با دختری که این 14 ویژگی را دارد ازدواج کنید.

با دختری که این 14 ویژگی را دارد ازدواج کنید.

خصوصیات دختر خوب

خصوصیات دختر خوب و مناسب برای ازدواج از دید پسران چیست؟

یکی از مهم ترین تصمیم هایی که هر پسری در زندگی می گیرد انتخاب یک دختر خوب برای زندگی مشترک است که این مسئله می تواند در آینده او بسیار تاثیرگذار باشد.

به شما توصیه می کنم در رابطه تان قبل از ایجاد وابستگی ابتدا دختر مورد نظر را بر اساس معیارها و ویژگی هایی که می گویم بسنجید، بعد عاشق و دلبسته او شوید و او را برای ازدواج و یک عمر زندگی مشترک انتخاب کنید.

شاید بگویید در دوران نامزدی که نمی شود فهمید آیا دختر مورد نظر بعضی از این خصوصیات را دارد یا خیر. پس باید چه کنید؟

  • ابتدا باید دختر را برای مدتی تحت نظر بگیرید
  • در این زمینه با او حرف بزنید و سوال بپرسید
  • از یک دوست یا فردی که با دختر مورد نظرتان ارتباط نزدیکی دارد کمک بگیرید و در این باره با او مشورت کنید در مورد خصوصیات رفتاری و اخلاقی دختر خانم بپرسید و از او بخواهید صادقانه و دلسوزانه به شما پاسخ دهد.

بعضی از آقا پسرها به محض اینکه دختری را می بینند یک دل نه صد دل عاشق او می شوند مخصوصا اگر دختر خانم از لحاظ ظاهری زیبا و جذاب باشد. یعنی این دسته از افراد فکر می کنند همین که عاشق باشند کافی است و خانم همه چیز تمام است.

خصوصیات دختر خوب

زیبایی ظاهری

خب زیبایی ظاهری فقط یکی از معیارهای ازدواج است باید به خصوصیات اخلاقی و رفتاری دختر خانم هم توجه ویژه ای داشت.

اگر دختر مناسبی را انتخاب نکنید و سرسری باعجله و بدون فکر تصمیم به ازدواج بگیرید در زندگی مشترک با مشکلات، چالش ها و ناسازگاری هایی زیادی مواجه می شوید، خسته می شوید نق می زنید، شاید حتی فکر خیانت هم به سرتان بزند.

کم کم جنگ، دعوا، بحث و مشاجره جای خود را به عشق، محبت، شادی و آرامش می دهند و حتی اگر بنا به دلایلی نتوانید مثل ترس از حرف مفت مردم از همسرتان جدا شوید دچار طلاق عاطفی می شوید.

قبل از اینکه خصوصیات دختر خوب و مناسب برای ازدواج را بگویم از شما می خواهم که ابتدا خودتان را بشناسید.

قبل از انتخاب زن زندگی، شما باید خود را به درستی بشناسید و بدانید از زندگی چه می خواهید؟ دوست دارید همسر آینده تان چه شکلی باشد؟ چه ویژگی های اخلاقی داشته باشد؟ چه برخوردها و رفتارهایی داشته باشد؟

انتخاب همسر

هر کس برای انتخاب همسر معیارهای متفاوتی دارد و معیارهای زن مناسب زندگی ، به دلیل شخصیت های متفاوت افراد با هم فرق دارد. اما نشانه هایی وجود دارد که اگر این نشانه ها را هر دختری داشته باشد می توان به عنوان یک همراه و هم قدم خوب روی آن حساب کرد.

خصوصیات یک دختر خوب و برای ازدواج و زندگی چیست؟ من در مقاله خصوصیات دختر خوب 14 ویژگی دختر ایده آل برای ازدواج را توضیح داده ام.

آقای محترم! اگر هنوز ازدواج نکرده اید و به دنبال یک زندگی عاشقانه و پایدار هستید یا اینکه کسی را می شناسید که به دنبال دختری برای ازدواج است بادقت این مطالب را بخوانید و به دیگران هم یاد بدهید.

