چگونه بدون پشیمانی و حسرت زندگی کنید ؟

چگونه اشتباهات گذشته را فراموش کنیم
۳.۸
(۴)

چگونه اشتباهات گذشته را فراموش کنیم

امروز می خواهم در مورد مسئله بسیار مهمی با شما صحبت کنم و یکی از فاکتورهای اصلی و مهم شادزیستن را با شما در میان بگذارم.

همیشه به این فکر می کردم که آیا می توان یک زندگی بدون حسرت و شاد را تجربه کرد.

یکی از بزرگترین مشکلاتی که خیلی ها با آن مواجهند این است که خود را برای اشتباهاتی که در گذشته انجام داداند نمی بخشند.

خیلی از مواقع پشیمانی از کارهای گذشته به سراغتان می‌آید و عذاب وجدان راحت تان نمی‌گذارد. از درون احساس رضایت و ارزشمندی نمی کنید. دائماً ذهنتان درگیر گذشته و اتفاقات آن است.

بعد این تفکرات منفی را همه جا با خود می برید و با فکر کردن به آن اشتباهات، خود را زجر می دهید و لذت یک زندگی شیرین را از خود می گیرید.

آیا می دانید که فراموش کردن و رها کردن خودتان از اشتباهات گذشته، راهی برای دریافت فرصت های بیشتر در زندگی است؟

چگونه گذشته خود را فراموش کنیم ؟ همه ما دچار اشتباه می‌شویم. هیچ انسانی نیست که در زندگی اشتباهی نکرده باشد یا تصمیم غلطی نگرفته باشد. اما برای بعضی از افراد اشتباهات گذشته با افسوس و پشیمانی‌های بزرگ همراه می‌شود.

اکثر ما، موضوعِ مهمی را از یاد برده ایم. یادمان رفته که آنچه برای یک زندگی شاد و لذت بخش لازم است را باید در درونمان جستجو کنیم.

فقط باید یک تغییر اساسی در درونتان ایجاد کنید.

این روند، قابل تغییر است. همانگونه که من این تغییر را در خودم ایجاد کردم و تا آخر عمر  این روند را ادامه می دهم.

این مطلب را هم بخوانید
چگونه خاطرات بد را فراموش کنیم ؟

اگر بخواهید این مسئله را نادیده بگیرید همیشه اندوهی ذهن شما را درگیر می کند.

خود من هم چند سال پیش با این مسئله درگیر بودم این تصمیمات غلط و اشتباهات گذشته ذهنم را درگیر کرده بود و انرژی ام را می گرفت. نمی گذاشتند تصمیم گیری کنم و سریع حرکت کنم.

این اندوهِ خطاها و اشتباهات گذشته همیشه همراهم بودند و حس بدی پیدا کرده بودم.

اما روزی تصمیم به تغییر زندگی‌ ام گرفتم و پس از مدتی، دیگر من آن آدمِ گذشته نبودم.

تحقیقات گسترده ای روی این موضوع انجام دادم با روانشناسان بزرگی صحبت کردم. می خواستم بفهمم چرا در اوج شادی یکدفعه افسرده و حالم بد می شود یا مواقعی که داشتم همه تلاشم را برای رسیدن به هدفم می کردم یاد اتفاقات گذشته تمام انرژی را از من می گرفت.

من سعی کردم یاد بگیرم چگونه این مشکل را حل کنم؟

با اینکه کسی نبود تا به من یاد دهم چکار باید بکنم از چه راههایی باید با اشتباهاتم کنار بیایم ، چگونه اشتباهات گذشته را فراموش کنم ، چگونه خودم را ببخشم و به خودم افتخار کنم؟

ولی خوشبختانه من توانستم راههای آن را پیدا کنم. حالا به خودم افتخار می کنم هر تصمیمی که در گذشته گرفتم واقعا به خودم افتخار می کنم حس خیلی خوبیه حسی است که کمتر کسی در زندگی دارد.

اگر بارها تصمیم به تغییر خود و فراموش کردن اشتباهات گذشته گرفته‌اید اما هنوز ذهنتان درگیر آنهاست و همواره ردپای آنها را در هر لحظه از زندگی تان مشاهده می کنید، بیایید از امروز تحولی در خود ایجاد کنید و وارد مسیر تغییر شوید.

این مطلب را هم بخوانید
اشتباهات گذشته چه درس هایی به ما می دهند؟

ما این فایل صوتی را به صورت رایگان در اختیار شما قرار می دهیم:

چگونه اشتباهات گذشته را فراموش کنیم

از زمانِ بوجود آوردن این تحول در زندگی‌ام، قصد داشتم با تولید یک محصول ارزشمند، به شما هم در  بوجود آوردنِ این تحول در زندگی تان کمک کنم.

من امروز که با شما صحبت می کنم به جرئت می گویم که دیگر حسرت روزهایی که گذشتند را نمی خورم، کارهای بسیاری در زندگیم انجام دادم و به خیلی از اهدافم دست یافتم.

چرا باید به خود سرکوفت بزنیم اگر اشتباهی کردیم ؟ من به این باور هستم که این اشتباهات ما را به جلو می راند اگر بدانیم چگونه با اشتباهات خود کنار بیاییم

من یاد گرفتم چگونه بر نکات مثبت وضعیت اکنونم تمرکز کنم و گذشته را رها کنم.

کاری که شاید برای خیلی ها سخت ترین کار دنیا باشد همین لذت بردن از حال است. خیلی از این افراد نیز متعجب اند چرا با وجود تلاش های بسیار، هنوز هم تغییری در زندگی شان ایجاد نشده است.

احساس گناه و نبخشیدن خود با ریشه دواندن، شما را از خودتان و از مسیر خواسته هایتان دور و دورتر می کند.

قصد من در فایل صوتی « با گذشته خود چطور کنار بیاییم ؟» آموزشِ مهم‌ترین فاکتور احساس رضایت از خود، خوشبختی . موفقیت در هر جنبه ای از زندگی، به شماست.

زیرا اگر حس دوست داشتن خود و رضایت را در درونتان نیابید، زندگی شادی را تجربه نخواهید کرد.

اگر شما بیش از حد به خودتان سخت می گیرید و به خاطر تصمیم هایی که در گذشته گرفته اید و اشتباهاتی که داشتید، احساس خشم و یا حسرت دارید استفاده از این فایل صوتی به شما کمک می کند تا با خودتان به صلح درونی و شادی برسید و رو به جلو حرکت کنید و خودتان را برای اشتباهات گذشته ببخشید.

این مطلب را هم بخوانید
با اشتباهات گذشته چه باید کرد ؟

با گوش دادن به این فایل آرامش را به زندگی تان برگردانید.

 

سفارش آنلاین محصول

براتون مفید بود این مطلب؟

لطفا به این مطلب ستاره دهید

میانگین امتیاز ۳.۸ / ۵. تعداد امتیاز: ۴

شما اولین نفری باشید که امتیاز می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.