با این ۵ تکنیک آرامش را تجربه کنید.

آرامش را تجربه کنید
۰
(۰)

چطور به آرامش برسیم

چطور به آرامش برسیم ؟ در زندگی پرتنش و استرس امروزی، آرامش دغدغه بسیاری از افراد می‌باشد، ولی خواسته دور از انتظاری نیست.

بلکه باید بدانید با استفاده از چه راهکارهایی تنش را از خود دور کنید و آرامش را جایگزین آن کنید.

 

۵ تکنیک مفید را برای رسیدن به آرامش :

.

۱- طرز فکرتان را تغییر دهید و خوش بین شوید.

یکی از مهم کارهایی که می توانید برای تغییر روحیه تان و رسیدن به آرامش انجام دهید، تغییر شیوه تفکر و طرز فکرتان است.

به عنوان مثال به خودتان یادآوری کنید زندگی هیچ وقت کامل و عالی نیست. پس شرایط زندگی را همان طور که هست بپذیرید و پیش بروید.

هر وقت هم که مانعی بر سر راهتان قرار گرفت، به خودتان بگویید همه افراد در زندگی‌شان با مشکلات متعددی روبه‌رو می‌شوند و شما تنها نیستید.

.

۲کافی است نه بگویید.

یکی از مراجعینم که قدرت نه گفتن نداشت تعریف می کرد: از خودم خسته شدم، هر کس از من می خواهد کاری برایش انجام دهم به خاطر رودربایستی و از روی خجالت قبول می کنم. حتی اگر کاری را خیلی بلد نباشم باز قدرت نه گفتن ندارم و با هر سختی شده آن را انجام می دهم و از استرس نصف عمر می شوم. به خاطر همین موضوع در زندگی آرامش ندارم.

دوست عزیز نه گفتن را بیاموزید و به کاری که خیلی سخته و از عهده شما خارج است، نه بگویید. اجازه ندهید دیگران آرامش را از شما بگیرند.

۳- تا می‌توانید ببخشید و فراموش کنید.

چطور به آرامش برسیم ؟ با خود تمرین کنید و سعی کنید تا می توانید از اشتباهات دیگران چشم‌پوشی کنید زیرا یادآوری خطاهای آنها باعث ایجاد احساساتی مانند خشم، نفرت و کینه در شما خواهد شد، در صورتی که با بخشش آرامش درون را به خودتان هدیه خواهید داد.

 

از خودتان بپرسید: حس انتقام، کینه و نفرت چه نتایج مثبتی در زندگی من خواهد داشت؟

شاید بگویید که خیلی سخت است کسی که به شما بدی کرده ببخشید اما من می گویم او را ببخشید چون شما لایق یک زندگی آرام و بدون تنش هستید.

..

۴- هیچگاه جلوی گریه خود را نگیرید.

راه دیگر برای رسیدن به آرامش اینست که اگر موضوعی باعث ناراحتی شما شده گریه کنید. این کار باعث تخلیه تنش‌هایتان شده و به شما آرامش می بخشد.

.

۵- سطح توقعات خود را پایین بیاورید.

دوستی تعریف می کرد: همسرم خیلی پرتوقع است. از من می خواهد خانه بزرگ اجاره کنم اما بودجه ام نمی رسد. توقع دارد فلان ماشین را بخرم اما از نظر مالی توانش را ندارم و خیلی چیزهای دیگر … او با توقعات بالایش آرامش را از خودش و من گرفته است.

 

این مطلب را هم بخوانید
چگونه بر تنش ها غلبه کنیم و به آرامش برسیم ؟

چطور به آرامش برسیم ؟ شاید شما در زندگیتان هم به دنبال خانه ای مجلل، ماشینی گرانقیمت و شیک، پول فراوان، وضعیت اجتماعی سطح بالا و هستید همه اینها خوب است و باید برای خواسته هایتان تلاش کنید تا آنها را به دست بیاورید، اما نباید آرامش روحی خود را به هم بریزید.

 

گاهی اوقات از خود انتظاراتی دارید که خارج از توان شماست و وقتی نمی‌توانید آنها را برآورده سازید به شدت ناامید می‌شوید.

 

اگر با بلندپروازی هایتان بخواهید یکباره به همه رویاهایتان برسید و هر روز به دنبال چیز جدیدی در زندگی باشید، آرامش را از خود خواهید گرفت.

اگر هیچ چیزی شما را راضی نکند و مدام به دنبال بالاتر باشید چه می شود؟

البته می‌توانید هدف هایی بزرگ داشته باشید، زیرا کسانی که بزرگ فکر می‌کنند می‌توانند دست به کارهای بزرگ بزنند، اما باید این مقوله را از داشتن رویاهای غیرواقعی و توقعات بیجا از خود که نتیجه‌ای جز شکست  ندارد، کاملا جدا کرد.

 

اما اگر برای خود اهداف نادرست و غیرمعقول انتخاب کنید، قطعا نمی‌توانید به آنها دست یابید و در نتیجه آرامشتان به هم می ریزد.

 

هر روز صبح که از خواب بلند می شوید ۵ دقیقه به آنچه دارید فکر کنید و از داشته هایتان لذت ببرید و خوشحال باشید و برای خواسته ها و نداشته هایتان تلاش کنید تا به آنها برسید البته اگر نشد زندگی را برای خود تلخ نکنید.

 

شما باید شیوه درست انتخاب هدف را بلد باشید تا اهدافی مناسب را برای خود تعیین کنید و با تلاش و برنامه ریزی مناسب به آنها برسید.

 

اگر برای تعیین اهداف خود دچار تردید هستید و یا انتخاب هدف برایتان مشکل است به شما پیشنهاد می کنم اینجا را کلیک کنید تا اصول صحیح هدف گذاری را یاد بگیرید و به آرزوهای قشنگتان در زندگی برسید.

هدف

 

براتون مفید بود این مطلب؟

این مطلب را هم بخوانید
چگونه بر تنش ها غلبه کنیم و به آرامش برسیم ؟

لطفا به این مطلب ستاره دهید

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد امتیاز: ۰

شما اولین نفری باشید که امتیاز می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.