چگونه با یادگیری مهارت كنترل ذهن رابطه گذشته خود را فراموش کنیم؟

چگونه عشق خود را فراموش کنیم

چگونه عشق خود را فراموش کنیم

چگونه عشق خود را فراموش کنیم

چگونه عشق خود را فراموش کنیم ؟ دختر خانمی برای مشاوره نزد من آمده بود و تعریف می کرد: حدود 3 سال با آقایی رابطه داشتم و می خواستیم با هم ازدواج کنیم اما یکدفعه همه چیز به هم خورد و مجبور شدیم از هم جدا شویم الان 6 ماهی است که با هم رابطه نداریم و او را ندیدم اما هنوز نتوانستم از یاد ببرمش.

او به دنبال راه حلی بود تا بتواند عشق سابق خود را فراموش کند.

شايد برای شما هم پیش آمده که نمی دانید چگونه عشق خود را فراموش كنیم و دوباره به زندگي عادی برگردید؟

اين‌كه چگونه بايد به رابطه‌اي پايان داد و بعد همه چیز را فراموش کرد سوال خيلي هاست.

 

فیلماگر شما هم می خواهید رابطه عاطفی گذشته خود را فراموش کنید حتما این فیلم را ببینید …

 

 

مسلما فراموش کردن عشق گذشته كار راحتي نيست.

اما شما می توانید با این 5 تکنیکی که در این مقاله آموزش می دهم کنترل ذهن خود را به دست بگیرید و با پاکسازی ذهنتان از افکار و خاطرات گذشته یک زندگی جديد را آغاز كنید.

چگونه عشق خود را فراموش کنیم ؟ برای فراموش کردن عشق خود بايد ياد بگيريد كه ذهن تان را مديريت كنيد و اجازه ندهید ذهنتان هرگاه كه خواست به گذشته سفر كند.

بيشتر اوقات ذهن در گذشته یا آينده سير مي‌كند و كمتر پيش مي‌آيد كه ذهن به همان زمان حال فكر كند.

اما چگونه مي‌توان ذهن را به زمان حال آورد؟

 

یاسر مهدویانمن یاسر مهدویان 16 سال است که در زمینه کنترل ذهن تحقیق و پژوهش کرده ام و پایه گذار مکتب زیبا اندیشی و ایده دستور دادن به ذهن هستم.

در همین راستا می خواهم به شما آموزش دهم چگونه ذهن‌تان را مدیریت و از افکار منفی گذشته پاکسازی کنید؟

ذهن مثل كودكی بازيگوش مرتب به گذشته سفر می کند.

با آموختن این روش‌ها می توانید افسار ذهن خود را به دست بگیرید و مانع سفر آن به گذشته‌ و افکار نامطلوب شويد.

 

چگونه عشق خود را فراموش کنیم

1- به ذهنتان دستور ايست دهيد.

يعني خيلی محكم به ذهن‌تان نه بگویید تا نتواند به هركجا خواست برود.

شايد براي شما پيش آمده كه هنگام تماشاي تلويزيون، در تاكسي، در یک مهمانی يا… يكدفعه ذهن تان به سمت موضوعی در گذشته منحرف می شود و برای لحظاتی كنترل ذهنتان را از دست می دهید.

بنابراین حواس‌تان باشد به محض اين‌كه ذهن تان بخواهد به عشق سابق تان و خاطرات گذشته سفر كند به آن يك ايست محكم بدهيد و نه بگویید تا از پيشروی آن جلوگيری شود.

چگونه عشق خود را فراموش کنیم ؟ مثلاً مي‌توانيد به ‌خود بگوييد: «نه، تو حق نداری به این مسئله فکر کنی، ساكت، ديگر نمیخواهم بيشتر فكر كنم! هيس و …» يا در ذهن‌تان روی اين افکار مزاحم ضربدر بزنيد و جلوی پرداختن به آنها را بگيريد.

.

2- ذهن ‌تان را خالي كنيد.

چگونه عشق خود را فراموش کنیم ؟ گاهي ذهن شما آنقدر از اتفاقات گذشته پر می شود كه مرتب این وقايع در ذهن تان مرور مي‌شود و نمی گذارد به موضوع ديگری فكر كنید.

ذهن تا حد معينی گنجايش دارد و بايد به نوعی از افكار نامطلوب خالی شود. یکی از روش ها برای خالی کردن ذهنتان نوشتن است.

یک قلم و کاغذ بردارید و هرچه در ذهن داريد و از احساساتتان بنویسید:

  • بعد از به هم خوردن رابطه تان چه حسی دارید؟
  • فکر می کنید چرا رابطه تان به هم خورد؟

هيچ‌چيزي را جا نيندازيد، صادقانه بنويسيد تا ذهن شما كاملا تخليه شود. بعد وقتي ذهن كاملا خالي شد، آن كاغذها را دور بيندازيد يا حتي بسوزانيد.

