۶ نکته مهم که در همان ابتدای رابطه باید بدانید.

اول رابطه چگونه رفتار کنیم

اول رابطه چگونه رفتار کنیم

اول رابطه چگونه رفتار کنیم ؟ شروع و برقراری یک رابطه که به ازدواجی عاشقانه و پایدار ختم شود، هنر زندگی است. داشتن رابطه صحیح تنها منوط به روزهای اول آشنایی نیست بلکه حفظ رابطه و منجر شدن آن به ازدواج نیاز به تلاش دارد.

نوع برخورد و نحوه ارتباط شما با طرف مقابل از همان اول رابطه می‌تواند تعیین کننده پایداری ارتباط شما در آینده باشد.

اگر می‌خواهید رابطه شما در نهایت به ازدواجی شیرین و موفق ختم شود، باید بدانیم اول رابطه چگونه رفتار کنیم ؟

من در این مقاله به رفتارهایی که از همان آغاز رابطه سبب می شود شما در نگاه مرد به دختری بی ارزش و دم دستی تبدیل شوید می پردازم و به شما آموزش می دهم چگونه برای مرد دختری جذاب و خواستنی باشید؟

دختر خانم عزیز! شما ابتدای رابطه هستید و تمام سعی و تلاش خود را می کنید از نظر مرد دختری دوست داشتنی باشید. تمام توجه و زندگیتان آن مرد شده است.

  • از صبح که بلند می شوید به او پیام می دهید: سلام صبح به خیر.
  • ظهر که می شود به او زنگ می زنید: خوبی؟ کجایی؟
  • مدام در طول روز به او فکر می کنید. یعنی تمام فکر و ذهنتان آن مرد هست. هیچ تمرکزی روی درس و کارتان ندارید.
  • بعد از ظهر به او زنگ می زنید: دلم برایت تنگ شده بیا همون کافی شاپ همیشگی همدیگر رو ببینیم.
  • شب به او پیام شب به خیر می دهید.

به طور کلی تمام زندگیتان را فقط و فقط در آن مرد خلاصه کردید. توقع دارید او هم به همین اندازه برای شما وقت و انرژی بگذارد.

آیا این نوع رفتار و تا این حد وابستگی درست است؟ نه! شما در واقع دارید به شخصیت خودتان لطمه می زنید.

اینجاست که مرد احساس خطر می کند. او ناخودآگاه از شما فرار می کند. رابطه را بر هم می زند یا اگر رابطه را بر هم نزند دیگر از چشمش می افتید. چرا؟ چون حس می کند شما ارزش زیادی برای خودتان قائل نیستید.

در یک رابطه چگونه رفتار کنیم

دختر خانم عزیز، وقتی اول رابطه بیش از حد خوب هستید، بیش از حد هوای مرد را دارید، او فکر می کند که شما دختری ضعیف، وابسته و آویزان هستید و به او و این رابطه احتیاج دارید.

شما با این رفتارهای نادرست خود در واقع دارید دنبالش می دوید. در زندگی دنبال هر چیزی که بدوید بیشتر از شما فرار می کند. مخصوصا وقتی آن چیز مرد باشد. این زمان مرد فکر می کند یا شما به رابطه احتیاج دارید یا با همه مردان اینگونه هستید یا هر دو. در هر صورت به جای اینکه در نگاه او دختری جذاب و خواستنی به نظر برسید از چشمش می افتید. شما به خاطر عدم آگاهی به رابطه تان آسیب زدید و مجبورید فاتحه این رابطه را بخوانید.

من در این فایل صوتی به شما آموزش دادم چه رفتارهایی به رابطه شما لطمه می زند. همچنین اگر می خواهید در نظر مرد مورد علاقه تان دختری جذاب، ارزشمند و قابل احترام باشید حتما فایل صوتی زیر را به صورت آنلاین گوش دهید.

 

6 نکته مهم برای شروع رابطه

1- ابتدا صبر داشته باشید.

این همه عجله برای چیست؟

شاید شما و یا طرف مقابل برای شروع یک رابطه عاشقانه عجله داشته باشید اما بدانید که برای پیمودن هر مسیری و داشتن ازدواج موفق باید مراحلی را پشت سر بگذارید.

شما باید قدم به قدم جلو بروید تا شخصیت مرد مورد علاقه تان را به خوبی بشناسید و سپس برای انتخاب او و آغاز یک رابطه جدی و ماندگار که همان ازدواج است تصمیم بگیرید.

2- در همان ابتدای رابطه بیش از حد وابسته نشوید.

در هر رابطه ای بین دختر و پسر وابستگی هایی به وجود می آید که اما این احساس با گذشت زمان به وجود می آید. اصلاً عاقلانه نیست که شما از همان ابتدای رابطه خود را وابسته نشان دهید و لحظه ای از او دل نکنید. زیادی در دسترس بودن در ابتدای رابطه ناخوشایند است.

