چگونه دختری باکلاس و با پرستیژ باشیم

چگونه دختری با کلاس باشیم

چگونه دختری باکلاس باشیم

چگونه دختری باکلاس باشیم ؟ آیا تا به حال شده در یک مهمانی خانمی توجه شما را به خود جلب کرده باشد و یا دیگران از شخصیت موقر و متین او تعریف کنند؟ به نظر شما یک خانم محترم و باکلاس چه ویژگی هایی دارد؟ با رعایت چه مواردی در ظاهر خود می توانید به خانم متشخص تبدیل شوید؟ چه رفتارهایی از سوی شما سبب می شود دیگران را مجذوب خود کنید؟

اگر می خواهید یک خانم باکلاس به نظر برسید، با مقاله «  10 نکته طلایی برای اینکه دختری باکلاس و باپرستیژ باشید » همراه باشید تا با رعایت اصولی ساده و انجام یک سری کارها به یک بانوی باوقار و جذاب تبدیل شوید.

چگونه دختر باکلاسی باشیم

نکته اول: زبان بدن مناسب داشته باشید.

یکی از موارد مهمی که در باکلاس بودن شما بسیار موثر است داشتن ژستِ خوب و زبان بدن مناسب است. ابتدا باید نحوه نشستن، ایستادن و راه رفتن خود را تصحیح نمایید.پس اگر مب خواهیم بدانیم چگونه دختری باکلاس باشیم اول باید زبان بدن مناسب داشته باشیم

کمرتان را صاف نگه دارید. به جای اینکه سرتان رو به پایین باشد، سرتان رو به جلو و رو به رو را نگاه کنید. شانه‌ هایتان را پایین نیندازید. وقتی که نشسته اید، قوز نکنید.

در زمان راه رفتن محکم قدم بردارید. کمرتان کاملاً صاف باشد، سینه رو به جلو و شانه هایتان به سمت عقب باشد. حرکات غیر ضروری بدن خود را حذف کنید. دائم قسمتی از بدنتان را تکان ندهید.

مثلا اگر روی صندلی نشسته اید مدام پاهایتان را تکان ندهید. یک خودکار برندارید و آن را به میز نزنید. هرگز ناخن هایتان را نجوید. جایی از بدن تان را نخارانید. با دست ها یا موهایتان بازی نکنید. با زبانِ بدنِ خوب هم احساس باکلاس بودن می‌کنید و هم دختری باشخصیت به نظر می‌ رسید.

شاید در ابتدا زمانی که می خواهید چنین وضعیتی را تمرین کنید و نحوه راه رفتن، نشستن و ایستادن خود را تصحیح کنید قدری برایتان سخت باشد، اما مطمئن باشید بعد از چند روز به این حالت ها عادت پیدا می کنید و ناخودآگاه آنها را رعایت خواهید کرد.

نکته دوم: از نظر ظاهری شیک و زیبا باشید.

اگر می‌خواهید بدانید که چطور در یک مهمانی رسمی یا نسبتا رسمی دختری باکلاس باشید بهتر است شرایط آنجا را در نظر بگیرید. اگر لباستان کمی رسمی‌ تر باشد، بهتر از این است که لباس‌ غیر رسمی به تن داشته باشید. مثلا استفاده از یک شلوار جین مدل تفنگی یا مانتو باز اصلا جالب نیست.

“نوع لباس نشان دهنده شخصیت و وقار شماست بنابراین هر نوع لباسی را به تن نکنید.”

وقتی به مجلسی دعوت می شوید در مورد مکانی که قرار است بروید، میزبان و مهمانان آن، نوع مهمانی ( جلسه زنانه است یا آقایان هم هستند، مجلس روضه است یا شادی) و … پرس‌و‌جو کنید. بعد از کسب اطلاعات لازم با توجه به نوع مهمانی می توانید لباسی درخور را انتخاب کنید.

خیلی خودتان را درگیر مُد نکنید. لباس را فقط به دلیل اینکه مد شده نخرید. شاید مدل لباسی مد شود که مناسب اندام شما نباشد و یا رنگهایی مد شود که اصلا به شما نیاید.

