داشتن یک زندگی آرام و شاد با ۵ راهکار موثر

چگونه به آرامش برسیم
۰
(۰)

چگونه به آرامش برسیم

امروزه اکثر آدم ها برای داشتن زندگی بهتر از صبح تا شب کار می کنند اما وقتی پای درد و دلشان می نشینیم می گویند : «آرامش می خواهم، چگونه به آرامش برسیم ؟»

این در حالی است که از لحاظ مادی هیچ کم و کاستی در زندگی ندارند و با وجود امکانات رفاهی که دارند از زندگی خود رضایت ندارند و حتی اگر داشته هایشان را به آن‌ها یاد آوری کنید در پاسخ می‌گویند: «چه فایده وقتی آرامش ندارم»

 

امروز می خواهم شما را با ۵ روش مهم برای رسیدن به آرامش درون آشنا کنم. این روش ها برای شما که در جستجوی آرامش هستید بسیار موثر است.

 

چگونه به آرامش فکری برسیم

۱- در زندگی همه چیز را همانطور که هست بپذیرید.

آرامش، نداشتن مشکل در زندگی نیست بلکه توانایی کنار آمدن با مشکلات، لذت بردن از داشته هایمان و حسرت زندگی دیگران را نخوردن است.

راز آرامش درونی این است که ابتدا زندگیمان را همان گونه که هست بپذیریم و آنگاه با تلاش در جهت بهبودی آن قدم برداریم. البته همیشه باید سعی کنید از داشته ها‌یتان لذت ببرید و برای نداشته‌ها غصه نخورید.

۲- به دنبال حرف و قضاوت دیگران نباشید.

اگر مدام فکر کنید که زیر ذره‌بین مردم هستید و شما را قضاوت می‌کنند، زندگی برایتان سخت می‌شود. دائماً به دنبال این نباشید که دیگران در مورد شما چه فکری می کنند. اهمیت زیاد به حرف دیگران، آرامش را از شما می گیرد. زیرا مدام می خواهید از شما تعریف و تاییدتان کنند و اگر انتقاد کنند از لحاظ روحی شدیدا به هم می ریزید.

احتمالا می گویید بی‌توجهی به حرف مردم سخت است. اما چاره چیست؟

شما تنها یکبار به دنیا می‌آیید، یکبار فرصت زندگی کردن دارید. پس به جای اینکه به دنبال نظرات دیگران نسبت به خودتان باشید، سعی کنید حرف مردم را کنار بگذارید و به دنبال خواسته ها و علایق خودتان باشید.

راحت و رها یعنی در آرامش و بدون اهمیت دادن به حرف مردم ، طوری زندگی کنید که دوست دارید و لایق آن هستید.

۳- ارتباطات خود را فیلتر کنید.

چگونه به آرامش برسیم ؟ با افراد خوش بین و آرام معاشرت کنید. چرا که احساسات مسری هستند اگر می‌خواهید افسرده شوید با افراد بدبین معاشرت کنید و اگر می‌خواهید خوشحال و شاد باشید با افراد خوش بین معاشرت کنید.

افراد منفی کسانی هستند که از از همه چیز و همه کس ناراضی هستند و همین حس را نیز به شما منتتقل می کنند.

اگر با چنین افرادی دوست هستید ارتباط خود را با آنها قطع کنید یا حداقل کمتر کنید. شما این حق را دارید که اطرافیان خود را میان افراد خوش بین، مثبت، آرام،  انتخاب کنید. این افراد در زندگیشان احساس آرامش می کنند و همین حس را به شما هم منتقل می کنند.

دوستی تعریف می کرد من رفیقی دارم که هرگاه از مسئله ای مرا ناراحت می کند به او زنگ می زنم و او با حرف هایش به من آرامش می دهد. اگر دور و اطراف شما هم چنین کسانی هستند ارتباطتان را با او محکم تر کنید.

چگونه به آرامش درونی برسیم

۴- هیچ شرایطی در زندگی ثابت نمی ماند.

آیا مدتی است به خاطر مسئله ای زندگیتان به هم ریخته و آرامش از شما گرفته شده است؟

نگران نباشد. هیچ اتفاق و شرایطی برای همیشه باقی نمی‌‌ماند و همه چیز در طول زندگی در حال تغییر است. شما هم منتظر تغییر باشید.

بعضی از شرایطی که برای ما پیش می‌آید و اتفاقاتی که ممکن است آنها را در طول زندگی‌مان تجربه کنیم، می‌تواند بسیار تلخ و آزاردهنده باشد و آرامش را از ما بگیرد اما به هر حال تمام می شود.

هرگاه در زندگیتان اتفاق ناخوشایندی افتاد پیش خود بگویید: این نیز بگذرد.

مطمئن باشید نگاه کردن به زندگی با این تفکر، آرامشی ماندگار در درون شما به وجود می آورد.

۵- یاد خدا به انسان آرامش می دهد.

یکی از مهم ترین روش های رسیدن به آرامش یاد خداوند است. اینکه بدانید خدا در همه جا، همه شرایط، در مشکلات و سختی ها و … حواسش به شما هست، شما آرام می کند.

پس برای رهایی از دلهره، تنش و اضطراب به خدا پناه ببرید. اگر از خدا دور افتاده‌اید، اکنون وقت آشتی است.

براتون مفید بود این مطلب؟

لطفا به این مطلب ستاره دهید

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد امتیاز: ۰

شما اولین نفری باشید که امتیاز می دهید

این مطلب را هم بخوانید
با این 5 تکنیک آرامش را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.