چگونه در یک مهمانی جذاب به نظر برسیم

چگونه در یک مهمانی جذاب به نظر برسیم
۴.۲
(۱۶۷)

چگونه در یک مهمانی جذاب باشیم

تا به حال برایتان پیش آمده در یک مهمانی خانم یا آقایی با ظاهر و رفتارش شما را جذب خود کند و دیگران نیز از شخصیت او تعریف و تمجید کنند؟ ویژگی های ظاهری، اخلاقی و رفتاری این فرد باوقار و چیست و رعایت چه نکاتی او را به یک فرد جذاب و باکلاس تبدیل می کند؟ چگونه در یک مهمانی جذاب باشیم ؟

شما اگر دوست دارید در مهمانی ها و جمع ها فردی خوشتیپ، باشخصیت و جذاب به نظر برسید این ۱۰ نکته ساده اما مهم و تاثیرگذار را اجرا کنید.

ولی اگر دوست دارید به صورت کلی بدانید، چگونه جذاب باشیم می توانید اینجا را کلیک کنید و مقاله مرتبط با آن را بخوانید

نکته اول: ظاهری جذاب و شیک داشته باشیم.

فهرست مطلب

در یک مهمانی اولین چیزی که باعث جلب توجه دیگران می شود ظاهر و لباس ماست. ما باید یاد بگیریم در هر زمان و مکان، چه لباسی به تن کنیم تا زیباتر و جذاب تر جلوه کنیم و به بهترین نحو تاثیرِ خود را روی دیگران بگذاریم.

 

ظاهری جذاب و شیک

متناسب با موقعیت لباس بپوشیم.

در مورد نوع پوشش جایی که قرار است بروید، اطلاعاتی به دست آورید. همچنین می توانید از میزبان یا افرادی که آنها هم قرار است بیایند سوال کنید.

به طور کلی سعی کنید متناسب با مهمانی و جمعی که می روید لباس بپوشید. مثلا اگر قرار است با دوستانتان شب نشینی داشته باشید پوشیدن لباس های اسپرت و جین با رنگ های شاد خوب است.

اگر به مراسم روضه و جلسات مذهبی دعوت شده اید باید لباس هایی رسمی و سنگین تر با رنگ های تیره بپوشید.

اگر در یک مهمانی افراد مهم و غریبه تری حضور دارند لباس هایی رسمی مثل کت و شلوار برای آقایان و خانم ها مانتوهای بلند و مجلسی بپوشند. در محیط های کاری، برای شرکت در جلسات کاری، سمینارها و گردهمایی ها حتما از کت و شلوار استفاده کنید. خانم ها نیز از مانتو بلند و مقنعه یا روسری استفاده کنند تا باوقارتر باشند.

ست کردن لباس هایتان را بیاموزید.

لباس هایتان باهم، همخوانی داشته باشد و طیف رنگی آن خیلی متفاوت نباشد تا یک همگونی زیبا داشته باشد. دانش اندکی در مورد رنگ شناسی داشته باشید و در لباس پوشیدن از آن استفاده کنید. در اینترنت مقالات بسیاری در این زمینه وجود دارد.

اگر دوست دارید لاغرتر به نظر برسید از لباس هایی به رنگ های تیره استفاده کنید و اگر می خواهید چاق تر به نظر برسید باشید، لباس هایی به رنگ های روشن بپوشید.

در یک مقاله مجزا در مورد اینکه : چگونه دختری جذاب باشیم ؟ راهکارهای کاربردی را بیان کردیم

به هر حال خیلی خود را درگیر مُد و برند لباس نکنید. نیاز نیست حتما لباس های آخرین مد روز، مارک دار و از برندهای معروف و گرانقیمت بپوشید. به طور کلی رنگ و جنس لباس باید به شما بیاید و در تن شما زیبا جلوه کند.

من نمی گویم مدام در حال خرید لباس باشید. شما اگر سالی ۲ دست لباس می خرید سعی کنید اینها را سالم و مرتب نگه دارید. چروک نباشد. بلکه اتوکشیده و تمیز باشد.

به تمیزی و بهداشت تن خود اهمیت دهید.

بوی عرق ندهید. هر روز یا یک روز در میان حمام بروید. در جمع ها خوشبو باشید. از عطری خوشبو استفاده کنید. بوی عطر به گونه ای نباشد که بوی آن خیلی تند یا آنقدر ملایم باشد که اصلا حس نشود.

آرایش های خیلی غلیظ و زننده نداشته باشید.