همیشه قبل از اینکه لباسی را بخرید آن را امتحان کنید. لباسی که تن دوستتان زیباست، ممکن است به شما نیاید. برای شیک و باکلاس بودن کافیست کمی هوشمندانه و با سلیقه لباس بپوشید. شناختن فرم و عیوب بدنتان به شما کمک کند تا با توجه به آنها لباس انتخاب کنید. لباس هایی بخرید که برای شکل اندام تان مناسب باشد و به رنگ پوست تان بیاید. بررسی کنید چه مدل لباس هایی اندام شما را زیباتر نشان می دهد و چه رنگ هایی به شما می آید.

انتخاب لباس برای چاق ها و یا لاغرها

اگر خیلی لاغر هستید پوشیدن لباس هایی از جنس ریون با رنگ های تیره شما را لاغرتر از اونی که هستید نشان می دهد. اگر چاق هستید بهتر است رنگ های خیلی روشن، لباس هایی با جنس کتان و از مدل های چین دار و پفی استفاده نکنید.

لباسهای خیلی تنگ و چسبان نشان دهنده باکلاس بودن نیست. شما باید لباسهایی انتخاب کنید که دختری جذاب و در عین حال سنگین و موقر به نظر بیایید. در مورد رنگ شناسی برای ست کردن لباس ها با هم اطلاعات کسب کنید. در این زمینه کتاب بخوانید. در اینترنت جستجو کنید. از دوست و آشنایی بخواهید در مورد اینکه چه لباس ها و رنگ هایی به شما می آید شما را راهنمایی کند.

نکته مهم بعدی برای اینکه دختری متفاوت و باکلاس به نظر برسید این است که سعی کنید مدل های مختلف بستن روسری را بیاموزید. فیلم های آموزشی زیادی در این زمینه در اینترنت وجود دارد، آنها را دانلود کنید و ببینید.  بعد روی خودتان امتحان کنید و هر مدلی که بیشتر به صورت تان می آید را انتخاب کنید.

نکته سوم: عطر منحصر به فرد خودتان را پیدا کنید.

 عطرتان را به امضای خود تبدیل کنید. خصوصیت یک امضا منحصر به فرد بودن آن است. اگر هر روز یک عطر متفاوت به خودتان بزنید اصلا باکلاس نیست. داشتن یک عطر خوشبو و مخصوص خود یکی از راه های باکلاس و باپرستیژ بودن است. به عنوان یک خانم باکلاس باید عطر ویژه خود را بیابید و آن را به بخشی از هویت خود تبدیل کنید.

“یک رایحه خوشبو و دلپذیر یادآور حضور شما برای دیگران است”

 

هنگامی که از عطر مخصوص خود در جمع دوستان و مهمانی های زنانه استفاده می کنید، با این کار وقت هایی که نیستید حتی اگر اقوام و دوستانتان در جایی بوی عطر مخصوص شما به مشام شان بخورد فورا به یاد شما می افتند.

 

نکته چهارم: دختری به روز و آگاه باشید

یک دختر اهل مطالعه باشید. اطلاعات خود را تاحدی در زمینه های سیاسی، تاریخی، اقتصادی، مذهبی، مکان های گردشی و تاریخی، هنر و … افزایش دهید. برای حفظ کلاس و پرستیژ در گفتگوهایتان این مسئله بسیار مهم است. یک خانم باکلاس و متشخص باید بتواند در گفتگوها در مورد موضوع مطرح شده به راحتی صحبت کند و اطلاعات به روز داشته باشد. برای داشتن اطلاعات به روز و بالا نیاز نیست تحصیلات بالا داشته باشید، بلکه باید مطالعات خود را افزایش دهید.

کتاب بخوانید. اخبار و مطالب علمی روزنامه ها، مجلات و سایت های معتبر را دنبال کنید. اگر از قبل بدانید قرار است با شخصی که تحصیلات بالا یا از لحاظ علمی در مرتبه باالایی است ملاقات کنید، خوب است کمی در مورد حوزه دانش و کاری او اطلاعات بیشتری کسب کنید تا باکلاس به نظر برسید.

 

 نکته پنجم: شوخی های زشت زبانی را کنار بگذارید.

