۱۰ ویژگی افراد با شخصیت قوی و تاثیرگذار

۴.۷
(۱۶۳)

چگونه شخصیت محکمی داشته باشیم

احتمالا برای شما هم پیش آمده که در میان دوستان و آشنایان خود، برنامه ها و تلویزیون و … با شخصیت هایی رو به رو می شوید که در راه رفتن، نشستن، صحبت کردن، نگاه کردن و … به طور کلی در رفتارها و برخوردهایشان قوی و محکم بودن مشاهده می شود و شما مسحور قدرت شخصیتی او می شوید و پیش خود می گویید: «ای کاش من هم مثل او بودم. 

اگر می خواهید همانند این افراد دارای شخصیت قدرتمند و محکمی باشید با ما همراه باشید و مقاله « چگونه شخصیت محکمی داشته باشیم » را با دقت مطالعه کنید تا به راز قوی بودن آنها پی ببرید.

افراد محکم و قدرتمند دارای ویژگی هایی شخصیتی و رفتاری هستند که سایر افراد از آنها بی بهره اند. بد نیست نگاهی به مقاله ی ۱۰ ویژگی افراد باهوش که آنها را از بقیه آدم ها متمایز می کند. نیز داشته باشید.

افراد قدرتمند خواه مدیر یک کارخانه باشد و یا فرمانده ارتش، فروشنده، و یا حتی یک خانم خانه دار باشد فرقی ندارد همه اینها یک سری ویژگی های مشترک دارند.

چگونه شخصیت محکمی داشته باشیم

این ویژگی ها چه هستند؟

قبل از اینکه این ویژگی ها را عرض کنم اجازه دهید ابتدا تعریفی از شخصیت محکم و قدرتمند داشته باشیم.

شخصیت محکم یعنی به جای این که تحت تاثیر دیگران باشید و با هر ناخوشی و شکستی عقب نشینی کنید قوی و باشید، خودتان همانند یک رهبر بزرگ، مدیریت زندگیتان را بر عهده بگیرید و مستقل، قوی و تاثیرگذار باشید.

۱- منتظر نباشید تا کسی بیاید و تکانی به زندگیتان بدهد.

 

اولین و مهم ترین ویژگی یک شخصیت قوی این است که روی پای خود بایستید و مستقل باشید.

اگر به زمین ‌خوردید و مشکلی در زندگی شخصی و کاری تان رخ داده منتظر نباشید تا کسی بیاید و شما را از زمین بلند کند و راه درست را نشان دهد. البته کمک گرفتن از دیگران خوب است اما وابستگی نه!

به افراد دیگر متکی نباشید تا شما را شاد کنند. شما برای احساس خوشحالی و رضایتمندی در زندگی به فرد دیگری نیاز ندارید. شما برای این‌ که احساس خوبی نسبت به زندگیتان داشته ‌باشید همه چیز دارید فقط باید علایق خود را بشناسید، هدف های خود را پیدا و دنبال کنید.

شما فرد قدرتمند و قوی هستید فقط باید خودتان را باور کنید. باید باور کنید که فردی ضعیف و بی استعداد نیستید بلکه برعکس فردی با ویژگی های منحصر به فرد هستید فقط باید استعدادهای خود را کشف کنید.

برای پیدا کردن استعدادهای کشف نشده خود فایل صوتی « هدفگذاری به روش نابغه ها » را پیشنهاد می دهم.

پیشنهاد می کنم حتما مطلب هدف گذاری چیست ؟ را با دقت مطالعه کنید و تاثیر آن را در آینده خود ببینید

یک  شخصیت محکم و قدرتمند می داند برای اینکه تغییرات مثبت و بزرگی در زندگی اش ایجاد کند تمام قدرت درون اوست.

منتظر نباشید تا کسی بیاید و تکانی به زندگیتان بدهد.

۲- دید و نگرشی مثبت داشته باشید.

 

این مطلب را هم بخوانید
روش نوشتن اهداف - روش نوشتن لیست اهداف را قبل از اینکه دیر شود بیاموزید - زیبا اندیشی

یک شخصیت محکم و قوی باید خوش بین، امیدوار و باانگیزه باشد. اگر فردی ناامید و خسته باشید اگر مدام از زندگی و مشکلات شکایت کنید، اگر هیچ حرف قشنگ و مثبتی برای گفتن نداشته باشید، اگر آدم شاد و سرحالی نباشید، اگر بدبین باشید، قطعا نمی توانید یک شخصیت عالی داشته باشید.

خیلی از افراد می گویند با وجود مشکلات در زندگی و شکست هایی که داشتیم چگونه بی خیال باشیم؟ باید عرض کنم خوش بینی با بی خیالی فرق دارد. آدم خوش بین و قوی معتقد است سختی و مشکلات هست اما با توکل بر خدا، درس گرفتن از شکست ها و تلاش در نهایت همه چیز خوب پیش می رود و به خواسته هایش می رسد.