به امید روزی که همه افراد ازدواج موفق داشته باشند و هیچ زندگی مشترکی به بن بست نرسد. در ادامه نگاهی به مقاله ی 7 راهکار طلایی برای جلب اعتماد مرد برای ازدواج خواهیم داشت.

ویژگی اول: خود را به خوبی می شناسد.

اولین ویژگی دختر خوب اینست که در درجه اول باید خودش را بشناسد. باید استعدادها و توانایی هایش را کشف کند. هدف هایش را در زندگی مشخص کند. باید بداند از زندگی چه می خواهد و به دنبال چیست؟ و چه چیز هایی را دوست دارد و علایقش در چیست؟

یک دختر خانم که صرفا به خاطر فرار از خانه و ناپدری اش می خواهد ازدواج کند آیا درست است؟

او باید خود را به خوبی بشناسد و بعد بر اساس ویژگی های شخصیتی که دارد بتواند شوهری که مناسبش است را انتخاب کند.

این مورد برای شما هم صدق می کند. شما هم باید به خوبی خود را بشناسید و بعد بررسی کنید چه همسری مناسب شماست؟ دوست دارید همسر آینده تان چه ویژگی های شخصیتی و رفتاری را داشته باشد؟ ظاهرش چگونه باشد؟ تحصیلاتش چقدر باشد؟

به طور کلی شما و دختر خانم هر دو باید خود را کاملا بشناسید و بعد ببینید به دنبال چه همسری با چه معیارهایی هستید تا بتوانید بهترین ازدواج را برای خود رقم بزنید.

ویژگی دوم: عزت نفس دارد.

یکی از مهم ترین خصوصیات دختر خوب این است که خودش را دوست داشته باشد.

خودش، ظاهر و اندامش و جنسیتش را پذیرفته و از آنها راضی است. مدام به دنبال این نیست که خودش را از نو یک آدم دیگر بکند.

شناخت دختر خوب برای ازدواج

اما دختر خانمی که عزت نفس ندارد، مدام از خودش ایراد می گیرد. چند بار چند بار عمل بینی انجام می دهد تا بینی اش شکل فلان بازیگر خانم شود. همیشه جلوی آینه با افسوس و آه به خود نگاه می کند و می گوید چرا قدم بلندتر نیست چرا چاقم، خوش به حال فلانی چقدر قشنگه اما من زشتم و ….

او خود را با هر ظاهری که دارد دوست دارد. خب البته خوب است اگر موردی هست که قابل برطرف شدن هست آن را درست کند. مثلا اگر اضافه وزن دارد می تواند با رعایت رژیم غذایی و ورزش به تناسب اندام برسد. اگر صورتش جوش می زند و پوستش خراب شده حتما به دکتر پوست مراجعه کند و آنها را درمان کند.

اما مدام جلوی آینه بودن و غر زدن و شکایت کردن از ظاهر و اندام کار درستی نیست و دختر خانم یا باید این رفتارش را کنار بگذارد یا شما در زندگی مشترک با او مدام از این غرها خواهید شنید.

ویژگی سوم: اعتماد به نفس خوبی دارد.

هیچگاه خود را دست کم نمی گیرد. مدام توی سر خودش نمی زند. نمی گوید: «من نمی توانم از عهده این کار بربیام، من که کاری بلد نیستم. من که هنری بلد نیستم. دستپخت من اصلا خوب نیست و …»

یکی از خصوصیات دختر خوب این است که توانایی هایش را باور دارد. به خودش اعتماد دارد که از پس انجام فلان کار بر می آید.

خصوصیات دختر خوب برای ازدواج

او دختر ضعیفی نیست که به دنبال پسری باشد تا نیازهای روحی و کمبود محبت هایش را جبران کند. او برای فرار از خانه ازدواج نمی کند. بلکه به دنبال مکملی برای خود است تا در کنار هم یک زندگی آرام، شاد و عاشقانه داشته باشند.