خیلی از دختران فکر می کنند با شوخی های زشت و سبک، یا با گذاشتن اسامی جلف روی دیگران می توانند جذاب به نظر برسند. مثلا دختر خانمی را دیدم که اسامی دوستانش را مخفف می کرد و آنها را اینگونه صدا می زد. مثلا اسم ملیحه را ملی میگفت. یا دختر خانم دیگری مدام دوستانش را مسخره می کرد و دست می انداخت. اگر کسی خوشخواب بود مدام به او میگفت: تو که مثل خرس می خوابی یا اگر کسی درسخوان بود به او میگفت: تو خیلی خرخونی و …

خب اینگونه شوخی ها و مسخره بازی ها کاملا بی کلاسی است. افراد را با نام کامل شان و حتی با پیشوندهای زیبا صدا بزنید. مثلا دوست خوبم، فاطمه جان. اگر شخصی ویژگی خاصی دارد آن را به تمسخر نگیرید. بلکه از آن تمجید کنید. مثلا اگر دوست شما درس خوان است به او بگویید که شما در درس خواندن پشتکار فراوان دارید من مطمئنم شما آینده درخشانی خواهید داشت.

6. چگونه دختری باکلاس باشیم ؟ پرخاشگری و بددهنی ممنوع !

هیچگاه اجازه ندهید دیگران عصبانیت، بددهنی و پرخاشگری های شما را ببینند. داد و فریاد راه نیندازید. چون فرد بی‌ارزش و بی شخصیتی به نظر خواهید رسید.

اگر با دوست یا یکی از اقوامتان بر سر موضوعی بحث تان شده است، خودتان را کنترل کنید. سریع محل را ترک کنید. آب سردی بنوشید. شیطان را از خود دور کنید. نگذارید هر حرف زشتی در دهانتان هست بیرون بیاید. اگر خیلی عصبانی هستید و دلتان می خواهد فحش بدهید به جای دیگری مثل داخل حیاط، کوچه، حمام یا دستشویی بروید. بعد هر چه می خواهید بگویید.  اما هیچگاه جلوی اشخاص این کار را انجام ندهید.

نگذارید کسی شما را در حال داد و فریاد زدن ببیند، زیرا این حالت، نشانه ‌بی ادبی و بی‌‌ کلاس بودن است.

اگر در حالی که عصبانی هستید اما می خواهید با طرف مقابل حرف بزنید یا از حق خود دفاع کنید، سعی کنید لحن ‌تان ملایم باشد. وقتی در جمع هستید، اگر پدر، مادر، همسرتان، دوستتان یا یک فرد غریبه شما را عصبانی کرده، به جای داد و بیداد که اصولا فقط شعله های آتش دعوا را بیشتر و بیشتر می کند، یک نفس عمیق بکشید، خونسردی ‌خود را حفظ کنید، چشمانتان را ببندید و آرام حرف بزنید.

8. در کار و زندگی دیگران دخالت نکنید.

یک دختر خانم موقر و متشخص فضولی نمی کند و در زندگی دیگران سَرَک نمی کشد.

خانمی تعریف می کرد: «چند وقت پیش اسباب کشی داشتم و به خانه جدید نقل مکان کردیم. برادرم و همسرش برای دیدار به خانه ما آمدند. موقع خداحافظی تک تک جاهای جدید را به آنها نشان دادم. حیاط، اتاق های خواب، آشپزخانه و … اما خانم برادرم هر کجا که می رفتیم فورا حس کنجکاوی اش تحریک می شد. مثلا در آشپزخانه در کابینت ها را باز می کرد. در اتاق تکی ها داخل کمد دیواری ها را می دید. من از این کار او خوشم نیامد.»

وقتی دوستتان خبر ازدواجش را به شما می دهد پشت سر هم درباره شوهر او سوال نپرسید. شوهرت چه شکلیه، بلند یا کوتاهه، چاق یا لاغر، تحصیلاتش چیه، خانواده اش چگونه هستند، شغلش چیه، چگونه با هم آشنا شدید و … . به 2 یا 3 سوال اصلی و مهم بسنده کنید قرار نیست تمام رزومه و جد و آباد طرف مقابل را بدانید.

