چگونه بعد از تعطیلات با انگیزه و انرژی مضاعف به زندگی روزمره خود بازگردیم؟

  • آیا شما هم از آن دسته از افرادی هستید که پیش خود می گویید کاش زمان تعطیلات بیشتر بود؟
  • آیا دچار بی حوصلگی و افسردگی بعد از تعطیلات شده اید؟
  • چه تدابیری باید بیندیشید تا بعد از تعطیلات ، زندگی عادی و روزمره خود را با انرژی چندین برابر شروع کنید؟
  • چرا در آخرین روزهای تعطیلات ، کمتر کسی ذوق و شوق آماده برگشتن به زندگی عادی و حضور مجدد در محل کار و تحصیل را دارد؟

چند روز پیش یکی از دوستانم را دیدم که از تمام شدن تعطیلات بسیار ناراحت بود.

او می گفت: اصلاً انگیزه ای برای بازگشت به زندگی عادی و روزمره، بدون هیجان و پر استرس قبل را ندارم. حوصله سر کار رفتن را ندارم. ای کاش می شد باز هم تا دیر وقت بخوابم و با دوستام و خانواده ام به گردش بروم.

به نظر شما چرا اکثر ما آدمها با تمام شدن تعطیلات غصه‌ دار می ‌شویم؟

آیا تعطیلات به ما خوش گذشته است؟ چند روزی بی ‌استرس زندگی کرده‌ایم؟ بار زندگی چند صباحی روی دوشمان نبوده است؟ در کنار خانواده و دوستانمان بوده ‌ایم؟ از سفرمان خیلی لذت برده ایم؟

البته این حس تا حدی طبیعی است. وقتی این همه روز در کنار خانواده، دوستان و همراه با آنها در تفریح و گردش بوده‌ ایم و بدون نگرانی و دغدغه ای استراحت کرده‌ ایم، بازگشت به روال عادی زندگی کمی برایمان سخت است.

به همین دلیل ممکن است هنگام بازگشت به روال عادی با حالاتی مانند بی‌ انگیزگی، بی‌ حوصلگی و حتی افسردگی و اضطراب رو به‌ رو شویم. این تغییرات روحی به این دلیل است که می‌خواهیم درآن شرایط باقی بمانیم.

خیلی از افراد به دلیل نداشتن هدف و برنامه‌ ریزی، عدم علاقه به کارشان، مشکلات مالی، نداشتن تفریح و بست نشستن در خانه و … دچار این بی انگیزگی و تنبلی می شوند.

چگونه در زندگی خود انگیزه و هیجان ایجاد کنیم؟

از آنجا که یکی از علائق من بررسی موضوعات مختلف از دیدگاه مکتب زیبا اندیشی است، تصمیم گرفتم این مسئله را نیز از منظر زیبا اندیشی بررسی کنم.

چون اگر از من بپرسید چرا زیبا اندیشی ؟ به شما می گویم مکتب زیبا اندیشی نسخه‌ های بسیار کارسازی برای زندگی دارد که می توانید از این نسخه ها در تمام جزئیات زندگی خود استفاده کنید.

من در فایل صوتی «چگونه بعد از تعطیلات با انگیزه و انرژی مضاعف به زندگی روزمره خود بازگردیم؟» یک نسخه سحرآمیز را برای حل این مشکل ارائه داده ام.

کار شما فقط این است که این نسخه را در زندگیتان اجرا کنید تا بتوانید با بی حوصلگی و بی انگیزگی بعد از تعطیلات به راحتی کنار بیایید.

دانلود فایل صوتی

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.