۶تکنیک تخصصی برای اینکه چگونه باشخصیت باشیم

چگونه با شخصیت باشیم
۴.۱
(۶۴۸)

چگونه با شخصیت باشیم

هر آدمی دوست دارد با شخصیت باشد. رشد ویژگی های شخصیتی خوب باعث می شود که اطرافیانتان بیش از پیش مجذوب شما شوند. به همین دلیل بهتر است با تکنیک های لازم برای پرورش ویژگی های شخصیتی خوب در خود آشنا شوید. این مقاله را تا انتها بخوانید تا بیاموزید چگونه شخصیت باشیم؟ افراد با شخصیت چه ویژگی هایی دارند؟  

۶ تکنیک مهم و کاربردی برای اینکه بتوانید یک آقا یا خانم با شخصیت و با کلاس باشیم. 

تکنیک اول: مراقب بهداشت و ظاهر خود باشید.

آن چیزی که در همان مرحله اول در نظر طرف مقابل شخصیت شما را نشان می دهد داشتن ظاهری زیبا، مرتب و آراسته است.

 

مراقب بهداشت و ظاهر خود باشید

منظور من از داشتن ظاهری زیبا و مرتب، داشتن آرایش های غلیظ، مدل موهای عجیب و غریب، لباس هایی با رنگ های جلف و مدل های زننده، مانیکور ناخن، تتو و … نیست.

اگر می گویم به ظاهر خود اهمیت دهید یعنی …

هر روز مسواک بزنید تا دندان هایی سفید و تمیز داشته باشید. اگر دندان های نامرتب یا خرابی دارید حتما به دندانپزشک مراجعه کنید.

از یک شامپوی مناسب با موهایتان استفاده کنید تا موهایتان خشک و وز نشود. زیبایی مو مهم است.

موقع خروج خانه ضد آفتاب مخصوص پوست خود را بزنید تا پوست صورتتان در مقابل آفتاب نسوزد.

شب ها قبل خواب یک مرطوب کننده خوب و مناسب پوستتان استفاده کنید تا پوست شما خشک نشود. زیرا پوست خشک انسان را پیرتر نشان می دهند.

هر روز یا یک روز در میان حمام بروید تا بوی عرق ندهید.

همیشه لباس هایتان را به موقع بشویید و اتو کنید تا تمیز به نظر برسند. اگر لباس هایتان خیلی کهنه و قدیمی شده اند برای تنوع هم که شده بهتر است لباس جدید بخرید. البته مهم نیست که به دنبال لباس های مارک دار و گران قیمت باشید.

کفش هایتان را هر از گاهی با یک دستمال تمیز کنید، خاک آن را بگیرید و واکس بزنید تا براق و درخشان شود.

حتما از عطری خوشبو استفاده کنید. البته لازم نیست افراط به خرج دهید و شیشه عطر را روی خودتان خالی کنید، همین  که بوی خوب بدهید کافی است. هر آنچه به داشتن ظاهری جذاب به شما کمک می کند.

 

این مطلب را هم بخوانید
راه های افزایش اعتماد به نفس در خود - انسانی قدرتمند و مثبت گرا شوید - زیبا اندیشی

 

افراد با شخصیت و جذاب بهداشت و نظافت را در الویت کار‌های خود قرار می دهند. همیشه با بوی خوب و ظاهر آراسته و مرتب (حتی با لباس های معمولی) توجه همه را به خود جلب می‌ کنند.

تکنیک دوم: سعی کنید آرام و باطمأنینه باشید.

بسیاری از افراد در نگاه اول باشخصیت به نظر می رسند اما در زمان قرار گرفتن در یک شرایط خاص ممکن است بسیار متفاوت عمل کنند و ویژگی های خوب شان را از دست بدهند.