8. چگونه دختری باکلاس باشیم ؟ پشت سر دیگران بدگویی نکنید.

به جای اینکه در مورد جلفی، خسیسی، خنگی، چاقی، زشتی صورت، یا شلختگی و … شخصی که حضور ندارد حرف بزنید، سعی کنید در نبود او نقاط قوتش را بگویید. هر آدمی یک سری نقاط ضعف و نقاط خوب و قوت دارد. چرا ما آدمها دوست داریم مدام از عیب های دیگران حرف بزنیم؟ آیا دوست دارید شخص دیگری هم پشت سر شما عیب هایتان را برملا کند؟

یک خانم باکلاس و متشخص از کشف عیب ها و رازهای دیگران ذوق زده نمی شود. برای گذراندن وقت خود پشت سر دیگران حرف های بد و ناخوشایند نمی زند. اگر در نبود یک فرد از خوبی هاش تعریف کنید، خانمی مثبت نگر و موقر جلوه خواهید کرد، نه کسی که همیشه به دنبال کمبودها و عیوب است.

اگر مدام در حال غیبت کردن باشید، اطرافیانتان فکر می کنند شما به حقوق و حریم شخصی دیگران احترام نمی گذارید و خیلی راحت آبروی کسی را می برید.

 

“بدگویی پشت سر دیگران واقعا کاری زشت و ناپسند است و نشان دهنده بی فرهنگی فرد غیبت کننده است.”

 

فرض کنید در یک جمعی دوستانتان در مورد یک نفر در حال بدگویی هستند. شما به جای تایید حرف های آنان به یک خصوصیت خوب در او اشاره کنید.

مثلا اگر همه می گویند: «فلانی مغرور و خود شیفته است.» شما بگویید: «شاید حرف شما درست باشد اما از کمک کردن دریغ نمی کند. من خیلی از درس ها را پیش او می روم و یادم می دهد.»

 

با این کار می توانید حس اعتماد دیگران را به خود جلب کنید. کم کم اطرافیانتان به این نتیجه می رسند که شما یک خانم متشخص و با فرهنگ هستید که هیچ وقت نظر بدی نسبت به دیگران ندارید.

9. چگونه باکلاس صحبت کنیم ؟!! تن صدایتان خیلی بلند و جیغ نباشد.

آیا تا به حال برایتان پیش آمده که در یک جمعی دور هم حرف می زدید ناگهان کسی به شما بگوید: «چقدر بلند حرف می زنی سَرم رفت، چرا داد می زنی من کنارت نشستم یا از در خونه وارد شدم فهمیدم اینجایی چون صدای تو رو شنیدم و …» در این صورت باید صدای خود را پایین بیاورید.

فکر نکنید حتما باید بلند بلند صحبت کنید تا دیگران به حرف های شما توجه کنند. آرام و ملایم سخن بگویید. این نشانه موقر و باکلاس بودن است.اگر در مورد تُن صدایتان تردید دارید، از دوستی صمیمی بخواهید به بلندی صدایتان امتیاز بدهند. امتیاز را از یک تا 10 در نظر بگیرید. یک پایین ترین تن صدا و هر چه به عدد 10 نزدیک می شویم نشان دهنده صدای بلند است. اگر امتیازات نزدیک به 10 بود، باید حتما تُن صدای‌تان را پایین بیاورید.

“خیلی کلمات را تند تند و نامفهوم بیان نکنید. بلکه آرام و شمرده شمرده صحبت کنید.”

 

برای این که نشان دهید دختری باکلاس هستید باید کلام و لحن شما خوب و زیبا باشد. وقتی در جمعی هستید، صدایتان ملایم و آرام باشد. موقع صحبت کردن کلمات را واضح و شمرده شمرده ادا کنید.

10. چگونه دختری باکلاس باشیم ؟!! پز دادن ممنوع !

بعضی وقتها خانم فکر می کنند برای اینکه جلوی دیگران به قول خودشان کلاس بگذارند در مورد میزان بالای درآمد خود، یا شوهرشان یا پدرشان، میزان سرمایه کاری شان، ماشین لوکسی که تازه خریده اند، خانه بالا شهرشان، رستوران های لاکچری که در آنها غذا خوردند، سنگینی گردنبندشان، سفرهایی که تا به حال رفتند و … حرف می زنند.