بعضی از خانم ها برای اینکه باکلاس به نظر برسند یا توجه دیگران را به خود جلب کنند در آرایش کردن زیاده روی می کنند. فرقی نمی کند کجا می خواهند بروند، دانشگاه، سمینار علمی، محل کار، جلسه کاری، جلسه کنکور، سالن دفاعیه، مهمانی های رسمی و غریبه، جلسات مذهبی، مراسم عزا و …

این مطلب را هم بخوانید
6تکنیک تخصصی برای اینکه چگونه باشخصیت باشیم

میزان آرایش باید متناسب با موقعیت و مکانی باشد که به آنجا می خواهید بروید. مثلا اگر می خواهید در مراسم شاد مثل جشن عروسی، جشن زایمان، تولد و … شرکت کنید کمی آرایش سنگین خوب است. اگر می خواهید در یک مهمانی معمولی و دوستانه یا رسمی تر شرکت کنید آرایش ملایم کافی است. در مراسم عزا و مذهبی نیازی به آرایش نیست یا آرایش خیلی ملایم به چهره داشته باشید.

به تمیزی کفش هایتان اهمیت دهید.

کفش نشان می دهد شما چقدر منظم هستید. اگر خاکی و کثیف شده آن را با دستمال نمدار تمیز کنید یا از واکس و براق کننده استفاده کنید. گاهی در مهمانی ها می توانید کیف و کفش خود را با هم ست کنید.

 تمیزی کفش ها

ساعت جذابیت شما را چند برابر می کند.

اگر در مهمانی یک نفر از شما ساعت بپرسد به جای اینکه موبایلتان را از جیب یا کیفتان بیرون بیاورید یک ساعت مچی شیک و زیبا به دست بسته باشید، قطعا جذاب تر به نظر خواهید رسید.

دست کردن ساعت مچی نقش مهمی در زیبایی ظاهر شما دارد و توجه همه را به خود جلب می کند.

در نکته اول سعی کردم یاد دهم با داشتن ظاهری آراسته و شیک چگونه در یک مهمانی جذاب باشیم در نکات بعدی به آموزش رفتارهای صحیح در یک مهمانی می پردازم.

نکته دوم: وقت شناس و منظم باشید.

نکته مهمی که باید در مهمانی ها به آن توجه کنیم این است که به موقع در آنجا حاضر شویم. خیلی زود یا خیلی دیروقت رفتن ممکن است باعث ناراحتی میزبان شویم.

به طور مثال اگر دورهمی عصرانه است در حدود ساعت ۵ بعد از ظهر حاضر شوید. اگر شام دعوت هستید ساعت ۸ شب خوب است و اگر نهار هستید ساعت یک بعد از ظهر بروید.

من گاهی که مهمانی می گیرم بعضی از مهمان ها واقعا بدموقع می آیند. مثلا یکبار نهار تدارک دیده بودیم و بعضی مهمان ها ساعت ۳ آمدند. اینطوری هم مهمانی های دیگر را معطل خود کرده بودند و هم کبابی که از بیرون گرفته بودیم سرد شد و محبور شدیم دوباره آنها را گرم کنیم.

نکته سوم: هدیه ای همراه خود ببریم.

گاهی در مهمانی ها و دورهمی ها چیزی بخریم و صاحبخانه را خوشحال کنیم. این رفتار نشان دهنده ادب و احترام ما به میزبان است.

هدیه چه چیزهایی می تواند باشد؟

اگر برای اولین بار است که به منزل میزبان می‌روید، می توانید یک جعبه شیرینی و یا دسته گلی بخرید.

اگر می دانید صاحبخانه به وسیله خاصی علاقه دارد یا به دلیل مشکلات مالی نمی تواند بخرد آن را برایش بخرید. اگر گران باشد می توانید چندین نفر پول هایتان را روی هم بگذارید و آن هدیه را بخرید.

اگر می دانید میزبان خوراکی خاصی را دوست دارد می توانید آن را بخرید یا درست کنید و همراهتان ببرید. یکی از اقوام ما کیک های خانگی خوشمزه ای می پزد. در بعضی از مهمانی هایی که دعوت می شود کیکی می پزد و همراه خود می آورد.

 

با لبخند وارد شوید

نکته چهارم: در بدو ورود با لبخند وارد شوید.

وقتی مراجعینم از من می پرسند چگونه در یک مهمانی جذاب باشیم و یا تاثیرگذارترین کار برای اینکه جذاب به نظر برسیم چیست؟ حالات چهره در همان بدو ورود را عنوان می کنم.

