چگونه انگیزه خود را بالا ببریم ؟

چگونه انگیزه خود را بالا ببریم ؟ بسیاری از افراد در زندگی موفق نیستند چرا؟ به خاطر اینکه هوش و استعداد ندارند؟ مهارت یا توانایی ندارند؟ نه! آنها انگیزه و امید ندارند.

شاید شما هم همین مشکل را داشته باشید. کاری را می خواهید شروع کنید یا شروع کردید اما خیلی زود رها کردید و هیچ شور و شعفی برای برای ادامه کار ندارید.

هر مشکلی راه حلی دارد. ای عزیزی که می گویی بی انگیزه هستم، چگونه انگیزه خود را بالا ببریم ؟ می خواهم توصیه هایی در خصوص بالا بردن انگیزه در زندگی به شما بکنم.

چگونه انگیزه خود را بالا ببریم

1- موفقیت هایتان را نتیجه سعی و تلاش خود ببینید.

هرگاه موفقیتی به دست می‌آورید هرچند هم که کوچک باشد، معتقد باشید که درنتیجه سعی و تلاش شما بوده، نه شانس و اتفاق. این نوع تفکر انگیزه شما را بالا می برد و با انرژی و شوق بیشتری کارهایتان را دنبال می کنید.

2- گاهی برای افزایش انگیزه به افراد پایین تر از خود نگاه کنید.

خیلی از مواقع ما آدمها فکر می کنیم تمام مشکلات و سختی های دنیا برای ماست و بقیه زندگی خوبی دارند به همین دلیل انگیزه و امید خود را با این طرز فکر نادرست از بین می بریم.

اما دوست عزیز من با اینکه ممکن است زندگی شما بالا و پایین هایی داشته باشد اما مطمئن باشید کسانی هستند که موقعیتی بسیار بدتر از شما دارند. پس به جای آه و ناله کردن از خدا کمک بخواهید و با انگیزه و امید بیشتری به حل مشکلات و خواسته هایتان فکر کنید.

3- باور داشته باشید که همیشه یک راه حل وجود دارد.

چگونه انگیزه خود را بالا ببریم ؟ معمولاً بیشتر آدم‌ها وقتی به سختی یا مشکلی بر می خورند فکر می کنند دنیا به اخر رسیده و تمام امید و انگیزه خود را از دست می دهند.

اما حقیقت این است که همیشه یک راه حل برای غلبه بر موانع پیش رو وجود دارد. با جان و دل به این حقیقت ایمان داشته باشید و این جمله را در ذهن خود حک کنید: همیشه راه حلی وجود دارد.

4- یک وبلاگ یا وب سایت درست کنید و دستاوردهایتان را با دیگران به اشتراک بگذارید.

یکی دیگر راههای بالا بردن انگیزه اینست که چیزهایی را که بلد هستید با دیگران به اشتراک بگذارید و به آنها آموزش دهید.

برای من هیچ حسی بهتر از این نیست. گاهی که ایمیل و پیام هایی از سمت خوانندگان وب سایتم، یا کسانی که فایل های صوتی و فیلم هایم را دنبال می کنند دریافت می کنم، با انگیزه و اشتیاق بیشتری دوست دارم تا به دیگران کمک کنم.

باور کنید آنها به من بارها گفته اند که چقدر این راهنمایی ها و توصیه ها به بهبود زندگیشان کمک کرده است. این حسی است که با هیچ پولی نمی شود خرید و بدون شک بهترین کاری است که می توانید برای حفظ و بالا بردن انگیزه تان می توانید انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.