شما اگر با چنین خانمی برخورد کنید چه فکری در مورد او به ذهنتان خطور می کند؟ آیا او را خانمی باکلاس و متشخص می بینید یا یک خانم تازه به دوران رسیده؟ اگر یک بازیگر خانم به تلویزیون بیاید و بگوید: من بسیار مشهور و پولدار هستم و مدام از خود تعریف کند. نگرش و دید شما نسبت به او چگونه خواهد شد؟ آیا به نظرتان فردی متکبر و خودنما نخواهد آمد؟ قطعا بله!

فکر کنم تا الان فهمیده باشید که چگونه دختری باکلاس باشیم . این نکات را تمرین کنید تا بتوانید سنگین و باکلاس باشید

 

4 دلیل عمده دلایل پز دادن آدمها:

 1. می خواهند تصویر خوبی از خود در ذهن طرف مقابل بگذارند.
 2. احساس می کنند دیگران آنطور که باید و شاید به آنها توجه نمی کنند.
 3. نظر مردم برایشان مهم است
 4. فکر می کنند مردم آنها را دست کم می گیرند.

شما هم برای اینکه خانمی باوقار و باکلاس به نظر برسید نباید هیچگاه به صورت مستقیم پز قیافه ظاهری، خصوصیات رفتاری، زندگی شخصی یا کاری تان بدهید.

چگونه یک دختر جذاب و با شخصیت باشیم

بسیاری از دختر خانم ها عنوان می کنند با این که زیبا هستیم یا شرایط خوبی داریم اما خواستگار مناسبی نداریم.

دختر خانم عزیز!
شاید شما درگیر این موضوع هستید که چگونه می توانید خواستگاری در حد و اندازه خودتان پیدا کنید؟ ممکن است تمام تلاش خود را بکنید تا دختری جذاب، باکلاس و دوست داشتنی باشید و از این طریق بتوانید خواستگار دلخواهتان را جذب کنید اما متاسفانه نتیجه خوبی نمی گیرید.

بعضی از دختر خانم ها فکر می کنند که دوری کردن یا به اصطلاح مغرور بودن باعث جذب خواستگار مورد علاقه می شود و بعضی دیگر برعکس فکر میکنند زیادی در دید بودن باعث می شود خواستگار جذب آنها شود. طی سالها مشاوره هایی که با دختران و پسران امروزی داشتم و با ریز شدن در شخصیت آنها، به نتایج جالبی رسیدم که در قالب راهکار و نکته به دختران جوان زیادی در این زمینه کمک کردم تا خواستگار ایده آلی داشته باشند.

تکنیک های تخصصی بسیاری برای جذب خواستگار مناسب وجود دارد. این تکنیک های تخصصی چه هستند؟

در همین راستا برای شما دختر خانم عزیز یک پیشنهاد ویژه دارم : 

فرق این محصول با دیگر محصول ها در این زمینه اینست که، شما با راهکارهای عملی برای جذب خواستگار خوب و مناسب آشنا می شوید که می تواند مشکلات سد راه شما برای داشتن یک ازدواج موفق از میان بردارد.

One thought on “چگونه دختری باکلاس و با پرستیژ باشیم

 1. Sepudeh میگوید:

  سلام من یه پسرعمو دارم که خیلی همدیگر رو میخوایم اما همه با این موضوع مخالف هستند
  من و پسرعموم خیلی همدیگر می خوایم اما….
  لطفا راهنمایی کنید

 2. Donya میگوید:

  سلام خسته نباشین
  من ۱۴ سالمه و خیلی از اطرافیان ب زندگیم دخالت میکنن (منظورم دوستامه)
  در واقع من یه مربی دارم ک خیلی اذیت میکنه یه جورایی با مامانم دوسته نمیدونم چیکار کنم دست از سرم بر دارن من میخام خودم تصمیم بگیرم برای زندگیم
  میشه راهنماییم کنین

 3. kosar میگوید:

  سلام من تابستان پارسال با یه پسری دوست شدم 8 ماه گذشت بعد بهم گفت دیگه برام مهم نیستی فحش های خیلی بدی زد بعد منا آنفالو کرد من نمیدونم چی شده بود که بعد از 8 ماه به هم میگه دیگه دوست ندارم و همش اذیتم میکنه ولی نمیدونم چه جوری باهش رفتار کنم از همه روش با هاش کنار اومدم ولی هیچکدوم جواب ندادن بعدشم خانواده های ما دوست هستند نمیدونم چه جوری باهش روبه رو بشم

  • ناشناس میگوید:

   سلام توصیه میکنم توهم محلش نزاریو درعوض توجاهایی که همدیگه رومیبینین حسابی به خودت برسیو اذیتش کنی 😁😉

 4. kosar میگوید:

  دقیقامنم همین نظر دارم چون خودم یه بار همین اتفاق برام پیش اومد

 5. آتوسا میگوید:

  سلام عزیزم . منم یه دخترم و خوب درکت میکنم پس خواهشا به حرفم گوش کن . اون پسری که من راجبش خوندم . نه که هیچ حسی به شما نداره بلکه میخواد اذیتت کنه . منظورم از اون اذیت ها نیست … . منظورم اینه که مثلا کاری کنه که تو بیشتر دوسش داشته باشی و خودت بیشتر اذیت شی …
  و اون دوستایش ک میخندن از این موضوع خبر دارن …
  و برای تنها مسخره کردنت ، شما رو به دوستاش معرفی کرده .
  عزیزم تو سعی کن جوری خودتو جلوش نشون بدی از این به بعد که انگا ر دیگه مرده و زندش برات هیچ فرقی نداره و اصلا دیگه کاری باهاش نداشته باش .
  به عنوان یه خواهر میگم بهت

 6. Rosha میگوید:

  ببین عزیزم اگه پسری واقعا تو را بخواد در درجه اول یا میاد پیش بابات یا میاد شماره باباتو ازت میگیره و بعد میاد خواستگاری اینجور پسرا فقط قصد سو استفاده را دارند همین… امیدوارم حرفای من روت تاثیر گذار بود باشه. 😊😊💞❤️شاد وموفق وسالم باشی… دیگه فکرتم مشغول نکن بسپارش به باد بزار برا همیشه بره. 🌈 🐤 🌸🌸

 7. مریم میگوید:

  سلام من چهار سال که یک پسر را دوست دارم ولی به من پیشنهاد نداده وقتی از جلوی مغازش رد می شم بامن می خنده وحتی منو به تمام دوستاشم نشون داده و دو تا از دوستاش وقتی منو می بینن می خندن نمی دونم واسه چی ؟ دو ماه پیش یه پیج اینستا درست کردم و پستاشو با یکی از کامنتاشو لایک کردم و اونم منو فالو کرد ومنم فالوشو قبول کردم اولش نفهمید منم ولی بعدش که پست های عاشقانه وعکس خودمو گذاشتم فهمید منم وپستامو لایک میکرد وحتی ستوری می گذاشت که به من ربط داشت وبعد مدتی دوستم گفت که از پیجم حذفش کنم ببینم چه واکنشی نشان می ده ومن اینکار را کردم و اون یه ستوری گذاشت که نوشته بود{نادیده گرفتن کسی که دوسش داری سختره یا شکتن قلب کسی که عاشقته کدوم ؟چرا؟} وحتی وقتی دوستاشو فالو می کنم فکر کنم بلدشون کرده که منو از پیجشون حذف می کنن وآنفالوم می کنن وحتی یه بار یکی از دوستاشو فالو کردم واونم منو فالو کرد وبعد دو روز او ن دوستش منو از پیجش حذف کرد وآنفالوم کرد وحتی یه بارم که از جلوی مغازش رد می شدم که دو تا پسر درپشت من حرکت می کردن که اون یه جوری به اونا می کرد انگار که بدش می اومد که اونا از پشتم می یان
  ویه چیز اون می دونه من خیلی دوستش دارم دو سال پیش دوستام بهش گفتن که من دوستش دارم واونم گفته بود که من این دختر را دوست ندارم
  تو را خدا جوابمو بدین مادر ندارم و هیچکی هم جواب درستی به من نمی دهد نمی دونم واسه چی؟
  به نظر شما منو دوست داره؟ اگر دوستم داره واسه چی به من پیشنهاد نمی ده؟ واگر دوستم نداره چرا اینکار را انجام می دهد؟
  به نظر شما اینکه فهمیده من دوسش دارم کار اشتباهیه؟وچرا دوستاشو بلد می کنه که اینجوری رفتار کنن؟ واگر دوستم نداره چرا حساسیت نشان می ده؟ واون ستوری که گذاشته بود به نظر شما چه منظوری داشته ؟
  از اینکه به خاطر خواندن این همه مطلب اذیت کننده از شما خیلی متشکرم که وقت گرانبهای خود را برای من گذاشتید واقعا بی مادری را فقط دخترایی مثل من می فهمن