ورود شما خیلی مهم است! وقتی وارد اتاق می شوید اولین نگاه به چهره تان می افتد. هنگام ورود با لبخندی ملایم و چهره ای شاداب داشته باشید. هیچکس از شخصی که با اخم، یا خشک و جدی وارد می شود انرژی مثبت نمی گیرد. صاف بایستید و سرتان را بالا بگیرید و بعد با لبخند به همه سلام کنید. در سلام کردن پیشقدم باشید و بعد با همه دست دهید.

نکته پنجم: در مهمانی زبان بدن شیکی داشته باشید.

راه دیگر برای اینکه در یک مهمانی جذاب باشیم این است که به زبان بدن خود توجه ویژه ای کنیم. زبان بدن خوب، شما را فردی بااعتماد به نفس نشان می دهد که این قطعا ما را جذاب تر می کند.

موقع نشستن در مهمانی سرتان را بالا بگیرید. کمرتان را صاف کنید. قوز نکنید. شانه هایتان را به عقب و سینه تان رو به جلو باشد.

مدام تکان نخورید. پاهایتان را پشت سر هم تکان ندهید. با ناخن هایتان بازی نکنید. اینها نشان دهنده این است که شما فردی مضطرب هستید.

موقع راه رفتن محکم قدم بردارید، صاف بایستید و کج نایستید یا راه نروید. وزنتان را به صورت متعادل روی هر دو پایتان بیندازید.

در موقع ورود و گفتگو با دیگران ارتباط چشمی برقرار کنید. به آنها نگاه کنید. سرتان پایین یا نگاهتان به اطراف و یا گوشی موبایلتان نباشد.

این مطلب را هم بخوانید
ویژگی های افراد مغرور چیست

ارتباط کلامی

نکته ششم: به خوبی ارتباط کلامی برقرار کنید.

یکی دیگر از نکات مهمی که باید در پاسخ به سوال چگونه در یک مهمانی جذاب باشیم عرض کنم شیوه حرف زدن شما، لحن کلام یا شنونده خوب بودن است.

خیلی مواقع در اطرافمان افرادی را می بینیم با وجود این‌که ظاهر زیبایی ندارند اما به عنوان یک فرد جذاب و دوست داشتنی در مهمانی ها و جمع ها شناخته شده اند. به نحوه صحبت کردن آنها دقت کنید چه چیز متفاوتی می بینید؟ آنها قطعا نکات زیر را رعایت می کنند. این نکات چیست؟

شل، خیلی آرام و یواش صحبت نکنید. اگر به آهستگی و آرامی صحبت کنید ممکن است بقیه خوابشان ببرد یا تمایلی به شنیدن حرفهایتان نداشته باشند. هنگام صحبت سرعت مناسبی را برای بیان حرف هایتان به کار ببرید. نه خیلی تند و پشت سر هم صحبت کنید و نه خیلی آرام که دیگران را کلافه کنید.

محکم و با تن صدای نسبتا بلند و محکم صحبت کنید.

تُپق نزنید و کلمات را واضح و درست بیان کنید.

تمرین کنید که هم صدایتان رسا باشد و هم از کلمات مؤدبانه استفاده کنید. صدایتان را ضبط کنید و بارها و بارها گوش دهید و عیب های خود را پیدا کنید. می توانید از دوستان خود بخواهید به صدای ضبط شده شما گوش دهند و عیب هایتان را بگویند.

قبل از حرف زدن خوب فکر کنید و بعد آن را به زبان بیاورید.

از استفاده کلمات بی ادبانه و توهین آمیز بپرهیزید. اگر می خواهید شوخی کنید حواستان باشد شوخی هایتان به جا و شایسته باشد. شوخی باید به گونه ای باشد تا هم گفتگوهای شما از حالت رسمی و خشک دربیاید و احساس صمیمیت بین شما و افراد دیگر ایجاد شود و هم به یکدیگر بی احترامی و توهین نکنید. البته بیش از حد شوخی نکنید چون باعث میشه دیگران شما را جدی نگیرند. با هر کسی هم شوخی نکنید با شخص مناسبش شوخی کنید.

حالت صورت شما هم در توجه مخاطب مؤثر است. اگر صورت بشاش، خنده رو و مهربانی داشته باشید دیگران بیشتر تمایل دارند تا به حرف هایتان گوش بدهند و تاثیر خیلی خوبی روی مخاطبان خود می‌گذارید.