اگر مدام به او زنگ بزنید. همیشه در حال پیام دادن یا چت کردن با او باشید. هر روز با همدیگر قرار ملاقات بگذارید … اینها می‌تواند به جای نزدیکی به بی میلی طرف مقابل منجر شود.

از اینکه شاید شما را رها کند و رابطه را بر هم بزند نترسید. او ممکن است از همین ترس شما سوء استفاده های زیادی کند.

گاهی وابستگی زیاد سبب می شود خود را در اختیار او بگذارید و به خواسته های نامعقول او پاسخ دهید. کم نبودند دخترانی که به خاطر عشق و وابستگی بیش از حد به درخواست رابطه جنسی او پاسخ دادند و فکر می کردند بعد از رابطه جنسی حتما طرف مقابل با آنها ازدواج خواهد کرد اما اینگونه نیست.

معمولا دختران بعد از برقراری رابطه جنسی به طرف مقابل خود وابسته‌تر می‌شوند اما بر عکس مردان هوس شان فروکش می کند و دختری را که خیلی راحت خود را در اختیار دیگران قرار می دهد کنار می گذارند.

پیشنهاد می کنم حتما نگاهی به مقاله « تبدیل وابستگی به دلبستگی، برای رهایی از وابستگی زیاد » بیندازید.

3- احساس مالکیت نداشته باشید.

سومین نکته ای که باید بدانیم اول رابطه چگونه رفتار کنیم اینست که شما نمی‌توانید از مرد انتظار داشته باشید که روابطش را با دوستانش کم و محدود کند یا اینکه شما از تمام رفت و آمدهایش و کارهایی که در طول روز می کند خبر داشته باشید.

رابطه شما فرصتی است برای آشنایی یکدیگر و تصمیم گیری برای ادامه رابطه و ازدواج یا ختم رابطه. به همین دلیل از رفتارهای غیرمنطقی همچون کنترل طرف مقابل، چک کردن او در طول روز و حساسیت بیش از اندازه روی او بپرهیزید.

4- ابراز احساسات نکنید.

در همان شروع یک رابطه دوستی که به تازگی با مردی آشنا شده اید، لزومی ندارد جملات عاشقانه همچون «دوستت دارم، عاشقت هستم، بدون تو زندگی برایم معنا ندارد و …» را به کار ببرید.

دختر خانم عزیز! عشق زیباست اما کمی صبر کنید. ابتدا از احساس و انتخاب خود مطمئن شوید. وقتی به این نتیجه رسیدید برای ازدواج مناسب یکدیگر هستید، طرف مقابل هم واقعا خواهان ازدواج با شماست و در راه رسیدن به شما تلاش می کند، حالا به او ابراز علاقه کنید و بگویید: «نیمه گمشده من تو هستی».

5- استقلال و اعتماد به نفس خود را حفظ کنید.

زندگی شخصی خودتان را داشته باشید. به دنبال هدف هایتان باشید. درست است که با وجود فردی دیگر، زندگی شما جهت دیگری به خود می گیرد اما نباید از برنامه های درسی، کاری، هنری، ورزشی، تفریحات با خانواده و دوستانه خود بزنید.

6- اجازه دهید برای به دست آوردن شما تلاش کند.

ما برای چیزی که به دست آوردنش سخت است ارزش و قیمت قائل می شویم و به چیزی که با هیچ یا کمی تلاش به دست آید آن را کم ارزش و سطحی می دانیم.

جوان پولداری که پدرش در تولد 20 سالگی اش پدرش به او یک ماشین لوکس هدیه می دهد به اندازه جوانی که با حقوق کارمندی، وام و قرض توانسته یک ماشین برای خود بخرد ارزشش را درک نمی کند.

خودتان را در نظر بگیرید. اگر مانتویی را با قیمت 700 هزار تومن بخرید سعی می کنید خیلی خوب از آن مواظبت کنید. آن را به گونه ای در کمدتان آویزان می کنید که چروک نشود. برای شستن و اتو کردن آن را به خشکشویی می دهید. همه جا آن را نمی پوشید بلکه در مهمانی های خاص و مهم به تن می کنید.

اما اگر همین مانتو را با قیمت 100 هزار تومن بخرید نوع نگه داری شما هم فرق می کند. مانتوی دم دستی تان می شود. همه جا آن را می پوشید. خودتان می شویید و اتو می کنید. بعضی مواقع که به خانه می آیید آن را از تن خود در می آورید و روی مبل می اندازید. خلاصه خیلی به آن بها نمی دهید چرا؟ چون آن را ارزان خریده اید و بهای کمی برایش پرداخته اید.

