چگونه محبوب دلها شویم – 4 کلید طلایی برای نفوذ در دلها – زیبا اندیشی

چگونه محبوب دلها شویم

چگونه محبوب دلها شویم

چگونه محبوب دلها شویم

چگونه محبوب دلها شویم ؟ در مقاله « 4 کلید طلایی برای نفوذ در دلها » قصد دارم به 4 راهکار مهم و اساسی اشاره کنم که با اجرای آنها در زندگی شخصی و کاری خود می توانید به فردی محبوب و دوست داشتنی تبدیل شوید.

چگونه محبوب دلها شویم ؟ به طور طبیعی ما آدمها از اینکه مورد مهر و محبت، احترام و دوست داشته شدن از طرف دیگران قرار بگیریم، خوشحال می شویم. اما گاهی در این راه از شیوه های نادرست استفاده می کنیم.

شاید ظاهر آدم ها گاهی روی محبوبیت آنها تاثیرگذار باشد اما اگر شخصی ظاهر خیلی زیبایی نداشته باشد نباید ناامید و غمگین باشد. زیرا با رفتار مناسب و صحیح می توان دیگران را چنان مجذوب خود کرد که بخواهند همیشه با شما معاشرت کنند و از ته دل دوست تان داشته باشند.

ما در این مقاله روی ظاهر متمرکز نمی شویم.

این روزها خیلی از افراد برای اینکه نظر دیگران را به خود جلب کنند مدام به فکر این هستند که چه مدل لباسی با چه رنگ و چه برندی را بپوشند، پاشنه کفششان چقدر باشد، چه مدل عینک دودی بزنند، موهایشان را چه مدلی کوتاه کنند تا جذاب تر به نظر برسند، چه مدل آرایشی داشته باشند و …

البته داشتن ظاهری آراسته تا حدی خوب است اما افراط در این قضیه اصلا درست است.

بعضی از افراد با پوشیدن لباس ها تنگ، کفش های پاشنه بلند و عذاب آور، هر روز رفتن به آرایشگاه تغییر رنگ موها و انجام آخرین طرح های روز روی ناخن و انواع تاتوها، انجام عمل های زیبایی و … تنها خوشان را آزار می دهند.

همه اینها برای این است که جلب توجه کنند و دیگران به آنها توجه کنند اما به نظر شما تا چه حد موفق هستند؟

شاید متفاوت برسند و دیگران به خاطر همین تفاوت به آنها نیم نگاهی بیندازند اما محبوبیتی به دست نمی آورند.

چگونه محبوب دلها شویم ؟ اگر بهترین ساعات زندگی تان را در آرایشگاه و سالن مد بگذرانید در نهایت به یک مانکن معمولی تبدیل می شوید که همه نگاهتان می کنند، نه شخصی که نزد دیگران عزیز و محبوب است.

به جای اینکه تمام وقت و ذهنتان را روی ظاهر بگذارید سعی کنید رفتارهایی را بیاموزید تا در قلب دیگران نفوذ کنید و محبوب دلها شوید.

چطور محبوب دلها شویم

این 4 تکنیک را اجرا کنید تا نتیجه آن را در زندگی شخصی و کاری خود ببینید.

 

راه های افزایش اعتماد به نفس راهکار اول: دائماً از تلفن همراهتان استفاده نکنید.

 

من به شخصه افراد زیادی را دیده ام که دائم سرشان در گوشی است حتی وقتی با آنها صحبت هم می کنیم حاظر نیستند موبایل خود را کنار بگذارند و به طرف مقابل نگاه کنند.

شما هم حتما با چنین افرادی رو به رو شده اید؟ شاید همسرتان، پدر مادر و … هم اینگونه باشد؟

شما چه برخوردی دارید؟

وقتی با دوستتان حرف می زنید و دردل می کنید، اما او حواسش به گوشی اش است چه حسی نسبت به او پیدا می کنید؟

تلفن همراه تکنولوژی جذابی است اما باید توجه داشت که همین تکنولوژی گاهی باعث دلخوری می‌شود.

کار کردن با گوشی حین صحبت کردن با دیگران حرکت توهین‌ آمیزی محسوب می‌شود. با این بی توجهی به طرف مقابل نشان می دهید برای او و حرف هایش ارزش قائل نیستید.

چگونه محبوب دلها شویم ؟ یکی از راه های محبوبیت این است که در هنگام مهمانی، صرف غذا، ملاقات، گفتگو و یا نشستن در کنار عزیزانتان گوشی خود را خاموش یا بی  صدا کنید. به آنها بفهمانید که برایشان ارزش قائل هستید و می خواهید تمام توجه و تمرکزتان به آنها باشد نه هیچ چیز دیگر… 

 

چگونه محبوب شویم

 

راه های افزایش اعتماد به نفسراهکار دوم: هدیه ای هر چند کوچک بخرید.