ویژگی چهارم: مهربان است.

یکی دیگر از خصوصیات اخلاقی یک دختر خوب برای ازدواج مهربان بودن اوست. این خانم قرار است همسر شما، مادر فرزندانتان و عروس خانواده تان باشد.

یک خانم مهربان همسرش را سرشار از عشق و محبت می کند. برای او یک زندگی گرم، پر از عشق و صمیمیت را فراهم می کند. مقاله ی رمزگشایی یکی از رازهای دلبری که هر خانمی باید بلد باشد نیز شاید کمکی خوبی در این زمینه باشد.

خصوصیات یک دختر خوب

اما اگر از همان اول کار با شما یا افراد دیگر به تندی برخورد می کند و شما نشانه های از محبت و عطوفت را در او نمی بینید این خانم مناسب شما نیست.

مهربانی، گذشت و ایثار را به همراه دارد. مثلا اگر اقوام شما حرف نامربوطی زد اگر همسر شما مهربان باشد حرف او را به دل نمی گیرد فراموش می کند و حتی ممکن است در موقع نیاز بامحبت به او کمک کند و چه بسا او را شیفته خود می کند.

اما اگر خانم مهربان نباشد با یک حرف طرف مقابل فورا به تندی جوابش را می دهد. جنگ و دعوا راه می اندازد. مدام سر شوهرش غر می زند که چرا فلانی چنین حرفی زد.

یک خانم مهربان در تربیت فرزندانش هم موفق تر است و با ملایمت و مهربانی اشتباهات شان را نشان شان می دهد و سعی می کند راه درست را به آنها یاد دهد. اما اگر ویژگی مهربانی در او کمرنگ باشد با هر خطایی مدام بچه ها را کتک می زند و به آنها ناسزا می گوید.

ویژگی پنجم: خنده رو باشد.

شما یک همسر شاد و خنده رو را دوست دارید یا یک همسر اخمو، جدی و خشک؟

یکی از نکات مثبت لبخند در چهره است. زنی که هر گاه به او نگاه می کنید لبخند زیبایی به لب دارد قطعا احساس خوبی به شما می دهد و شما از دیدن چهره همسرتان هیچگاه سیر نمی شوید.

خصوصیات اخلاقی یک دختر خوب

 زنی که بتواند در بحران ها و مشکلات لبخند زدن را حفظ کند بی شک انرژی مثبت بیشتری به شما انتقال می دهد و شما با روحیه بهتری از پس مشکلات زندگی برمی آیید.

ویژگی ششم: مسئولیت پذیر  و مدیر باشد.

دختری را انتخاب کنید که نسبت به وظایف خود مسئول باشد. دختری که قبل ازدواج در کارهای خانه هیچ کمکی به پدر و مادرش نمی کند، پول تو جیبی هایش را بیهوده خرج می کند و تدبیر اقتصادی ندارند، گزینه مناسبی برای تشکیل زندگی مشترک نیست. زیرا ممکن است این شیوه را پس از ادواج هم ادامه دهد چون در خانواده مسئولیت پذیری را یاد نگرفته و در هنگام ازدواج هم کارها و وظایفش را پشت گوش می اندازد.

هر مردی عاشق زنی است که بتواند به خوبی امور خانه، زندگی و فرزندان را به خوبی مدیریت کند و بتواند یک زندگی منظم و آرام را فراهم کند.

خصوصیات یک دختر خوب برای زندگی

زنی که پول، منابع و ضروریات زندگی را حتی در فقر و نداری هدر می‌دهد و برای مسائل بی‌اهمیت اولویت قائل می‌شود، ‌مطمئناً نمی‌تواند همسر خوبی برایتان باشد.

ویژگی هفتم: حامی و پشتیبان خوبی است.

یک همسر خوب در پستی و بلندی های زندگی همراه و پشتیبان شماست. اما همسر بد شریک زندگی‌اش را تنها می‌گذارد.

