6 راهکار برای ایجاد و حفظ انگیزه قوی

چگونه با انگیزه باشیم

چگونه با انگیزه باشیم

چگونه با انگیزه باشیم ؟ خیلی از مواقع اتفاق می افتد که احساس می کنیم بی انگیزه شدیم و آن انرژی و شور و شوق سابق را نداریم، در بین مراجعینم افراد زیادی هستند که از من می پرسند: چگونه با انگیزه باشیم و بمانیم ؟ چرا گاهی اوقات بی انگیزه می شوم ؟ چگونه در خود انگیزه ایجاد کنیم و آن را حفظ کنیم ؟

من چندین توصیه برای ایجاد انگیزه به آنها می کنم که برخی از این راهکارها را هم در اینجا آورده ام:

1- سعی کنید صبح ها زود از خواب بیدار ‌شوید.

بهترین بخش زندگی لحظه‌ای است که بیدار می‌شوید و می بینند که هنوز زنده اند و خداوند یک روز دیگر را هم به شما نعمت زندگی کردن را هدیه داده پس باید از آن روز بهترین استفاده را کنید. موضوعی که اکثر ما از آن غافل هستیم.

بنجانمین فرانکلین به عنوان یک دانشمند، نویسنده برجسته و طنزنویس و سیاستمدار بر این باور است که سحرخیزی یك گنج است. زود خوابیدن و زود بیدار شدن، انسان را سالم، ثروتمند و عاقل می‌کند.

2- مثبت فکر کنید.

چگونه با انگیزه باشیم و بمانیم ؟ افکار شما بر اعمالتان تأثیر خواهد گذاشت، بنابراین اگر منفی فکر کنید هیچ آینده‌ی روشنی در انتظار شما نخواهد بود. همچنین نباید اجاز دهید که ذهنتان عذر و بهانه‌هایی الکی تولید کند.

شما می توانید برای متمرکز کردن ذهنتان به سمت مثبا اندیشی از این دو روش استفاده کنید: جملات تأکیدی مثبت و پیدا کردن جنبه مثبت مشکلات.

3- اعتماد به نفس خود را تقویت کنید.

خودتان را دوست بدارد، و استعدادها و توانایی هایی که دارید را دست کم نگیرید. نگویید من فردی بی عرضه و بی استعدادم. به درون خود رجوع کنید. حتما شما هم قابلیت های منحصر به فرد خودتان را دارید.

4- رابطه خود با افراد منفی را کم و یا قطع کنید.

چگونه همیشه با انگیزه باشیم ؟ همان طور که می دانید محیط اطراف تأثیر فوق‌العاده‌ای بر سبک زندگی شما دارد. یک دوستی و آشنایی بد خوشی هایتان را مختل می کند.

اگر با افراد مثبت وقت بگذرانید، احتمال موفقیت، خوشبختی و خوشنودی شما در زندگی بیشتر خواهد شد.

از سوی دیگر، اگر با افرادی که نگرش منفی دارند و دائماً غر می‌زنند و دیگران را عامل شکست‌های خود می‌دانند وقت بگذرانید به احتمال زیاد شما هم دیر یا زود مثل آن‌ها خواهید شد. پس هر کسی را وارد زندگی‌ تان نکنید.

چگونه همیشه با انگیزه باشیم و بمانیم

5- شکست را بپذیرید.

تنها راه یادگیری و پیشرفت در آغوش کشیدن شکست‌ها است. هر وقت سقوط می‌کنید، به جای تسلیم شدن، دوباره روی پای خود بایستید و با سخت‌کوشی بیشتر قله‌های موفقیت و ترقی را فتح ‌کنید. حتی اگر شکست‌های موقتی انرژی منفی بر شما تحمیل کند بدانید که این شرایط گذراست و به زودی از بین خواهد رفت.

جانی کش خواننده و موسیقیدان معروف می گوید: از شکست‌ درس بگیرید. از آن به عنوان پله‌ای برای ترقی استفاده کنید. درها را به روی گذشته ببندید. سعی نکنید که اشتباهات را فراموش کنید، اما در آن‌ها متوقف نشوید. به آن‌ها اجازه ندهید که حتی اندکی از انرژی، زمان یا آزادی عمل شما را بگیرند.  

6- برای زندگی تان هدف هایی مشخص تعیین کنید.

چگونه با انگیزه و هدفمند باشیم ؟ شما باید بدانید چه می‌خواهید و به دنبال برنامه ریزی و راه‌ هایی برای دستیابی به آنها باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.