اگر هم شنونده هستید برای اینکه طرف مقابل بداند به خوبی به حرف هایش گوش می دهید با او ارتباط چشمی برقرار کنید. اگر به طرف مقابل نگاه نکنید او فکر می کند شما توجهی به موضوع ندارید یا برایتان مهم نیست.

توجه به چشمان حضار

گاهی به چشم هایش و طرفین صورت او نگاه کنید اما برای مدت طولانی خیره نشوید. مدام به این طرف و آن طرف را نگاه نکنید. دائم موبایلتان را چک نکنید. با کلید، خودکار و یا هر چیز دیگری بازی نکنید.

اینها نشانه بی‌احترامی به طرف مقابل است. حرفش را قطع نکنید و وسط حرف او نپرید. به او فرصت حرف زدن بدهید. گاهی به نشانه تایید حرف هایش سرتان را بالا و پایین بیاورید. از کلماتی مثل «اوهوم، خب، بعدش چی شد و …» استفاده کنید.

اگر در حین صحبت با مهمانان موبایلتان زنگ زد تا جایی که می توانید آن را جواب ندهید. اگر واجب و ضروری بود ابتدا عذرخواهی و بعد اتاق را ترک کنید و تلفن را جواب دهید.

مورد دیگری که باید در زمان گفتگو به آن توجه این است که در مورد موضوعی که دانش ندارید صحبت نکنید تا ارزش کلامتان را از دست ندید.

 

برای این که بتوانید در جمع و مهمانی ها حرف بزنید یا در مورد موضوعی نظر دهید باید بدانید تقریبا علایق جمع چیست و بعد در آن زمینه ها اطلاعات کافی کسب کنید.

مثلا اگر دورهمی دوستانتان دعوت هستید و می دانید به ورزش فوتبال علاقه زیادی دارند سعی کنید قبل از آن کمی در مورد فوتبال و تیم محبوب آنها مطالعه کنید.

شاید دلیل این که شما در خیلی از موقعیت ها نمی توانید حرفی بزنید این است که کلا چیزی برای گفتن ندارید. در زمینه های دلخواهتان کتاب بخوانید. در اینترنت جستجو کنید و نگاهی به مقالات بیندازید. در کانال ها و گروه های علمی عضو شوید. به سایت های خبری سری بزنید. سعی کنید اطلاعاتتان به روز باشد.

برای بالا بردن اطلاعات خود داستان کوتاه، لطیفه، ضرب المثل و حتی ابیات شعر هم کمک کننده است.

برای اینکه فردی جذاب و باشخصیت به نظر برسید به افراد حاضر در مهمانی خیره نشوید.

پشت سر دیگران بدگویی نکنیم. چرا ما عادت کرده ایم فقط به منفی ها توجه کنیم. اگر فردی عیبی دارد تنها آنها را می بینیم. برعکس باید به دنبال خوبی ها و نقاط قوت در خود و یکدیگر باشیم.

در میان صحبت هایمان سعی کنیم در کار و زندگی یکدیگر دخالت نکنیم و سوالات خصوصی نپرسیم زیرا گاهی ناخواسته باعث رنجش دیگران می شویم. از همه مهم تر باعث می شود شما یک شخص فضول به نظر برسید و دیگران از صحبت با شما احساس خوبی نمی گیرند و از جذابیت شما می کاهد.

این مطلب را هم بخوانید
چگونه جذاب باشیم

سوالاتی مثل:

  • کی ازدواج می کنید؟ کی عروسی می گیرید؟
  • بچه دار نشدید؟ کی بچه دار می شوید؟
  • چقدر از مستاجر خود می گیرید؟ خونه تان را چند خریدید؟
  • چقدر لاغر شدید!!! چرا لاغر شدید؟
  • چرا آنقدر چاق شدید؟ چند کیلو هستید؟
  • و…

هرگاه در یک مهمانی وسوسه شدید چنین سوالاتی بپرسید به این فکر کنید دوست دارید یک فرد جذاب و در جایگاه یک شخص باشخصیت باشید یا یک شخص فضول.

چگونه در یک مهمانی جذاب باشیم

نکته هفتم: در مهمانی موبیلتان را بی صدا یا خاموش کنید.

اگر می خواهید در یک مهمانی فردی جذاب باشید هر چند ثانیه یک بار گوشی‌تان را چک نکنید. مدام سرتان در گوشی نباشد. تلفن همراه‌تان را بیصدا یا تک صدای کوتاه بگذارید و همانطور که قبلا گفتم اگر شخصی تماس گرفت و کار واجب و ضروری ندارد جواب ندهید و بعد از مهمانی به او زنگ بزنید.