دوستی تعریف می کرد: «تا زمانی که درآمدم خوب بود همسرم خرج می کرد و خوش میگذراند. به محض اینکه ورشکست شدم بعد از یکسال صبر و طاقتش تمام شد و از من جدا شد.»

من خانم هایی که را می شناسم که در اثر سانحه ای مرد قسمتی از اعضای بدنش را از دست می دهد یا دچار مشکل می شود اما زن همچنان به پای مرد خود می نشیند از او مراقبت می کند و حتی خود به دنبال کار است تا خرجی زندگی را دربیاورد.

دختر خوب دختریه که

زنی را می شناسم که همسرش دیپلم داشت و علاقه زیادی به درس نداشت. در یک کارخانه سینی سازی کار می کرد. بعد از ازدواج زن او را تشویق و حمایت کرد تا به دانشگاه برود و تا مقطع کارشناسی ارشد خواند بعد هم در یک کارخانه به عنوان مهندس استخدام شد.

گاهی هم بعضی دختر خانم ها به همسرشان کمک می کنند و پشت او هستند تا به اهدافش برسد. مثلا مردی میگفت: «من به راه اندازی کسب و کار پرورش فلفل دلمه ای علاقه زیادی داشتم. اما به هر حال سرمایه زیادی نداشتم. اول کار فشار مالی زیادی روی من و همسرم بود. اما او باصبوری تحمل می کرد و حتی به گلخانه می امد و به من کمک می کرد.»

آیا دختری که انتخاب کرده ای این ویژگی را دارد؟

ویژگی هشتم: رئیس بازی در نمی آورد.

زن زورگو که می‌خواهد همه چیز را تحت کنترل داشته باشد و شما همچون عروسک خیمه شب بازی در دست او باشید، نمی‌تواند همسر خوبی برایتان باشد.

زن رئیس مدام به دنبال این است که شما را بر طبق نظر و سلیقه خودش تغییر دهد.

خصوصیات دختر خوب

خودخواهی و رئیس‌بازی او غرورتان را خرد می‌کند و شادی و آرامش زندگی‌ تان را به خطر می‌اندازد.

ازدواج کردن با چنین زنی تنش و اختلاف نظر دائمی را به دنبال خواهد داشت.

ویژگی نهم: برای رسیدن به اهداف خود و همسرش تلاش می کند.

یکی دیگر از خصوصیات دختر خوب داشتن نیروی انگیزه، اراده و تلاش در اوست.

یک زن ضعیف، بی انگیزه و ناامید هدفی در زندگی ندارد. نمی داند هدف های شوهرش چیست. هدف های مشترکی در زندگی ندارند و در نتیجه تلاشی هم نمی کند.

هدف ها هر چیزی ممکن است باشند. مثلاً ادامه تحصیل زن بعد ازدواج تا مقطع دکترا، راه اندازی کسب و کار مورد علاقه شوهر، تربیت صحیح بچه ها، خرید خانه و ماشین و …

ویژگی دهم: صداقت داشته باشد.

صادق و راستگو بودن یکی از مهم ترین خصوصیات یک دختر خوب برای زندگی است.

هیچ چیز مثل دروغگویی و مخفی کاری نمی تواند شما را آزرده خاطر کند. احساس فریب خوردگی احساس بسیار بدی است.

اگر یک روز قبل از مراسم خواستگاری به طور اتفاقی یکی از اطرافیان این خانم لو می دهد پدرش معتاد است، یا از داخل کیفش مدارک پزشکی اش بیرون بیفتد و شما بفهمید بیماری اش را مخفی کرده یا قبلا عقد کرده و در همان دوران جدا شده اما به شما چیزی نگفته باید چه کنید؟

یک دختر خوب در ازدواج صداقت دارد نه اینکه به خاطر ترس از دست دادن شما مورد مهمی را مخفی کند و دروغ بگوید.

ابتدا باید به صورت جدی با او صحبت کنید علت پنهان کاری اش را جویا شوید. شاید در زندگی مشترک هم موارد مهم دیگری را از شما مخفی کند.

