نحوه و چگونگی ایجاد انگیزه در خود را یاد بگیرید؟

چگونگی ایجاد انگیزه
۰
(۰)

چگونگی ایجاد انگیزه

چگونگی ایجاد انگیزه – در بسیاری از مشاوره هایم مراجعین عنوان می کنند که هدفی برای زندگی خود تعیین کرده اند اما انگیزه لازم برای شروع و رسیدن به هدف را ندارند.

به دلیل اهمیت این موضوع من تصمیم گرفتم در این مقاله چگونگی ایجاد انگیزه در خود را به شما آموزش دهم.

در زندگی ابتدا باید اهداف خود را مشخص کنید. پس از آن که اهداف بلند مدت و کوتاه مدت خود را تعیین کردید، نکته مهمی که خیلی از مواقع فراموش می شود این است که یک برنامه ریزی مناسب داشته باشید و طبق آن برنامه پیش بروید.

اگر بدانید که بعد هر بار از خواب بیدار شدن چه کاری باید انجام دهید انگیزه ای زیادی برای انجام کارهایتان خواهید داشت.

اجازه ندهید که سردرگمی وقت شما را تلف کند و باعث شود روزها را با بی انگیزگی یکی پس از دیگری سپری کنید.

وقتی در زندگیتان برنامه ریزی دارید، احساس می کنید که مفیدتر و قوی تر شده اید، یواش یواش احساس مثبت پیشرفت را در خود تقویت می کنید و این احساس پیشرفت برای انجام کارهای روزانه انگیزه و انرژی بیشتری به شما می دهد و این به شما کمک خواهد کرد که بر تنبلی و بی انگیزگی خود غلبه کنید.

وقتی می فهمید که برنامه ریزی تا چه حد می تواند در بالا بردن عملکرد و چگونگی ایجاد انگیزه در زندگی مفید باشد تعجب می کنید که چرا تعداد بسیار کمی از مردم برای کارهایشان برنامه ریزی می کنند.

ضمناً برنامه ریزی واقعاً کار بسیار ساده ای است. تنها چیزی که برای این کار لازم دارید یک دفترچه و یک خودکار است و البته کمی حوصله.

چگونگی ایجاد انگیزه در خود

وقتی فعالیت های روزانه را از قبل برنامه ریزی کنید، شروع کردن و ادامه دادن به کارها برایتان آسان تر می شود، کارتان سریع تر و راحت تر از همیشه پیش می رود، احساس قدرت و انگیزه بیشتری می کنید و در نهایت توقف ناپذیر می شوید.

این مطلب را هم بخوانید
چگونه انگیزه پیدا کنیم ؟

لیستی از امکاناتی که در راه رسیدن به هدفتان به آنها نیاز دارید را تهیه نمایید. کم کم امکانات و احتمالاتی را متوجه می شوید که در صورت نبود یک برنامه مکتوب هرگز آنها را متوجه نمی شدید. هر بار چیز جدیدی به ذهن تان رسید آن را به لیست فعالیت ها اضافه کنید. این کار را تا کامل کردن لیست ادامه دهید.

با استفاده از برنامه ریزی می توانید کارهایتان را بهتر از آنچه در ابتدا تصور می کردید انجام دهید. وقتی این توصیه را به مراجعینم کردم بعد از مدتی انها گفتند اینکه حدود ۲ ساعت از وقت شان را در پایان هفته صرف برنامه ریزی هفته آینده کنند در افزایش بهره وری و ایجاد انگیزه آنها تاثیر چشم گیری داشته و زندگی آنها را کاملاً دگرگون کرده است. این راهکار مسلماً در مورد شما نیز نتیجه بخش خواهد بود.

فقط به یاد داشته باشید که اسیر برنامه خود نباشید! همان گونه که قبلا گفته شد، این برنامه منعطف است. برنامه برای آن است که شما را در مسیر درست قرار دهد و انگیزه و امید را در شما ایجاد کند.

هرچند که بهتر آن است که تمام برنامه را انجام دهید اما اگر مشکلی پیش آمد و نتوانستید قسمتی را طبق برنامه پیش ببرید ناراحت نباشید و انگیزه خود را از دست ندهید. هیچگاه اجازه ندهید که انجام ندادن یک امر در شما تبدیل به یک احساس بد، عذاب یا اضطراب شود.

براتون مفید بود این مطلب؟

لطفا به این مطلب ستاره دهید

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد امتیاز: ۰

شما اولین نفری باشید که امتیاز می دهید

این مطلب را هم بخوانید
با دلایل بی انگیزگی در زندگی آشنا شوید؟

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.