چگونه در خود انگیزه ایجاد کنیم ؟

چگونه در خود انگیزه ایجاد کنیم

چگونه در خود انگیزه ایجاد کنیم

چگونه در خود انگیزه ایجاد کنیم ؟ همه ما در زندگی هدف هایی داریم که دلمان می خواهد به آنها برسیم. برای رسیدن به هدف باید تلاش کرد. این تلاش نیازمند وجود انگیزه است. اما چگونه در خود انگیزه ایجاد کنیم ؟ مهم ترین عوامل ایجاد انگیزه در زندگی چیست؟

داشتن علاقه و اشتیاق به کارهایی که انجام می دهیم در موضوع چگونه در خود انگیزه ایجاد کنیم ؟ تاثیر فراوانی دارد.

یک مهم ترین نکاتی که در ایجاد انگیزه در خود باید به آن توجه کنید انجام کارهایی است که به آن اشتیاق و علاقه دارید. اگر در مورد کار و مسیری که در زندگیتان انتخاب می کنید شور و اشتیاق فوق‌العاده‌ای داشته باشید، همیشه برای انجام کارهایتان باانگیزه خواهید بود و برای انجام مسئولیت‌ها و تکمیل وظایفتان هر کاری که از دستتان برمی‌آید را انجام خواهید داد.

در جایی خواندم که یکی از مدیران موفق هر روز ساعت 5 صبح از خواب بلند می شود ابتدا مطالعه ای دارد و بعد کار خود را آغاز می­کند، تمام روز را کار می کند و شب دیروقت به خانه می رود، به طوری که شبانه روز فقط چهار ساعت استراحت می کند. چطور او می تواند با 4 ساعت خواب در شبانه روز سر پا باشد. حتماً برای این کار خود دلیلی دارد.

واقعاً چرا اینقدر کار می کند؟ آیا می خواهد پولدار شود؟ می خواهد قرض هایش را بپردازد؟ فکر نمی کنم چون او خیلی پولدار است. خلاصه بگویم، دلیل اینکه او اینقدر باانگیزه و پرانرژی کار می کند این است که کارش را دوست دارد.

شما نباید صبح ها افسرده و بی انگیزه از خواب بلند شوید. نباید فردی همیشه خسته و اخمو باشید و از کارهایی که در طول روز می کنید نفرت داشته باشید. شما نباید تمام انرژی خود را صرف تحمل کردن رئیس و دیگر اطرافیانتان بکنید.

شما نباید هر روز جمله «این زندگی کردن نیست» را با خود تکرار کنید.

شما باید با انگیزه هدفتان را دنبال کنید، کاری که برایتان مثل تفریح و سرگرمی است و دوست دارید ساعت ها برایش وقت بگذارید.

توماس ادیسون می گوید: من در تمام عمرم یک روز کاری هم نداشتم، همه اش تفریح و لذت بود. برای همین اگر دنبال رویاهایتان بروید، بقیه چیزها همگی سرجای خودشان قرار می گیرند. شاید وقتش رسیده که بالاخره انتخاب کنید؟

برای ایجاد انگیزه در زندگی باید هدفی را دنبال کنید که به آن علاقه مند باشید. اگر کار روزمره تان شما را خسته کرده و هیچ علاقه ای به آن ندارید و از همه مهمتر فقط به خاطر پول کار می کنید، وقتش است که دنبال کاری بروید که خوشحالتان می کند و دوست داشته باشید. هدفهای شما در زندگی باید انگیزه واشتیاق درونتان را شعله ور کند و برای رسیدن به آن تلاش کنید و به خاطر مشکلات در نیمه راه آن را رها نکنید.

چگونه در خود انگیزه ایجاد کنیم ؟ بیایید به زندگیتان نگاه کنید. از خود بپرسید: چه کاری بخش اعظم ساعات شما را در روز، هفته و ماه پر می کند؟ آیا کارهایی را که انجام می دهید، دوست دارید؟ اگر از کاری که می کنید لذت نمی برید و امکان آن را داشتید که کار دیگری می کردید، آن کار چه بود؟

پس همان را دنبال کنید. اگر برای انجام دادن کار مورد علاقه تان از مهارت کافی برخوردار نیستید، وقتی صرف کنید و آموزش ببینید تا از مهارتهای لازم برخوردار گردید. هرکاری که برای آماده ساختن شما برای آن کار لازم است انجام بدهید.

چگونه انگیزه ایجاد کنیم

مزایای داشتن علاقه و اشتیاق به کارهایی که می کنید در ایجاد انگیزه چیست:

1- علاقه‌مند بودن به کار می‌‌تواند ساعات خسته کننده کار را به لحظه‌هایی شیرین تبدیل کند. در غیر این صورت افسردگی پیدا می کنید و بی انگیزه می شوید و انرژی خود را برای ادامه مسیر از دست می دهید.

2- پرانگیزه هستید. به این معنی که همیشه نیاز ندارید یکی هلتان بدهد.

3- هیچ کار بزرگی بدون اشتیاق تحقق نیافته است. اگر شما به کاری که انجام می‌‌دهید علاقه داشته باشید و به آن افتخار کنید، خیلی بهتر و راحت‌تر می‌‌توانید سختی‌هایی را که در مسیر رسیدن به هدف وجود دارند تحمل و با آنها مقابله کنید.

4- بازدهی شما بالا می رود. اگر عاشق کارتان باشید، باانگیزه بیشتر، سخت تر، طولانی تر و بهتر کار خواهید کرد چون برایتان لذت بخش است.

5- موفقیت هایی بیش از انتظار بدست خواهید آورد. با علاقه بیشتری برای پیشرفت کارتان در سمینارهای مربوطه شرکت خواهید کرد، کتاب های بروز می­خوانید و برای عملکرد بهتر با افرادی در آن زمینه مشورت می­کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.