البته در کنار این شما هم باید با همسر آینده تان صادق باشید و اگر مورد مهمی در زندگی گذشته و الان شما هست که مهمه باید آن را عنوان کنید. گفتن بعضی چیزها مهم نیست. مثلا اگر 3 ماه با یک فرد رابطه داشتید و خیلی زود فهمیدید مناسب هم برای ازدواج نیستید و رابطه را تمام کرده اید و الان چندین سال هست که همدیگر را ندیده اید گفتن آن مهم نیست.

خصوصیات دختر برای ازدواج

آقایی تعریف می کرد: «یک سال با خانمی به قصد ازدواج در ارتباط بودم درست زمانی که تصمیمم برای ازدواج قطعی شده بود به طور اتفاقی فهمیدم بیمارستان بستری است. البته برادر کوچکترش لو داد و خودش میگفت چند روزی هست که سرم شلوغه خودم زنگت می زنم.

بیمارستان رفتم و از دکترش حالش را جویا شدم و او گفت: به هر حال بیماری ام اس قابل کنترل هست و او به دلیل مشکلات مالی داروهایش را درست مصرف نمی کند.

با این حرف او به شدت جا خوردم او بیماری اش را از من مخفی کرده بود.

وقتی موضوع را گفتم: گریه کرد و گفت من می ترسیدم بفهمی و مرا ترک کنی به همین خار مخفی کردم.»

حال به نظر شما آیا این حرف درست است؟ از کجا معلوم در زندگی مشترک به خاطر ترس و یا هر چیز دیگر موارد دیگری را نیز از شما مخفی نکند.

ویژگی یازدهم: خطا و اشتباهتش را بپذیرد.

یک دختر خوب باید توانایی پذیرفتن خطاهایش و عذرخواهی کردن را داشته باشد و از گفتن کلمه ببخشید ترسی نداشته باشد.

او فردی منطقی است که ابتدا فکر می کند و اگر مقصر بود به اشتباه خود اعتراف می کند.

خصوصیات دختر خوب

دختری که هیچگاه اشتباهات خود را قبول نمی‌کند و مدام در هر امری شما را مقصر می داند، مغرور است و هرگز نمی‌تواند همسر خوبی برایتان باشد. او با داد و فریاد شما را مقصر خطاب می کند، محیط خانه را ناآرام می کند و آرامش و نشاط را از بین می برد.

اگر شما مردی هستید که می توانید این وضع را تحمل کنید و همیشه نقش فرد خطاکار را قبول کنید که طوری نیست با این دختر ازدواج کنید.

در کنار آن شما آقای عزیز هم باید صادقانه هر گاه خطا از سوی شما بود بپذیرید و عذرخواهی کنید. اینگونه همسرتان هم یاد می گیرد تقصیرهایش را به گردن کسی نیندازد و حاشا نکند.

ویژگی دوازدهم: اهل سازش است.

زندگی همیشه شیرین و بروقف مراد نیست. گاهی شما و همسرتان اختلاف نظرهایی دارید. گاهی مشکلاتی در زندگی به وجد می آید که به این زودی ها رفع نمی شود و … هر چه هست باید هم شما و هم همسرتان شرایط را درک کنید. صبور باشید و هر دو برای حل مسائل و مشکلات با کمک هم تلاش کنید.

گاهی باید یکی من و دیگری نیم من شود. اینگونه نیست که همیشه مرد کوتاه بیاید یا نه همیشه زن کوتاه بیاید.

هم شما و هم همسرتان باید با یکدیگر بسازید.

باید به خودتان بگویید: ما زندگی مان را دوست داریم اما در حال حاضر مشکلاتی به وجود آمده، باید راهی برای نجات دادن آن پیدا کنیم و هر کاری که لازم است برای دوام زندگی‌مان انجام دهیم.

ویژگی سیزدهم: زرنگ و پرتکاپو باشد.

