چگونه انگیزه خود را قوی کنیم ؟

چگونه انگیزه خود را قوی کنیم

چگونه انگیزه خود را قوی کنیم ؟ تردیدی نیست که برای ادامه مسیر و رسیدن به هدف مورد نظرتان باید انگیزه قوی داشته باشید. هر مسیری مشکلات خود را دارد. شما نباید با کوچکترین سختی ناامید شوید و انگیزه خود را از دست بدهید. اینگونه هیچگاه به خواسته هایتان نمی رسید و به صورت رویای دست نیافتنی برایتان باقی می ماند.

برای پاسخ به سوال چگونه انگیزه خود را قوی کنیم ؟ باید بگویم تکنیک هایی بسیاری وجود دارد که من به مراجعینم یاد دادم تا آنها با شور و شوق بیشتری در مسیر دستیابی به هدف هایشان تلاش کنند. در این مقاله هم به تعدادی از این راهکارها اشاره می کنم.

چگونه انگیزه خود را قوی کنیم

1- با بررسی روند پیشرفت، انگیزه خود را تقویت کنید.

گاهی پیشرفت خود را بررسی کنید. هنگامی که هدفی را برای خود مشخص می کنید تازه ابتدای کار و تلاش است. اما شما نباید مثل یک ماشین دائم کار کنید زیرا خیلی زود خسته می شوید.

هر ماشینی برای رفتن ادامه مسیر نیاز به سوخت دارد شما هم نیاز به سوخت دارید. سوخت شما انگیزه قوی است. یعنی موفقیت حتی کوچکی که به دست می آورید را در نظر بگیرید و به راحتی از آن نگذرید. اگر ببینید که در مسیر درست هستید و هر بار پیشرفت قابل ملاحظه ای می کنید، انگیزه شما بیشتر می شود.

هر کسی دوست دارد بداند که هر روز چقدر به هدف و خواسته هایش در زندگی نزدیکتر می شود.

پس به طور مداوم بازخوردهای کارتان را به خود نشان دهید تا شاهد پیشرفت خود باشید. اینگونه هر روز انگیزه شما بیشتر و بیشتر می شود و همين شور و شوق باعث پيشرفت سریع شما مي‌شود.

بهتر است با هر موفقیت کوچک، شاد باشید به خودتان تبریک بگویید و یا پاداشی برای خود در نظر بگیرید. قطعاً یک تشویق خوب و به جا در حفظ انگیزه شما تاثیر زیادی خواهد داشت. این پاداش می تواند استراحت آخر هفته و رفتن به مکان مورد علاقتان باشد یا خریدن یک هدیه کوچک و دوست داشتنی باشد.

2- مشکلات و سختی ها را بپذیرید و آنها را به عنوان فرصت ببینید.

در زندگی همه انسانها مشکلات هست فقط باید بدانید چگونه با آنها کنار بیایید. افراد موفق و باانگیزه، معمولاٌ مشکلات را امری گذرا می بینند، در حالیکه دیگران معمولاٌ کوچکترین مشکل را، امری همیشگی و حل نشدنی می پندارند.

مشکلات زندگی ناشی از بدشانسی و بدبیاری نیست بلکه آنها در زندگی ما حضور دارند تا از طریق فائق آمدن بر آنها به درجه های بالاتری از رشد و کمال برسیم. با حل هر مشکل شما به قدرت بزرگتری می رسید.

همیشه با این باور با سختی های مختلف زندگی روبرو شوید که از آن بزرگترید و به طور حتم راهی هست. کافیست ناامید و نگران نشوید، به خدا توکل کنید و انگیزه و آرامش خود را از دست ندهید. راه حل به زودی آشکار خواهد شد.

3- به موسیقی های نشاط آور گوش دهید.

چگونه انگیزه خود را قوی کنیم ؟ یکی دیگر از ساده ترین و سریعترین روش های قوی کردن انگیزه گوش دادن به موسیقی است که در عرض چند ثانیه می تواند انگیزه شما را بهبود ببخشد. موسیقی می تواند وضعیت احساسی شما را تغییر دهد. مثلاً کمک کند تا احساسات مثبت خود را تقویت کنید و احساسات منفی مانند غم و اندوه در شما از بین برود.

اول شما باید ترانه مورد علاقه تان باشد که در شما احساس شادی را بر می انگیزد، به گونه ای که با گوش دادن به آن احساسات مثبت شما تقویت می شوند. موسیقی را می توانید در برنامه روزانه خود جای دهید و هرگاه احساس کردید انرژی لازم برای کارتان را ندارید با گوش دادن به موسیقی مورد علاقتان یا یک موسیقی ملایم و آرامبخش احساس خود را تغییر دهید.

4- با افراد با انگیزه و پرانرژی معاشرت کنید.

چگونه انگیزه قوی داشته باشیم ؟ آیا گفتگوی خود را با آخرین انسان بدبین و ناامید به خاطر دارید؟ چه حس بدی به شما دست داده بود؟ آنرا مقایسه کنید با کسی که بسیار پرانرژی و باانگیزه است و لحظات خوبی را در کنارش داشته اید.

انتخاب صحیح افرادی که که با آنان زندگی می‌کنید، کار می‌کنید و رفت و آمد دارید، بیشتر از هر عامل دیگری بر احساسات و موفقیت شما تاثیر می‌گذارد. باور کنید دور گشتن با افراد مثبت، پرنشاط و باانگیزه حالتان را خیلی بهتر می کند. هر چه افراد پرانرژی و خوش بین بیشتر در اطراف شما باشند انگیزه قوی تری برای موفقیت خواهید داشت.

همیشه در اطراف ما افرادی هستند که در انجام کارهایشان مایوس و بی انگیزه هستند، دائماً از زندگی و شرایط خود شکایت می‌کنند، خود یا دیگران را سرزنش می‌کنند، عادت‌های بدی دارند و سعی می‌کنند شما را نیز با افکار و انرژی منفی خود عقب نگه دارند و مانع از موفقیت و خوشبختی شما شوند.

عقاید و احساسات این افراد منفی تأثیر بدی بر روی افکار و رفتار شما خواهد داشت. بنابراین اگر می‌خواهید موفق شوید باید از این افراد که منبع انرژی منفی هستند دوری کنید و مصمم شوید که از هم اکنون، دیگر افراد منفی و اضطراب آور را به زندگیتان راه ندهید.

از همین امروز تصمیم بگیرید که با افراد شاد، خوشبین، باانگیزه و کسانی که در زندگی اهداف بزرگی مثل خودتان دارند معاشرت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.