 

چگونه محبوب دلها شویم ؟ یکی دیگر از راه های محبوبیت این است که روز تولد اطرافیانتان را حفظ کنید یا در دفترچه ای یادداشت کنید.

بعد در مواقع تولد یک پیام تبریک برایش بفرستید و همچنین او را با یک هدیه غافلگیر کنید.

اگر برای اولین بار است که به منزل میزبان می‌روید، بد نیست هدیه ای هم همراهتان ببرید.

دادن هدیه به طرف مقابل نشان می دهد که شما به فکر او هستید و برایتان مهم و باارزش است که این می تواند به محبوبیت هر چه بیشتر شما کمک کند.

 

چگونه محبوب دیگران شویم

 

راه های افزایش اعتماد به نفس راهکار سوم: یک شنونده خوب باشید.

 

چگونه محبوب دلها شویم ؟ یکی از راههای محبوبیت بین دیگران هنر خوب گوش دادن است. باید به گونه ای به دیگران گوش دهیم که احساس کنند تمام توجه و تمرکزتان به آنهاست.

اگر به حرفهای خوب گوش ندهیم، یعنی به آنها و صحبتهایشان بی توجهیم و این کار باعث می شود در نگاه طرف مقابل فردی مثبت و جذاب دیده نشوید.

با گوش دادن دقیق و خوب به دیگران می فهمانید که در پی درک و همدلی با آنها هستید و برایشان ارزش قائلید.

در عوض، آنها هم شما را مورد اعتماد و دوست داشتنی می دانند و تمام حرفهایشان را با شما در میان می گذارند.

در هنگام گوش دادن باید توجه کامل به طرف مقابل داشته باشید. با جان و دل به حرفهایش گوش بدهید.

شنونده خوبی باشید و دیگران را تشویق کنید از خود صحبت کنند.

 

برای اینکه شنونده خوبی باشید به این نکات توجه کنید:

* موقع گفتگو ارتباط چشمی برقرار کنید. رو برگرداندن از افراد هنگام صحبت کردن با حس ناخوشایندی را به طرف مقابل انتقال می دهد. ممکن است او احساس کند شما از روی اجبار یا رودربایستی به حرفهایش گوش می دهید.

* وقتی طرف مقابل مشغول صحبت کردن است به این فکر نکنید که چه پاسخی یا راه حلی به او بدهم. هرگاه احساس کردید مشغول یافتن جواب هستید، جلوی خود را بگیرید. چون مانعِ تمرکز شما بر سخنان طرف مقابل می شود.

* تمام توجه تان را به او بدهید مثلا گوشی خود را خاموش یا بی صدا کنید. مدام به این طرف و آن طرف نگاه نکنید. وسط حرف هایش نپرید و …

* در زمان گفتگو ذهن خود را از هر گونه فکر و خیال و نگرانی خالی کنید. مدام به این فکر نکنید فردا در محل کارم چه خواهد گذشت، استادم چه درسی خواهد داد، فردا غذا چه بپزم، همسرم واقعا از ته دل مرا دوست دارد و … .

* با پاسخ های غیر کلامی مثل تکان دادن سر، حالت ها چهره به نشانه تأیید گفتار طرف مقابل، به او بغهمانید که با دقت به سخنانش گوش می دهید.

* شما می توانید از کلمات کوتاه برای تاثیرگذاری بیشتر استفاده کنید. کلماتی مثل: چه جالب، خُب، بعدش، آه، آفرین و … .

اگر در حال گوش دادن به حرف های طرف مقابل بودید و ناگهان صحبت هایش قطع شد، از او بخواهید که به حرف هایش ادامه دهد. با این رفتار به او نشان می دهید که خود او و صحبت هایش برای شما ارزشمند است.

* اگر طرف مقابل موضوعی را برایتان تعریف می کند می توانید با گفتن چندین جمله وخلاصه ای از حرف های او این ذهنیت را در او ایجاد کنید که درگیر موضوع بحث شده‌اید.

 

چگونه محبوب همه شویم

 

راه های افزایش اعتماد به نفس راهکار چهارم: شوخی را چاشنی سخنانتان کنید.

 

چگونه محبوب دلها شویم ؟ بذله‌گویی و مزاح یخ افراد را باز و باعث افزایش دوستی و صمیمت بیشتر می شود.