دختر خوب دختریه که تنبل و بی حوصله نباشد. در منزل خانمی کدبانو و مرتب و آراسته باشد. در محل کار مسئولیت پذیر و متعهد باشد. در تربیت فرزندانش دلسوز مهربان و در عین حال جدی باشد. البته مرد حتما باید در امور منزل و نگه داری از بچه ها به همسرش کمک کند.

اگر به دنبال یک زندگی پرهیجان هستید، اگر خودتان فعال و روحیه ای پر نشاط دارید، اگر نمی توانید یک جا بند شوید بهتر است به دنبال دختر خانمی باشید که هم پای شما بدود نه دختر خانمی که رختخوابش را ترجیح می دهد.

ویژگی دختر خوب برای ازدواج

در زندی مشترک اگر زن زرنگ و مرتب نباشد بعد از مدتی مرد را دلزده می کند.

آقایی تعریف می کرد: «من خیلی اهل مسافرت و گردش هستم. اگر به خاطر ترس از دادن شغلم نبود هر روز سال در سفر بودم. اما باز هم سالی 4-5 بار در هر تعطیلاتی مسافرت می روم.

اما همسرم اینگونه نیست. او بیشتر دوست دارد تا ساعت 12 ظهر بخوابد. در اوقات بیکاری جلوی تلویزیون بنشیند و تخمه بشکند. در مسافرت هم مدام به دنبال هتل است و اصلا اهل چادر خوابیدن و ماجراجویی نیست.

یا آقای دیگری تعریف می کرد: «یک سالی با همسرم رابطه داشتیم و از هر لحاظ او را پسندیده بودم. مقدمات ازدواج را فراهم کردیم و زندگی مشترک را شروع کردیم. چشمتان روز بد نبیند یک ماه بعد از عروسی فهمیدم چه ازدواج ناموفقی داشتم. همسرم با اینکه که خیلی به خودش، ظاهرش، موهایش و … می رسد اما با کارهای خانه و تمیز کردن آن بیگانه است.

آنقدر موهایش را روی فرش شانه کرده و تار موهایش ریخته که جزئی از نقشه فرش شده اند. یک جارربرقی بر نمی دارد و خانه را تمیز نمی کند. تمام چوبی ها و اسباب رویش خاک نشسته اما حوصله گردگیری ندارد. غذا هم که آنقدر زیاد درست می کند که مجبوریم 3 روز بخوریم. خیلی وقتها هم شام از بیرون سفارش می دهد.

ای کاش قبل ازدواج حتما از او در مورد نظم و مرتب بودن خانه می پرسیدم. حال مانده ام با این زن تنبل چه کنم؟»

ویژگی چهاردهم: یک زن لوند و دلبر است.

آخرین خصوصیات دختر خوب که در این مقاله به آن می پردازم این است که هنر لوندی را بلد باشد.

زن لوند با جذابیتی که دارد دیگران را تحت تاثیر قرار خود می دهد. او با ظاهر جذابش، صدای دلنشین، رفتارها و حرکات بدنی افسونگرش برای مرد خود دلرباست. زن لوند شوخ طبعی شیطنت آمیزی دارد که دل مرد را می برد.

زن ملکه یا لوند لحظات بسیار شیرینی را خلق می کند. به گونه ای که مرد دوست دارد همیشه در کنار او باشد.

اگر این بعد شخصیتی زن آشکار شود هیچ مردی قادر به مقاومت در برابر آن نیست.

هر خانمی باید بیاموزید که برای نامزد یا شوهرش متفاوت و منحصر بفرد باشد.

در محصول صوتی «هنر لوندی» نکاتی آموزش داده خواهد شد که بسیاری از خانم ها نمی دانند و فکر می کنند بلد هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.

هفت ویژگی دختران جذاب
فایل صوتی رایگان
برای دانلود فرم زیر را پر کنید

دانلود رایگان فایل صوتی
تمام آموزش های ما از طریق ایمیل ارسال می شود.