در رابطه دختر و پسر هم همین طور است. دختری که به راحتی در دسترس پسر باشد ارزشش کم می شود.

یک مرد به 2 دلیل دختر خانم را رها می کند:

دلیل اول: مردان، زنانی که به راحتی دستیافتنی و زیاد دم دست باشند را دوست نداریم. حتی اگر در ابتدا عطش زیادی نسبت به شما داشته باشند، اما به مرور زمان این عطش علاقه کم می شود.

بنابراین همیشه در دسترس نباشید. همیشه خود را در وضعیتی نگه دارید که برای به دست آوردن شما تلاش کند.

دلیل دوم: گاهی انتظارات نامعقول و غیر واقعی شما خانم ها، ما آقایان را کلافه می کند. مثلا اگر خانمی بخواهد روزی 6 بار به او زنگ بزند، یا ساعتی یکبار پیام دهید و یا توقع داشته باشد هر روز همدیگر را ببینند. این شرایط باعث می شود فضای شخصی آقایان را تنگ کنید.

دختر خانم عزیز! دنبال طرف مقابل ندو. اگر این کار را بکنید، احترام و ارزشتان در نظر او کم می شود. هیچ مرد شایسته ای مجذوب دختری که احترام کمی برای خود قائل است، نمی شود .

بعضی از آقایان هیجان در دنبال کردن دختر  است. آنها از هم می پرسند: «توانستی دختر مورد علاقه ات را راضی به ازدواج کنی، آیا دختر مورد علاقه ات را جذب خود کردی و …»

اما اگر خیلی راحت دختر خانم را به دست بیاورد در نظرش ارزشمند و گرانبها نخواهد بود.

خلاصه کلام من در مورد اینکه اول رابطه چگونه رفتار کنیم این است …

هیچ کس نمی تواند شما را بی ارزش کند اما خودتان می توانید. ارزش و احترام شما دست خودتان است. هرچقدر برای خود احترام قائل شوید دیگران هم همانقدر براش شما احترام قائل می شوند.

اکثر مغازه های اجناس تخفیفی دارند که آنها را روی میز بزرگ یا درون سبدهایی می گذارند. این احناس ارزان قیمت هستند و توسط افراد زیادی دست به دست می شوند. اما اجناس گرانقیمت و لوکس آنها درون ویترین است که خیلی بادقت و ظرافت جا به جا می شوند.

این خود شما هستید که انتخاب می کنید دوست دارید درون ویترین باشید یا سبد تخفیفات؟

اگر می خواهید بفهمید مردی واقعا خواهان شماست یا نه مقاله « ۱۰ نشانه مهم از سوی پسری که شما را نمی خواهد » را مطالعه کنید.

در اوایل رابطه چگونه رفتار کنیم

دختر خانم عزیز ساده بگویم شما باارزش هستید. در همان شروع رابطه دوستی خودتان را دست طرف مقابل ندهید.

اگر پیشنهاد رابطه جنسی داد به هیچ وجه قبول نکنید. برای او ولخرجی زیاد نکنید. هدایا و کادوهای گرانقیمت نخرید. همیشه پول رستوران را شما حساب نکنید. اگر زنگ زد و گفت میخواهد امروز شما را ببیند، بهانه ای جور کنید و این ملاقات را به روز دیگری موکول کنید. مثلا بگویید: «من امروز باید باشگاه ورزشی بروم، با دوستانم قرار دارم یا باید خود را برای امتحان آماده کنم و …»

نباید اول رابطه همه چیز را به یک مرد داد. آن وقت قدرش را نمی داند. من توصیه نمی کنم نقش و فیلم بازی کنید. نه در اینجا و نه هیچ کدام از آموزش هایم این توصیه را نمی کنم. لازم نیست وانمود کنید که ارزش دارید، فقط باور کنید که با ارزش هستید. باور کنید قابل احترام هستید.

من می خواهم به شما آموزش دهم کی، کجا و چگونه رفتار کنید تا یک دختر جذاب و قوی باشید و قدر خودتان را بدانید و از نبودن با یک مرد و رفتن او نترسید.

پیشنهاد می کنم کتاب الکترونیکی 

«آیا ارتباطتان به ازدواج ختم خواهد یا نه»

را حتما مطالعه کنید.

برای سنجش میزان عشق و علاقه واقعی طرف مقابل 28 سوال تخصصی مطرح کرده ام که با پاسخگویی به سوالات و جمع بندی جواب ها به یک نتیجه مفید دست می یابید.

تکنیک های مطرح شده در این کتاب به شما کمک می کند تا بتوانید تحقق پذیر بودن ازدواج در رابطه تان را بفهمید.

برای دانلود کتاب الکترونیکی کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.