5 راهکار موثر برای فراموش کردن کسی که خیلی دوستش داشتید

چگونه فراموش کنیم
چگونه فراموش کنیم

چگونه فراموش کنیم ؟

چگونه فراموش کنیم ؟ همیشه ایجاد ارتباط عاطفی آسان است، اما بیرون آمدن از آن رابطه، فراموش کردن طرف مقابل و پذیرش شکست عشقی سخت است.

به نظر می رسد دل‌کندن از کسی که دوستش دارید سخت‌ترین کار دنیاست، اما چه باید کرد؟

به هر حال در زندگی هر کسی ممکن است یک بار شکست عشقی رخ دهد بنابراین باید یاد بگیریم چگونه فراموش کنیم ؟

 

فیلماگر شما هم می خواهید رابطه عاطفی گذشته خود را فراموش کنید حتما این فیلم را ببینید …

 

چگونه رابطه قبلي خود را فراموش كنيم

اگر رابطه عاطفی گذشته تمام ذهن و شما را درگیر خود کرده است، این 5 راهکار را به کار بگیرید.

1- افکار اشتباه را از ذهنتان دور کنید.

وقتی رابطه تان به می خورد خیلی طبیعی است که افکاری تحقیرآمیزی همچون «این رابطه آنقدرها هم بد نبود، دیگر بهتر از او را پیدا نمی کنم، زندگی بدون او برایم جذابیتی ندارد و …» به ذهنتان هجوم می آورد و این افکار باعث می شود که احساس کنید زندگی بدون طرف مقابل ممکن نیست.

اما ارزش شما بیشتر از اینهاست. شما لایق مردی هستید که به دنبال سوء استفاده جنسی، مالی و … نباشد و  به فکر ازدواج و یک رابطه عاشقانه و ماندگار باشد.

پس این افکار بیهوده را از ذهنتان دور کنید. خود را سرگرم کاری کنید تا ذهنتان منحرف شود.

.

2- نگذارید نفرت جای عشق بنشیند.

بعد از جدایی ممکن است از طرف مقابلتان متنفر شوید و حس انتقام در شما به وجود آید. اما باید حواستان باشد. این احساسات منفی باعث می شود آتش خشم در درونتان شعله ور شود و مدام با خود کلنجار بروید و زندگیتان به هم بریزد.

به جای اینکه خود را سرزنش کنید و یا از دست عشق سابق تان عصبانی باشید به این فکر کنید که شاید این جدایی به صلاح هر دوی ما بوده است.

.

3- به این مکان ‌ها نروید.

چگونه فراموش کنیم ؟ از رفتن به مکان هایی که ممکن است شما را به یاد عشق سابق تان بیندازند پرهیز کنید. به هیچ وجه به محیط‌ هایی که احتمال حضور او وجود دارد، نروید.

 

4- تابلوهای یادآور نصب کنید.

یکی دیگر از راه های فراموش کردن رابطه قبلی تان این است که فهرستی از تمام دلایلی تهیه کنید که نشان می دهند طرف مقابل مناسبی برای شما نبوده است.

خصوصیات و ویژگی های منفی طرف مقابل، تمام اتفاقات بدی که بین شما افتاده، حرف های ناخوشایندی که زده شده، دعوا و بحث هایی که داشتید، خیانت هایی که دیدید و احساساتی که در آن لحظات داشتید را بنویسید و در زیر برگه یادداشت کنید که دیگر نمی‌خواهید آن احساسات و روزها را دوباره تجربه کنید.

.حالا این برگه را در جایی بچسبانید که هر روز بتوانید ببینید. مخصوصا زمانی که دلتان هوای عشق سابق تان را کرد سراغ این نوشته ها بروید و بیش خود بگویید: «در آن روزگار خیلی هم همه چیز خوب نبوده، چرا من می‌خواهم به عقب برگردم و دوباره خود را شکنجه دهم؟»

5– شادی و خوشبختی را از خود نگیرید.

چگونه عشقمان را فراموش کنیم ؟ سعی کنید زمان بیشتری را همراه با دوستان و یا خانواده تان به تفریح و گردش بپردازید. در کلاس‌های مورد علاقه تان ثبت‌ نام کنید. کتاب های مورد علاقه تان را بخوانید. ورزش کنید، پیاده‌‌روی کنید، به باشگاه ورزشی بروید زیرا حال شما را عوض می‌کند و افسردگی را از بین می‌برد و ذهن شما را از موقعیت فعلی‌تان دور می‌کند.

به خود بگویید: این رابطه تنها یک بخش از زندگی شما بوده ‌است. به هر حال زندگی جنبه‌های زیادی برای لذت بردن دارد. هر کاری برای شاد بودن خود بکنید.

.

چگونه عشقمان را فراموش کنیم

به هر حال دنیا به پایان نرسیده و آدم های زیادی هستند که برای  شما و عشق و علاقه تان ارزش قائل هستند.

بهترین انتقامی که می‌توانید از طرف مقابل بگیرید این است که خوب زندگی کنید. به دنبال خوشبختی خود باشید. با مردی که عاشقانه همدیگر را دوست دارید ازدواج کنید.

شاید بپرسید: چگونه مرد دلخواهم را بیابم و او را ترغیب به ازدواج با خود کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.

هفت ویژگی دختران جذاب
فایل صوتی رایگان
برای دانلود فرم زیر را پر کنید

دانلود رایگان فایل صوتی
تمام آموزش های ما از طریق ایمیل ارسال می شود.