چگونه انگیزه پیدا کنیم ؟

چگونه انگیزه پیدا کنیم ؟
۵
(۱)

خیلی از افراد در بین مراجعین یا دوستانم می پرسند: چگونه انگیزه پیدا کنیم ؟ چگونه امید و انرژی خود را در راه رسیدن به هدف هایمان از دست ندهیم ؟
حتماً این سوالات در ذهن شما هم هست و به دنبال جوابی مطمئن می گردید. من امروز می خواهم شما را با ۳ تکنیک ارزشمند آشنا کنم تا برای رسیدن به خواسته هایتان از آنها استفاده کنید.

چگونه انگیزه پیدا کنیم

تکنیک اول: یک مجله موفقیت برای خود درست کنید.

یکی از راه های پیدا کردن انگیزه در نظر گرفتن موفقیت های هر چند کوچک و لذت بردن از آنهاست.
ابتدا یک دفتر زیبا تهیه کنید و تمام موفقیت های قبلی زندگیتان، موفقیت هایی که بعداً به آن دست پیدا می کنید و شادی های زندگیتان را در آن ثبت کنید. گاهی وقت بگذارید و نوشت هایتان را بخوانید، این می تواند منبع انگیزه خوبی برای شما باشد.

تکنیک دوم: درست کردن برگه یادآوری رویاها.

بیایید همه رویاها و اهداف خود را در برگه ای بنویسید و آنها را در مقابل دیدگان خود قرار دهید. برگه یادآوری شما باید در روی میزتان، دیوار، آینه و خلاصه جایی در مقابل چشمانتان باشد.
همچنین می توانید با تهیه عکس از هدفتان انگیزه بیشتری داشته باشید. مثلاً اگر هدف شما خرید یک ماشین یا سفر به مکان خاص است می توانید از این هدف خود تصویری تهیه کنید و بعد آن را جایی بچسبانید تا هر از گاهی آن را ببینید.
با این کار وقتی ناامید می شوید و انگیزه خود را از دست می دهید با دیدن این تصویر و نوشته ها به یاد هدفتان می افتید، در کار خود تلاش بیشتری به خرج می دهید و با تمرکز و انگیزه قویتری خواسته تان را دنبال می کنید.

این مطلب را هم بخوانید
چرا انگیزه ندارم ؟

چطور انگیزه پیدا کنیم

تکنیک سوم: به دنبال الگوی موفق باشید تا انگیزه تان چند برابر شود.

چگونه انگیزه پیدا کنیم ؟ هر آرزویی که در سر دارید احتمال اینکه افراد موفق در آن زمینه وجود داشته باشند زیاد است. پس به دنبال افرادی باشید کاری که می خواهید انجام دهید را قبلا انجام دادند.
اگر در اطرافتان کسی را نمی شناسید به دنبال آن در کتابها، فیلم های آموزشی و یا وب سایت های شخصی بگردید و از اشتباهات، شکست ها و پیروزی های آنها استفاده کنید. اینگونه انرژی و انگیزه بیشتری پیدا می کنید و سریع تر به موفقیت می رسید.
اینکه دیگران هم همین راه را رفته باشند و به موفقیت رسیده باشند به شما انگیزه زیادی می دهد.
مثلاً فردی تعریف می کرد برادرم علاقه شدید به ادامه تحصیلات داشت و می خواست دکترا داشته باشد. اما همیشه می گفت من ۴۰ سال دارم، سنی از من گذشته و دیگر دیر شده است.
بعد از مدتی در خبری خواند پیرمردی ۸۰ ساله توانسته مدرک لیسانس بگیرد و البته قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را هم دارد.
بعد از آن برای رسیدن به هدف خود امید و انگیزه پیدا کرد و همیشه می گفت: او با اینکه ۲ برابر سن مرا داشته توانسته پس من هم می توانم.

براتون مفید بود این مطلب؟

لطفا به این مطلب ستاره دهید

میانگین امتیاز ۵ / ۵. تعداد امتیاز: ۱

شما اولین نفری باشید که امتیاز می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.