چگونه رفتار کنیم تا با شخصیت باشیم؟

مثلا فرض کنید با ماشینی تصادف کرده اید. شما مقصر نیستید و طرف مقابل مقصر است. شما می توانید ۲ رفتار متفاوت از خود نشان دهید:

 عصبانی شوید و هر چه از دهانتان در می آید به او بگویید. رفتارهای پرخاشگرانه داشته باشید. دعوا و جنجال راه بیندازید.

خیلی مودبانه و به دور از خشونت بگویید: شما مقصر هستید و برای ارزیابی خسارت و … به پلیس زنگ می زنید. با این حال مطالعه ی مقاله ی ۱۰ ویژگی افراد با شخصیت قوی و تاثیرگذار جالب است

 

یا اینکه در محل کار می خواهید همکارتان کاری را تا ظهر انجام دهد و به شما تحویل دهد. اما او به هر دلیلی کار را تمام نمی کند.

 1. می توانید عصبانی می شوید، داد و فریاد راه بیندازید به او بگویید: مگه من نگفتم کار رو تموم کن و … اما یک فرد با شخصیت در این مواقع چه می کند؟
 2. به او بگویید امروز باید این کار انجام می شد و این برای من بسیار مهم است. به همین دلیل شما یک ساعت بیشتر در شرکت بمانید و هر موقع کار را تمام کردید بروید.

 

چگونه رفتار کنیم تا با شخصیت باشیم

 

اگر می خواهید بدانید چگونه یک شخص با شخصیت باشیم دستورالعمل زیر را دنبال کنید.

 1.  اگر در شرایطی نامساعد قرار گرفتید:
 2. ابتدا سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید.
 3. دوم فکر کنید ببینید برای مشکل پیش آمده بهترین راه حل چیست و چه کاری از دستتان برمی آید؟

تکنیک سوم: دیگران را دوست داشته باشید.

بسیاری از افراد یک عمر با خشم و کینه و نفرت زندگی می کنند. اگر کسی به آنها حرف بدی زد یا کار بدی در حقشان کرد تا آخر عمر کینه او را به دل می گیرند و مدام به فکر انتقام هستند. گاهی حتی با یک بار انتقام هم آتش این کینه خاموش نمی شود. به نظر شما آیا چنین فردی با شخصیت است؟

من نمی گویم هر کس به شما بدی کرد آن را نادیده بگیرید اما گاهی برای اینکه روحتان سبک شود و به آرامش برسید لازم است یک سری چیزها را فراموش کنید.

گاهی حتی خوبی در حق کسی که خیلی با شما رفتار مناسبی نداشته باعث می شود دل طرف مقابل را نسبت به شما گرم کند. قطعا چنین شخصیتی جذاب و دوست داشتنی است.  

سعی کنید بفهمید دیگران به چه چیزهایی علاقه دارند. درباره علایقشان با آنها صحبت کنید.

در مورد امتحانی که می خواهند بدهند، شغلشان، ماشینی که به تازگی خریده اند، ورزشی که دنبال می کنند، فیلمی که دیده اند، همه اینها در یک کلمه خلاصه می شود … در مورد علایقشان …

به دیگران کمک کنید. کمک حتما نباید بزرگ یا مالی باشد. اگر دوست شما می خواهد اسباب کشی کند به او پیشنهاد کمک در جا به جایی لوزام خانه اش را بدهید. موقع غذا درست کردن به مادرتان کمک کنید و …

شما باید درباره چیزهایی صحبت کنید که برای فرد مقابلتان مهم است. همیشه در افراد این حس را به وجود بیاورید که مهم هستند.

همچنین اگر احساس کردید می توانید به کسی مالی یا جانی بزرگ یا کوچک کمکی بکنید و گره ای بگشایید، دریغ نکنید.

 

این مطلب را هم بخوانید
چگونه اعتماد بنفس داشته باشیم ؟ - 3 تکنیک کاملاً موثر برای افزایش اعتماد بنفس - زیبا اندیشی

تکنیک چهارم: خودتان را دوست داشته باشید و به خود اهمیت دهید.