  • مریم میگوید:

   به نظر من .پسری که عاشق بشه خودش راحت پا میزاره جلو.اون رفتارشم واسه اینکه فهمید شما به اون حس دارین

  • آتوسا میگوید:

   سلام عزیزم . منم یه دخترم و خوب درکت میکنم پس خواهشا به حرفم گوش کن . اون پسری که من راجبش خوندم . نه که هیچ حسی به شما نداره بلکه میخواد اذیتت کنه . منظورم از اون اذیت ها نیست … . منظورم اینه که مثلا کاری کنه که تو بیشتر دوسش داشته باشی و خودت بیشتر اذیت شی …
   و اون دوستایش ک میخندن از این موضوع خبر دارن …
   و برای تنها مسخره کردنت ، شما رو به دوستاش معرفی کرده .
   عزیزم تو سعی کن جوری خودتو جلوش نشون بدی از این به بعد که انگا ر دیگه مرده و زندش برات هیچ فرقی نداره و اصلا دیگه کاری باهاش نداشته باش .
   به عنوان یه خواهر میگم بهت

   • kosar میگوید:

    دقیقامنم همین نظر دارم چون خودم یه بار همین اتفاق برام پیش اومد

  • Sani میگوید:

   سلام عزیزم،امیدوارم ازحرفی که میزنم ناراحت نشی باتوجه به سنم وشناخت وتجربم ،اون شخص شاید علاقه ای به شماداشته باشه ولی این علاقه گذراست وحس وعشق واقعی نیست وقتی مردی خانمی رو واقعا بخواد خودش پیش قدم میشه ودرخواست میده توصیه میکنم کمتراهمیت بدید و کمتر درگیر پیج دوستانش وحساسیت نشون دادن بشید ،اینکه به دوستاشون شمارو نشون میدن ومیخنده جلوه زیبایی نداره یک آقا وقتی خانمی رو بخواد حس حسادت و تعصب مسلما روش داره،کمتراهمیت بدید واینو بدونید یک خانم نباید ابرازعلاقه کنه اول این اجازه رو بده مرد پیش قدم بشه ومسلما اگه این رابطه بخواد جدی باشه خودشون پیش قدم میشن امیدوارم تصمیم درستی بگیرید وروزی پیش نیاد قلبتون شکسته بشه

  • fereshtehqasemi میگوید:

   سلام عزیزم خدا مادرتو بیامرزه
   من فکر میکنم این پسر به شما علاقه داره ولی یه مشکلی داره که نمیتونه بیانش کنه شما رو دوست داره ولی به هر دلیلی مجبوره نادیده بگیرتتون و می‌دونه شما دوسش دارید و ناراحت شدن شما براش مهمه
   سعی کن بهش نزدیک بشی نه دور آدم باید برای کسی که دوسش داره هر کاری بکنه و این که هیچ پسری روی دختری که بهش هیچ حسی نداره تعصب نشون نمی ده غیرت مردا نشونه دوست داشتنه سعی کن مشکل اون پیرو متوجه شی .امیدوارم که خدا مصلحتتو درون خواسته هات قرار بده موفق باشی جانم یا علی

  • باران میگوید:

   عزیزم حتما حتما حتما تحت نظر یه مشاور برو حلو… شده تلفنی.‌. نشاور تلفنی یا نتی تا ضربه نخوری

