این روش ابتدا خود را در برابر سر یک دوراهی مجسم می کنید. یک راه این است که تا رسیدن به هدف تلاش کنید و به راه خود ادامه دهید در انتهای این مسیر رویاهای خود و همه آن چیز هایی را که به دنبال آنها بوده اید را ببینید که به آنها دست یافته اید. در پایان این راه موفقیت است.

در طرف دیگر راه بی تفاوتی، تلاش نکردن و اتلاف وقت و انرژی تان است که پایان آن نقطه روشنی وجود ندارد.

انتخاب با شماست کدام راه را می روید؟ هزینه موفقیت را می پردازید و پاداش می گیرید یا اینکه در مسیری قرار می گیرید، که اجازه می دهید سرنوشت هر کاری خواست با شما انجام دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.