چگونه انگیزه خود را بالا ببریم ؟

چگونه انگیزه خود را بالا ببریم ؟ بسیاری از افراد در زندگی موفق نیستند چرا؟ به خاطر اینکه هوش و استعداد ندارند؟ مهارت یا توانایی ندارند؟ نه! آنها انگیزه و امید ندارند.

شاید شما هم همین مشکل را داشته باشید. کاری را می خواهید شروع کنید یا شروع کردید اما خیلی زود رها کردید و هیچ شور و شعفی برای برای ادامه کار ندارید.

هر مشکلی راه حلی دارد. ای عزیزی که می گویی بی انگیزه هستم، چگونه انگیزه خود را بالا ببریم ؟ می خواهم توصیه هایی در خصوص بالا بردن انگیزه در زندگی به شما بکنم.

چگونه انگیزه خود را بالا ببریم

1- موفقیت هایتان را نتیجه سعی و تلاش خود ببینید.

هرگاه موفقیتی به دست می‌آورید هرچند هم که کوچک باشد، معتقد باشید که درنتیجه سعی و تلاش شما بوده، نه شانس و اتفاق. این نوع تفکر انگیزه شما را بالا می برد و با انرژی و شوق بیشتری کارهایتان را دنبال می کنید.

2- گاهی برای افزایش انگیزه به افراد پایین تر از خود نگاه کنید.

خیلی از مواقع ما آدمها فکر می کنیم تمام مشکلات و سختی های دنیا برای ماست و بقیه زندگی خوبی دارند به همین دلیل انگیزه و امید خود را با این طرز فکر نادرست از بین می بریم.

اما دوست عزیز من با اینکه ممکن است زندگی شما بالا و پایین هایی داشته باشد اما مطمئن باشید کسانی هستند که موقعیتی بسیار بدتر از شما دارند. پس به جای آه و ناله کردن از خدا کمک بخواهید و با انگیزه و امید بیشتری به حل مشکلات و خواسته هایتان فکر کنید.

3- باور داشته باشید که همیشه یک راه حل وجود دارد.

چگونه انگیزه خود را بالا ببریم ؟ معمولاً بیشتر آدم‌ها وقتی به سختی یا مشکلی بر می خورند فکر می کنند دنیا به اخر رسیده و تمام امید و انگیزه خود را از دست می دهند.

اما حقیقت این است که همیشه یک راه حل برای غلبه بر موانع پیش رو وجود دارد. با جان و دل به این حقیقت ایمان داشته باشید و این جمله را در ذهن خود حک کنید: همیشه راه حلی وجود دارد.

4- یک وبلاگ یا وب سایت درست کنید و دستاوردهایتان را با دیگران به اشتراک بگذارید.

یکی دیگر راههای بالا بردن انگیزه اینست که چیزهایی را که بلد هستید با دیگران به اشتراک بگذارید و به آنها آموزش دهید.

برای من هیچ حسی بهتر از این نیست. گاهی که ایمیل و پیام هایی از سمت خوانندگان وب سایتم، یا کسانی که فایل های صوتی و فیلم هایم را دنبال می کنند دریافت می کنم، با انگیزه و اشتیاق بیشتری دوست دارم تا به دیگران کمک کنم.

باور کنید آنها به من بارها گفته اند که چقدر این راهنمایی ها و توصیه ها به بهبود زندگیشان کمک کرده است. این حسی است که با هیچ پولی نمی شود خرید و بدون شک بهترین کاری است که می توانید برای حفظ و بالا بردن انگیزه تان می توانید انجام دهید.

کلیه نظرات شخصا توسط استاد مهدویان پاسخ داده می شوند، لطفا نظر خود را با ما در میان بگذارید. متشکریم

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 2 =

هفت ویژگی دختران جذاب
فایل صوتی رایگان
برای دانلود فرم زیر را پر کنید

دانلود رایگان فایل صوتی
تمام آموزش های ما از طریق ایمیل ارسال می شود.
close-link
هفت ویژگی دختران جذاب
فایل صوتی رایگان
برای دانلود فرم زیر را پر کنید

دانلود رایگان فایل صوتی
تمام آموزش های ما از طریق ایمیل ارسال می شود.
close-link


 
برای عضویت در کانال تلگرام زیبا اندیشی کلیک کنید
close-image