چطور انگیزه پیدا کنیم ؟

چطور انگیزه پیدا کنیم

چطور انگیزه پیدا کنیم؟ آیا دوست دارید یک زندگی پرانرژی و با شور و نشاطی داشته باشید؟ از اینکه خیلی وقتها بی حوصله و بی انگیزه هستید خسته شده اید؟

به این 3 راهکار الآن می گویم خوب توجه کنید مطمئن باشید با اجرای آنها می توانید تغییر و تحولی در زندگیتان دهید.

چطور انگیزه پیدا کنیم

1- مهارت هایتان را افزایش دهید.

یکی از راه های پیدا کردن انگیزه این است که مهارتی جدید بیاموزید یا مهارت های قبلیتان را توسعه دهید. زمانی که مهارتهای جدیدتری یاد بگیرید و با استفاده از آنها در کارتان پیشرفت کنید یا ارتقاء درجه پیدا کنید، قطعا انگیزه شما بیشتر خواهد شد.

گاهی با یادگیری یک مهارت فرصت های شغلی بیشتری را برای خود به وجود می آورید که همین امر سبب انگیزه و امید شما می شود و یا ممکن است با یادگیری یک مهارت جدید سرگرمی برای خودتان درست کنید که این خود از بی حوصلگی و احساس بیهوده بودن در شما جلوگیری می کند.

2- از یکنواختی در زندگی دوری کنید و تنوع ایجاد کنید.

چطور انگیزه پیدا کنیم؟ داشتن یک زندگی خشک و بدون هیجان انسان را بعد از مدتی بی انگیزه و افسرده می کند. گاهی حتی اگر انگیزه فوق العاده بالایی داشته باشید، اما هفته ها و ماه ها وظایف خسته کننده و تکراری انجام دهید، دچار بی میلی می شوید.

اگر تمام وقت و انرژی تان را فقط بروی یک کار قرار بدهید، و هیچ کاری برای خوشحال نگه داشتن خودتان انجام ندهید قطعا بعد از مدتی بی حوصله می شوید.

اصلا ایده خوبی نیست که تمام تمرکزتان را بروی کارتان بگذارید. ما نیاز به تفریح و انجام کارهای سرگرم کننده داریم.

پس این یکنواختی را با فعالیت های شگفت انگیز بشکنید. اگر از صبح تا شب سر کار هستید، مشغول درس خواندن یا یک خانم خانه داری هستید که بیشتر اوقات در منزل است در صورت امکان در فرصت هایی که چند روز تعطیلی هست با اعضای خانواده یا دوستان یک مسافرتی ترتیب دهید، وقت ناهار به جای خوش منظره و زیبایی بروید.

با دوستان یا اعضای خانواده تان به کوهنوردی بروید. بلیط کنسرت خواننده مورد علاقتان را تهیه کنید. وسایل قدیمی منزلتان را عوض کنید و خلاصه به دنبال تنوع در زندگی خود باشید. برنامه ای متعادل و بجا برای همه چیز درست کنید تا در نهایت بتواند شما را شاد و باانگیزه نگه دارد.

3- کتابها، فایل صوتی و فیلم های انگیزشی را تهیه کنید.

راهکار بعدی برای پیدا کردن انگیزه در زندگی این است که کتاب‌ها، مجلات و مقالات آموزنده، الهام بخش و انگیزه دهنده بخوانید تا انگیزه پیدا کنید. یک کتاب انگیزشی به شما کمک می کنند که انگیزه لازم برای رسیدن به اهداف زندگیتان را بدست آورید. گاهی بعضی عبارات کتابها می تواند چنان شورآفرین باشند که آتش اشتیاق را در درون انسان روشن می کنند.

من خودم به شخصه این را تجربه کردم و خواندن یک کتاب چنان انگیزه ای در من ایجاد کرد که مرا در مسیر هدف قرار داد. بعضی عبارات چنان اعتماد به نفسی به من داد که خیلی بیشتر از قبل برای رسیدن به هدفم مصمم شدم.

برایان تریسی، آنتونی رابینز و جیم ران، ناپلئون هیل نویسنده کتاب «بیندیش و ثروتمند شو» و غیره که کتابهای آنها به تقویت انگیزه ام کمک شگفت انگیزی کرده اند.

همچنین خواندن زندگینامه های افراد موفق موتور انگیزه را در من روشن کرد. موفقیت های آنان، انگیزه موفقیت را در من ایجاد کرد. من خواندن اینگونه کتابها را به شما توصیه می کنم، چون خیلی از افراد موفق دنیا بدون امكانات خاصي و با سختی های فراوان توانسته اند به موفقيت هاي بزرگي دست پيدا كنند.

داستان های موفقیت نیز می توانند مشوق شما باشند. تا به این وسیله از تجربیات دیگران درس گرفته و اعتماد به نفس پیدا کنید. این داستان ها در انگیزه دادن به شما برای حرکت به سوی هدف و پیش بردن برنامه هایتان سودمند است.

2- به نوارها و سی دی های صوتی انگیزشی گوش کنید. هنگام رانندگی به مطالب شنیداری سازنده، مثبت و انگیزشی گوش دهید. پیوسته به ذهن پیام‌های مثبت وارد کنید که باعث می‌شوند بهتر بیندیشید و بهتر عمل کنید و در زمینه کاری خود توانا‌تر و کارآمد‌تر باشید. اینگونه با یک تیر دو نشان می زنید: هم از زمانهای مرده به خوبی استفاده می کنیم و هم انگیزه خود را تقویت می کنید.

3- فیلم‌ها و برنامه‌های آموزشی، مثبت و محرک انگیزه تماشا کنید تا انگیزه قوی پیدا کنید. آیا تا کنون برای شما پیش آمده است که بعد از تماشای یک فیلم احساس کنید انرژی زیادی دارید، از نظر روحی شارژ شده اید؟

اگر ذهن را با دیدگاه‌ها، اطلاعات، کتاب‌ها، گفتگو‌ها، برنامه‌های شنیداری و دیداری و اندیشه‌های مثبت و انگیزشی تغذیه کنید، شخصیت مثبت‌تر و موثرتری را پرورش خواهید داد.

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.