  • T,sk میگوید:

   دوست عزیز حتما باید پیشنهاد بده تا فکر کنی دوست داره؟ اتفاقا کسایی که پیشنهاد میدن دنبال یه حس زود گذر هستن تا سرشون گرم بشه

 8. باران میگوید:

  سلام من با پسری ۱ ساله دوستم بعد ک اومدن خواستگاری شب خواستگاری بین خانواده ها سوتفاهمی پیش اومد اونا زدن از خونمون بیرون خیلی نارحت شدیم هر دو طرف بعد الان پدر من و پدر اون ناراضی هستن ولی ما دوتا هنوز با همیم بنظرتون ادامه این رابطه درسته؟ خانواده هارو میشه راضی کرد؟

  • یاسر مهدویان میگوید:

   سلام باران جان
   اگر واقعا همدیگر را دوست دارید و عاشق هم هستید و فکر می کنید می تونید زندگی مشترک خوبی داشته باشید پس به راحتی از هم جدا نشوید، ابتدا جفتتون به یک مشاور با تجربه برای قبل از ازدواج مراجعه کنید تا دیدگاه های شما را بررسی کند، اگر نظر مشاور هم این بود که شما کیس مناسبی برای هم هستید حالا نوبت آن می رسد که خانواده ها را به کمک مشاور از سوتفهمی که پیش آمده رها کنید. کمی زمان بر خواهد بود ولی چنانچه واقعا عاشق هم دیگه هستید حتما اینکار را انجام دهید

 9. Mahsa fallah میگوید:

  سلام من 1سال و نیم هستش که با اقایی آشنا شدم مردخوب و فهمیده ای هستن و راضیم ازشون تنها مشکلم مشکل مالی ایشون هستش که پدرم قبول نمیکنن سر دوراهی بدی گیر کردم و این باعث میشه مدام این آقارو از خودم برنجونم و هنوز روم نشده مشکلمو بهشون بگم من باید چیکار کنم؟

  • یاسر مهدویان میگوید:

   سلام مهسا جان
   اولا که سن جفت تون بسیار مهم است که عنوان نکردی
   دوما، مشکل مالی اگر شدید باشه خیلی مهم است و ممکنه در آینده درد سرهای بزرگی براتون بوجود بیاره

 10. Saamey میگوید:

  سلام ده سال ازدواج کردم حاصل ازدواج دختر ۵ ساله است زندگیم از همون اولش هم بد گذشت همسرم به کرات من رو مورد ضرب و جرح قرار داده سابقه خیانت بسیار دارد مشروب و قرص ترامادول می خوره بسیار زیاد بد دهن و عصبی ،بارها منو از خانه بیرون کرده در شرف طلاق هستیم لطفا راهنمایی بفرمایید

  • یاسر مهدویان میگوید:

   سلام، قبل از هر چیز از اینکه در این شرایط هستید واقعا متاسفم.
   متاسفانه زمانی که ازدواج بدون آگاهی و شناخت انجام شود نتیجه ای این چنینی در پی دارد، قبل از هر ازدواجی باید کاملا با رواشناسی رفتار با جنس مخالف آشنا باشیم و مهارت لازم را داشته باشیم تا اولا انتخاب درستی انجام دهیم و دوما بتوانیم از عهده یک زندگی مشترک بربیاییم. متاسفانه شما بدون داشتن چنین مهارت هایی ازدواج کردید. اما بهترین کاری که الان می توانید انجام دهید اینه که حتما بایک مشاوره خانواده و همچنین یک وکیل حقوقی خانواده به صورت حضوری در ارتباط باشید تا بتوانید از پس این بحران به خوبی بربیایید.
   یادتون نره اگر تصمیم به جدایی قطعی گرفتید و در نهایت جدا شدید، حتما حتما برای ازدواج مجدد، مهارت های ذکر شده را بیاموزید و بعد از آن ازدواج مجدد انجام دهید

  • یاسر مهدویان میگوید:

   خواهش میکنم. لطفا با به اشتراک گذاری مطالب ما، کمک کنید که بتونیم آگاهی قبل از ازدواج را در ایران به خوبی فرهنگ سازی کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.