سعی کنید از کنار با هم بودن لذت ببرید. با هم صحبت کنید از حال و احوالات یکدیگر جویا شوید.

همچنین می توانید یک لیست از بازی ها گروهی را تهیه کنید و در جمع با یکدیگر انجام دهید. مثل بازی «پانتومیم، طرح چیستان و معما و …»

یکی از اقوام ما یک بازی فکری گروهی خریده بود و در مهمانی ها آن را با خود می آورد و بازی می کردیم. اجرای همین نکته می تواند شما را به فردی جذاب تبدیل کند.

نکته هشتم: در موقع صرف غذا آداب آن را رعایت کنید.

قبل از نشستن به بزرگتر ها تعارف کنید و صندلی را برایشان آماده کنید تا ابتدا آنها بر سر سفره بنشینند.

قبل از اینکه برای خود برنج بکشید اول برای دیگران بعد برای خود بریزید.

برای برش یا جدا کردن غذا از چاقو و چنگال استفاده کنید و با دست تکه نکنید.

هنگام نوشیدن آب، دوغ و دیگر نوشیدنی ها با صدا اینکار را انجام ندهید یعنی هورت نکشید.

هنگام خوردن غذا عجله نکنید. آرام و باطمانینه لقمه های غذا را در دهان بگذارید و بجوید.

لقمه های غذا خیلی بزرگ نباشد تا مجبور نباشید دهانتان را خیلی باز کنید.

برای برداشتن غذا از ظرف اصلی از قاشق و چنگال استفاده کنید. زیرا هیچ کس دوست ندارد غذایی که شما با انگشتانتان برداشته اید را بردارد.

اگر انگشتان شما کثیف شده از یک دستمال برای تمیز کردن آنها استفاده کنید. لیسیدن انگشتان صحنه بسیار ناخوشایندی است.

موقع غذا خوردن دهانتان را بسته نگه دارید و با دهان پر صحبت نکنید.

از تولید صداهای ناخوشایند مثل بادگلو و غیره بر سر میز بپرهیزید.

اگر کودک به همراه دارید مواظب باشید غذایی نریزد یا ظرفی نشکند.

در هنگام صرف غذا بهتر است موبایلتان را سر سفره نیاورید. اگر زنگ آن خورد ببینید چه کسی تماس گرفته است؟ اگر مهم نبود جواب ندهید در غیراینصورت غذرخواهی کنید اتاق را ترک و پاسخ دهید.

اگر چیزی را می خواهید که کمی دور است و دستتان به آن نمی رسد به جای آنکه در سفره خم شوید و دستتان را دراز کنید، از دیگران خواهش کنید آن را به شما بدهند. مثلا بگویید: «لطفا ظرف سالاد را به من بدهید.»

در انتها با استفاده از کلمات احترام آمیز مثل «متشکرم، غذای خیلی خوبی بود، خدا به سفره تان برکت دهد، انشالله همیشه سفره تان به شادی و خوشی پهن شود و …» از میزبان به خاطر زحماتش برای تهیه غذا تشکر کنید.

در آوردن سفره و ظروف غذا و جمع کردن آوری وسایل کمک کنید. اینکار بر جذابیت شما می افزاید و نشان دهنده ادب و شخصیت شماست.

نکته نهم: به موقع مهمانی را ترک کنیم.

به موقع مهمانی را ترک کنید تا دیروقت نمانید. اگر دیدید سایر مهمان ها تصمیم به ترک آنجا را دارند شما نیز با آنها بروید. بعد از یک مهمانی، میزبان نیاز به استراحت و آرامش دارد.

نکته دهم: پیام تشکر برای میزبان بفرستید.

فردای روز مهمانی برای تشکر به میزبان زنگ بزنید یا پیام بدهید. از غذای خوشمزه‌ی آنها تشکر کنید و برای نشان دادن قدردانی‌تان، درمورد یکی از چیزهای دیگری که درمورد مهمانی دوست داشتید نظرتان را بگویید. پیغامی که می‌فرستید باید مختصر و احساسی باشد. مثلا بگویید: «روز خیلی خوبی بود، غذای خیلی خوشمزه ای درست کرده بودید و …»

براتون مفید بود این مطلب؟

لطفا به این مطلب ستاره دهید

میانگین امتیاز ۴.۲ / ۵. تعداد امتیاز: ۱۶۷

شما اولین نفری باشید که امتیاز می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.