برای اینکه یک فرد با شخصیت باشید باید ابتدا خودتان را به خوبی بشناسید. برای شناخت دقیق خود یک قلم و کاغذ بیاورید و به سوالات زیر پاسخ دهید.

مشخص کنید به چه چیزهایی علاقه مند هستید.

 • سرگرمی های مورد علاقه تان
 • غذاها نوشیدنی ها و خوراکی هایی که دوست دارید
 • تفریح و گردش به مکان هایی که می خواهید
 • رنگ و مدل لباس هایتان
 • کتاب ها، مقالات و مطالبی که دوست دارید در موردش بیشتر بدانید و بخوانید
 • و … را شناسایی کنید.

سعی کنید در طول روز  زمانی را به کارها و چیزهایی اختصاص دهید که از آنها لذت می‌برید. اصلا نیازی نیست در آنها حرفه‌ای باشید، تنها علاقه کافی است.

نواختن ساز، خواندن اخبار، بازیهای کامپیوتری، آشپزی، مطالعه کتاب، ساخت عروسک و … هر چیز دیگری که برایتان مهم است.

 

تکنیک پنجم: زندگی هدفمندی داشته باشید.

یکی از مهم ترین تکنیک ها برای اینکه چگونه فردی با شخصیت باشیم تعیین هدف در زندگی است. هیچگاه یک فرد باشخصیت یک زندگی درهم و سردرگم ندارد. بلکه برای خود خط مشی تعیین می کند و مسیر زندگی مشخص است می داند از زندگی چه می خواهد و می خواهد به کجا برسد.

شما هم باید ابتدا استعدادهای نهفته و ذاتی خود را کشف کنید و بعد بر اساس آنها هدف های خود را تعیین کنید. برای تعیین هدف هایتان فایل صوتی « هدفگذاری به روش نابغه ها » می تواند کمک بزرگی به شما کند.

پس از تعیین هدف باید بدانید چگونه به انها دست یابید؟ مسیر رسیدن به هدف را مشخص کنید و در آخر با انرژی و مصصمم در این مسیر گام بردارید.  

این مطلب را هم بخوانید
6 تکنیک زبان بدن که اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد.

تکنیک ششم: در شبکه های اجتماعی تان هم فردی باشخصیت باشید.

امروزه شبکه‌های اجتماعی جزئی از زندگی هر فرد شده و هر کسی ساعت های زیادی را به گشت و گذار در این شبکه‌ها می‌پردازد.

اگر دوست دارید فردی با شخصیت باشید بهتر است شخصیتی که در دنیای واقعی به دنبال آن هستید را در این شبکه‌ها هم برای خود رقم بزنید.

حتما آشنایان، دوستان و همکاران شما عکس ها، پروفایل و مطالبی که در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارید را چک می کنند، می بیند و می خوانند. به همین دلیل باید مفهوم تمام مطالب، عکس ها و همچنین عکس های پروفایل تان موقرانه و سنگین باشد.

 

چگونه سنگین و باوقار باشیم ؟ هیچگاه عکس هایی که در آنها گوشه و کنایه به اشخاص خاصی است، مفهموم ناامیدی از دنیا را دارد،  عکس های جلف و سبک که در آنها به نوعی از رفتارهای نوجوانانه و کودکانه نشات می گیرد و … را نگذارید.

البته اینها هیچ منافاتی با شوخی و طنزهای سالم ندارد. از این به بعد قبل از به اشتراک گذاشتن هر مطلب یا عکس در شبکه‌های اجتماعی دقت بیشتری کنید. در پایان نگاهی به مقاله ی ۱۰ نشانه مهم از سوی پسری که شما را نمی خواهد. داشته باشیم.

براتون مفید بود این مطلب؟

لطفا به این مطلب ستاره دهید

میانگین امتیاز ۴.۱ / ۵. تعداد امتیاز: ۶۴۸

شما اولین نفری باشید که امتیاز می دهید

One دیدگاه “۶تکنیک تخصصی برای اینکه چگونه باشخصیت باشیم

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.