۳- شجاع و جسور باشید.

 

شجاع باشید. از امتحان کردن چیزهای جدید در زندگیتان نترسید.

اجازه ندهید ترس ها و نگرانی های بیهوده شما را از رفتن به سوی خواسته ها و هدف هایتان باز دارند. با ما در مقاله ی ۱۰ ویژگی موثر که شما را به مردی جذاب برای زنان تبدیل می کند. همراه باشید.

یک شخصیت محکم بر ترس هایش غلبه می کند و سعی می کند با قدرت به سوی ساختن یک زندگی ایده آل قدم بردارد.

۴- اعتماد به نفس داشته باشید.

 

افراد محکم و قدرتمند اعتماد به نفس دارند. وقتی به توانایی های خود ایمان داشته باشید، به دیگران القا می‌کنید که درباره‌ شما هم همین گونه‌ فکر کنند.

باید عرض کنم حتما حتما روی اعتماد به نفس خود کار کنید. خود را دوست داشته باشید و به خودتان احترام بگذارید.

هیچ شخصی با اعتماد به نفس متولد نشده است. اعتماد به نفس مهارتی است که می توانید آن را به دست بیاورید.

اگر اعتماد به نفس پایینی دارید می توانید با یک سری راهکارها و تمرین ها آن را افزایش دهید و به خودتان افتخار کنید. فایل صوتی « جادوی اعتماد به نفس » می تواند در این زمینه به شما کمک بزرگی کند.

اعتماد به نفس داشته باشید.

در اینجا به صورت مختصر به ۲ راهکار افزایش اعتماد به نفس اشاره می کنم:

راهکار اول: وانمود کنید اعتماد به نفس بالایی دارید و این را در حرکات، رفتار و  ظاهرتان نشان دهید.

نوع ایستادن و راه رفتن و نشستن خود را اصلاح کنید.

از قوز کردن بپرهیزید. سر رو به جلو، سینه سپر و شانه ها رو به عقب باشد.

از عجله کردن بپرهیزید. صورت و بدن خود را آرام نشان دهید.

در زمان صحبت کردن از دستان و حرکات بدن استفاده کنید.

راهکار دوم: بر روی موفقیت‌ های کوچک خود تمرکز کنید.

خیلی وقت ها اشتباهاتی که مرتکب می شویم و شکست هایی که در زندگی داریم باعث می شود که اعتماد به نفس مان به شدت کاهش پیدا کند و ناامید و بی انگیزه شویم.

برای اینکه اعتماد به نفس مان کم نشود باید هیچگاه به گذشته و اشتباهاتی که کردیم فکر نکنیم. بعد ببینیم از شکست هایی که داشتیم می توانیم چه درسی بگیریم تا در آینده دوباره مرتکب همان اشتباهات نشویم.

به جای بزرگنمایی شکست‌ ها بر روی موفقیت‌ های هر چند کوچک خود تمرکز کنیم. گاهی حتی درست کردن یک چای خوشمزه که همه با خوردن آن تعریف می کنند می تواند اعتماد به نفس ما را افزایش دهد.

البته راهکارهای تخصصی زیادی در این زمینه هست که برای افزایش اعتماد به نفس خود می توانید فایل صوتی « جادوی اعتماد به نفس » را گوش دهید.

بر روی موفقیت‌ های کوچک خود تمرکز کنید.

۵- مطالعه کنید و باز هم مطالعه کنید.

 

هرچقدر بیشتر مطالعه کنید دانش، آگاهی و مهارت های خود را افزایش دهید، شخصیت قدرتمندتری پیدا خواهید کرد.

اینگونه در گفتگوها حرفی برای گفتن دارید و شما هم می توانید وارد خیلی از بحث ها شوید، نظر دهید، صحبت کنید و اطلاعات خود را با دیگران در میان بگذارید.

شما می توانید قبل از ورود به جمع حتی خودتان را آماده کنید.

فرض کنید بعد از ظهر به مهمانی جمعی از دوستانتان دعوت شده اید و می دانید که آنها به فوتبال و فلان تیم علاقه زیادی دارند. خب در اینترنت در مورد تیم ورزشی مورد علاقه شان جستجو کنید، خبرهای مرتبط آن را بخوانید، برد و باخت هایشان را بررسی کنید و … خلاصه تا جایی که می توانید دانش خود را در این زمینه افزایش دهید.

بعد از ظهر وقتی در کنار دوستانتان می نشینید و صحبت از فوتبال و تیم شان می شود می توانید با آمادگی کامل نظر دهید و صحبت کنید.