ذهن شما سطل زباله نیست که هر فکر بیهوده ای را درون آن نگه دارید.

پس ذهنتان را از پرداختن به عشقی که هیچ ارزشی ندارد خالی کنید.

3- سعی کنید خوش‌ بین باشید.

خوش‌بین بودن کمک می‌کند زودتر فراموش کنید. به جای اینکه مدام غصه بخورید که «من عشقم را از دست داده ام» به این فکر کنید که «من هنوز جوانم و فرصت های زیادی دارم و با آدم های زیادی در زندگی ام آشنا خواهم شد.»

یک لحظه به این بیندیشید که با فردی بهتر از عشق قبلی تان آشنا خواهید شد و آن موقع است که به حال این روزهای خود می خندید که چقدر بیخودی نگران بودید.

.

4- در ابتدا به جدايی هم فكر كنيد.

چگونه عشق خود را فراموش کنیم ؟ وقتي در مراحل آشنايي هستيد سعی کنید وابسته نشوید و با خود قرار بگذارید که من مدتی با این فرد رابطه دارم اگر فرد خوب و مناسبی بود با هم ازدواج می کنیم. اما اگر بنا به دلایلی دیدم به درد هم نمی خوریم و یا مرا ترک کرد غصه نمی خورم.

.

5- احساسات را بعد از شناخت وارد کنید.

چگونه عشقمان را فراموش کنیم ؟ برای جلوگیری از وابستگی همان ابتدای رابطه احساسات را وارد نکنید. ابتدا سعی کنید طرف مقابل را بیشتر و بهتر بشناسید. وقتی دیدید که فرد مناسبی است و به درد هم می خورید کم کم خود را نزدیک کنید، رابطه ها را بيشتر و احساسات را وارد رابطه كنيد.

حواس‌تان باشد که اگر احساسات شما زودتر از شناخت پيش برود خیلی زود به هم وابسته می شويد و ديگر نمی توانید به راحتی از طرف مقابل دل بکنید و فراموش کردن او سخت می شود.

من هميشه به مراجعانم توصيه مي‌كنم، دريچه‌ قلبتان را زود به روی هر کسی باز نكنيد. ابتدا او را بشناسید اگر لیاقت شما را دارد و برایتان ارزش قائل است احساسات را وارد کنید.

 

چگونه عشق قبلی خود را فراموش کنیم

جدایی و پايان يك رابطه می تواند آسيب ‌های فراوانی داشته ‌باشد به‌خصوص اگر فرد نداند در چنين موقعيتی بايد چگونه برخورد كند.

اگر مدتی است رابطه تان به هم خورده اما هنوز نتوانستید رابطه عاطفی تمام شده را فراموش کنید به شما پیشنهاد می کنم فایل صوتی « زنگ خطرهای یک رابطه » را دانلود و گوش کنید تا با یادگیری تکنیک های آن بتوانید برای همیشه ذهنتان را از عشق گذشته خود پاک کنید.

 

چگونه عشق گذشته خود را فراموش کنیم

شکست عاطفی همیشه زخم بزرگی بر روح و روان آدمی بر جای می گذارد. اما با کمی آموزش و آگاهی می توان از بسیاری از شکست ها جلوگیری کرد.

آیا دوست دارید بعد از ۲ سال رابطه طرف مقابل به شما بگوید: « عزیزم ببخشید. ولی باید این رابطه را تمام و راهمان را از هم جدا کنیم.»

مردان موجوداتی هستند که نمی‌توانید به راحتی ذهنشان را بخوانید و از حرف های آنها هم نمی توانید بفهمید که واقعا خواستار ازدواج با شماست، پس باید چکار کنید؟

علامت هایی وجود دارد که نشان می دهد ادامه رابطه به نفع شماست یا نه؟ برای ادامه یا ترک رابطه تان چه تصمیمی اتخاذ کنید؟

از کجا بفهمید چه زمانی باید به رابطه تان پایان دهید تا بیش از این آسیب نبینید و با احساسات شما بازی نشود؟

اما این عدم آگاهی می تواند به قیمت تلف شدن عمر و جوانی­تان به پای مردی باشد که فقط برای هوا و هوس خود با شماست.

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.

هفت ویژگی دختران جذاب
فایل صوتی رایگان
برای دانلود فرم زیر را پر کنید

دانلود رایگان فایل صوتی
تمام آموزش های ما از طریق ایمیل ارسال می شود.