هر گاه در جمعی نشسته اید به جای اینکه پا روی پا بیندازید سرتان پایین یا داخل مویابل باشد یا حرف های منفی و ناامید کننده در مورد اوضاع جامعه گرانی و مریضی بزنید، سعی کنید لبخندی به لب داشته باشید.

البته شوخی‌های نسنجیده، نیش و کنایه زدن، متلک گفتن، رنجاندن، کوچک و خرد کردن دیگران، مسخره کردن جنسیت زن و مرد و … شاید باعث خنده افراد حاضر شود ولی دور از ادب و اصول اخلاقی و انسانی است و باعث دلخوری و دوری شخص تحقیریافته می‌شود.

شوخی های سنجیده و به جا در زمانهای دورهمی باعث صمیمت و دلگرمی افراد نسبت به همدیگر می شود.

توصیه هایی برای اینکه فردی شوخ طبع باشید:

* ابتدا سعی کنید همیشه روی خوش داشته باشید و لبخندی ملایم و زیبا بر لب تان باشد.

وقتی در جمعی نشسته اید تمام افکار مزاحم مربوط به کار یا نگرانی هایتان را از خود دور کنید و سعی کنید در طول آن مدت دور هم شاد باشید و بخندید.

تجربیات زندگی خود را با کمی طنز بازگو کنید. تقریبا تجربه زندگی شما منحصر به فرد است و داستان‌هایی که بر اساس آن تعریف می‌شوند، بکر هستند. دیگران هم علاقه شدیدی به داستان های واقعی در قالب طنز دارند.

همچنین اگر در گذشته اشتباهاتی داشته اید که هم می تواند درس عبرتی برای دیگران باشد و هم جالب است با خنده آن را برای دیگران تعریف کنید و همچنین دیگران را هم تشویق کنید تا به اشتباهات گذشته شان مثل کابوس شبانه نگاه نکنند.

اگر نمی دانید چگونه فردی بامزه و بذله گو باشید حس شوخ طبعی خود را با خواندن کتاب های خنده دار تقویت کنید.

همچنین در این زمینه کتابها و مقالاتی که در مورد آداب شوخ طبعی وجود دارند را مطالعه کنید.

برای شوخ طبع بودن که همیشه نباید جوک تعریف کرد گاهی یک داستان خنده دار، خاطره شیرین از گذشته هم موثر است.

همچنین می توانید حکایت های جالب گلستان سعدی، بهلول، ملانصرالدین، عبید زاکانی و …. را مطالعه و برای دیگران تعریف کنید.

در صحبت ‌هایتان از شور و هیجان استفاده کنید. اگر یک داستان را به 2 نفر بدهیم. اولی خیلی معمولی و ساده آن را تعریف کند. اما دومی به داستان رنگ و بویی تازه دهد و از جان بخشی استفاده کند. شما با شنیدن کدام داستان لذت بیشتری می برید؟ قطعا دومی!

بنابراین هنگام صحبت و یا تعریف یک مطلبی سعی کنید از صداهای مختلف، لهجه های گوناگون، بلند و کم کردن تن صدا و … استفاده کنید.

اگر فکری خنده دار دارید، آن را یادداشت و یا ضبط کنید. اگر مقاله ای خنده دار خواندید، آن صفحه را ذخیره کنید. به دور و اطرافتان خوب بنگرید. جهان یک مکان جالب است و شما می توانید از آنها بهره ببرید.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که تمامی اطلاعات را جمع‌آوری کرده و سپس برای دیگران بازگو کنید.

 

چگونه محبوب دلها شویم

تکنیک های تخصصی وجود دارند که با به کارگیری آنها می توانید هر شخصی را مجذوب خود کنید و نزد دیگران دختری محبوب و دوست داشتنی به نظر برسید.

این تکنیک های تخصصی چه هستند؟

در همین راستا برای شما دوست عزیز یک پیشنهاد ویژه دارم…

فایل صوتی «راز محبوبیت بین اطرافیان»

راز محبوبیت و مقبولیت در بین مردم هنری آموختنی است که نیاز به آموختن مهارت های خاص رفتاری دارد. 

در این محصول مهارت هایی را به شما آموزش می دهم که با اجرای آنها می توانید محبوبیت خاصی بین اعضای خانواده، فامیل، دوستان و همکاران خود به دست آوردید.

1 دیدگاه برای “چگونه محبوب دلها شویم – 4 کلید طلایی برای نفوذ در دلها – زیبا اندیشی

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.

هفت ویژگی دختران جذاب
فایل صوتی رایگان
برای دانلود فرم زیر را پر کنید

دانلود رایگان فایل صوتی
تمام آموزش های ما از طریق ایمیل ارسال می شود.