مطمئن باشید با این تکنیک در نظر آنها فردی قوی و محکم خواهید بود و از این به بعد احترام ویژه ای به شما خواهند گذاشت.

مطالعه کنید و باز هم مطالعه کنید.

۶- به دنبال ایده های جدید و خلاقانه در زندگی و زمینه کاری خود باشید.

 

این مطلب را هم بخوانید
چگونه هدف زندگی خود را پیدا کنیم ؟ ۵ سوال خاص و متفاوت برای یافتن هدف زندگی

باید بگویم که فکری باز داشته باشید. به دنبال چیزهای جدید باشید. چیزهای جدیدی را یاد بگیرید. هر دفعه‌ که چیز جدیدی یاد می‌ گیرید، به فردی قوی‌ و قوی تر تبدیل می شوید.

هیچگاه برای یادگیری چیزهای جدید متوقف نشوید و به دنبال فرصت‌ هایی برای آن باشید.

فرض کنید شما در محل کار خود به عنوان منشی مشغول به کار هستید. بعد از مدتی متوجه می شوید که با یادگیری حسابداری می توانید در کارتان پیشرفت کنید، افزایش حقوق پیدا کنید و در پیش چشمان رئیستان به کارمندی زرنگ و باهوش تبدیل شوید. در اینصورت بهتر است در کلاس های آموزشی حسابداری شرکت کنید و آن را به صورت حرفه ای یاد بگیرید.

۷- به دنبال جلب توجه دیگران نباشید.

 

افرادی که شخصیت ضعیفی دارند هر کاری می کنند تا بتوانند دیگران را راضی نگه دارند. اما یک شخصیت محکم و قوی کاری که دوست داشته باشد و به آن معتقد باشد، انجام می دهد  و به دنبال توجهات زودگذر نیست.

او به خود می گوید: «من این کار را انجام می دهم چون خودم دوست دارم، چرا باید کاری را انجام دهم که دوست ندارم و فقط به خاطر تایید گرفتن از دیگران انجام دهم.»

اگر کسی برای انجام کاری آنها را متهم کند می گویند: «من دوست دارم این کار را انجام دهد چه اشکالی دارد؟، این کار را از نظر من اشکالی ندارد.»

اگر در زندگی اشتباهی کند و فردی به آنها خرده بگیرد می گوید: «چرا منو بخاطر یه اشتباه سرزنش می‌کنی؟ مگه خودت تا حالا تو زندگیت اشتباهی نکردی؟»

این واکنش‌ها نشان دهنده این است که فرد دارای یک شخصیت محکم و قوی هست.

به دنبال جلب توجه دیگران نباشید.

۸- مسئولیت‌ پذیر باشید.

 

یک شخصیت محکم و قدرتمند باید مسئولیت پذیر هم باشد.

همه ما مسئول زندگی خودمان هستیم. اگر در زندگیمان مشکلی پیش آمده به جای اینکه به دنبال مقصر باشیم، مدام گلایه و آه و ناله کنیم، تقصیرها را به گردن جبر روزگار یا بد شانسی خود بیندازیم و یا این و آن را محکوم کنیم، باید به دنبال راه حل درست و مطمئن باشیم. در این راه از افراد کار بلد مشورت بگیریم و با تلاش گره از مشکل خود باز کنیم.

یک شخصیت قوی مسئولیت اعمال خود را می‌پذیرد و بهترین تلاش را برای تغییر سرنوشت و ساختن زندگی که دوست دارد می کند.

۹- خوش صحبت باشید.

 

افراد محکم و قدرتمند زیاد حرف نمی زنند. حرفهای بیهوده نمی گویند. اما وقتی حرف می زنند حرف های مفید می زنند. آنها می دانند که چه زمان باید لب باز کنند و چه بگویند. آنها با کم گویی احتمال حرف های بیهوده و احمقانه را کاهش می دهند.

همان طور که قبلا گفتم در زمینه کاری خود و در جمع های خانوادگی و دوستانه سعی کنید اطلاعات و دانش خود را افزایش دهید. اینگونه وقتی در حضور آنها صحبت می کنید دیگران با شنیدن حرف های مفید و تاثیرگذارتان جور دیگری روی شما حساب باز می کنند و شما را با دید یک شخصیت مهم و قوی می نگرند.

در گفتگوها اگر در مورد موضوع مطرح شده آگاهی دارید ساکت نمانید و حتما نظرات خود را بیان کنید. حتی اگر نظر شما مخالف جمع است بگویید و تردید نکنید.

اگر دیگران به شما و حرف هایتان انتقادی کردند جبهه نگیرید، عصبانی نشوید، بهتان برنخورد و انتقاد پذیر باشید. در انتهای بحث اگر به نتیجه نرسیدید بگویید: «نمی دانم حرف من درست است یا شما. باید در این زمینه بیشتر مطالعه کنم یا از فردی آگاه بپرسم.»

نکته بعدی که باید در زمان گفتگو در نظر داشته باشید این است که ارتباط چشمی را فراموش نکنید. در هنگام حرف زدن به مخاطبان خود نگاه کنید. حتی اگر شنونده هم هستید باز به طرف مقابل نگاه کنید و گاهی به نشانه تایید حرف هایش سرتان را تکان دهید. سرتان را پایین نیندازید، در و دیوار را تماشا نکنید یا سرتان در گوشی نباشد.

یک شخصیت محکم و مقتدر به این نکات توجه دارد و با ارتباط چشمی خوب طرف مقابل را درگیر حرف های خود می کند.

خوش صحبت باشید.

۱۰- بر روی اهداف خود تمرکز کنید.

 

این مطلب را هم بخوانید
برای رسیدن به هدف چه باید کرد - کلیدی برای رسیدن به هدف - زیبا اندیشی

 تعیین هدف هایتان در زندگی، تمرکز بر روی آنها و در نهایت دستیابی به اهداف ، شما را به فردی قدرتمند تبدیل خواهد کرد.

خیلی از افراد می گویند: دوست دارم روزی …

  • آرایشگر حرفه ای شوم
  • کسب و کار مورد علاقه ام را راه اندازی کنم
  • کتابم را بنویسم
  • یک مهندس ساختمان ماهر شوم
  • و …

اما معلوم نیست که این یک روز‌ها کی در تقویم ظاهر خواهند شد و به آنها خواهند رسند.

اگر می خواهید یک شخصیت محکم و قدرتمند داشته باشید باید برای زندگی تان برنامه ریزی داشته باشید. اهدافتان را تعیین کنید. روی آنها تمرکز کنید و با برنامه ریزی صحیح و مطمئن به آنها برسید.

برای مثال شما می‌ خواهید زبان انگلسیی را به صورت حرفه ای و خوب یاد بگیرد باید بر روی هدف خود تمرکز کنید، و راه‌ های رسیدن به آن را جستجو کنید.

برای یادگیری زبان انگلیسی می‌ توانید یک کلاس آموزشی خوب ثبت نام کنید.

سی دی ها و نرم افزارهای آموزشی در این زمینه را بخرید و ببینید.

بر روی اهداف خود تمرکز کنید.

فایل های صوتی که داستانی را بازگو می کنند گوش دهید.

فیلم های خارجی که زیرنویس فارسی دارند را ببینید گاهی زیر نویس ها را نادیده بگیرید و خودتان همچون دبلور جای بازیگران صحبت کنید. بعد ببینید ترجمه تان چقدر درست بوده است.

کتاب های دیکشنری که معانی هزاران لغت انگلیسی در آن هست را بخوانید و سعی کنید هر روز حداقل ۱۰-۲۰ لغت را حفظ کنید.

به طور کلی هر روز حداقل یک ساعت وقت بگذارید و در راستای یادگیری زبان قدمی بردارید.

اگر در انتخاب هدف تردید دارید و می خواهید زندگی دلخواهتان را بسازید اما نمی دانید از کجا و چگونه شروع کنید، پیشنهاد می کنم فایل صوتی « هدفگذاری به روش نابغه ها » را تهیه و گوش دهید.

بعد از تعیین هدف نوبت به برنامه ریزی صحیح و مطمئن برای دستیابی به هدف هایتان می رسد.

اگر می خواهید ….

  • انگیزه خود را از شروع تا پایان مسیر حفظ کنید.
  • ناهمواری های مسیر شما را پشیمان، ناامید و خسته نکند.
  • بدانید چگونه با شکست ها و سختی های در مسیر هدف برخورد کنید.
  • مدیریت و استفاده از زمان را به خوبی یاد بگیرید.
  • با یک برنامه دقیق به اهدافی که برای خود تعیین کردید برسید.

فایل صوتی « برنامه ریزی به سبک افراد موفق » را حتما گوش دهید. در این فایل صوتی تکنیک های موثر و تمرین های کاربردی در اختیارتان می‌گذارم که می ‌توانید به کمک آن به آنچه می خواهید برسید.

 

براتون مفید بود این مطلب؟

لطفا به این مطلب ستاره دهید

میانگین امتیاز ۴.۷ / ۵. تعداد امتیاز: ۱۶۳

شما اولین نفری باشید که امتیاز می دهید

2 دیدگاه “۱۰ ویژگی افراد با شخصیت قوی و تاثیرگذار

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.

همین امروز هدفگذاری را شروع کنید
 
دوره رایگان

هدف گذاری حرفه ای
........
کافی ست فرم زیر را پر کنید
شرکت در دوره رایگان
close-link