سه ویژگی که نشان می دهد پسر خواهان ازدواج با شماست

مشخصات پسری که قصد ازدواج دارد

مشخصات پسری که قصد ازدواج دارد

مشخصات پسری که قصد ازدواج دارد

مشخصات پسری که قصد ازدواج دارد ؟ چگونه بفهمیم پسری قصد ازدواج دارد ؟

احتمالا برای شما هم پیش آمده که درگیر یک رابطه عاطفی هستید اما هنوز طرف مقابل حرفی از ازدواج نزده است یا از سوی او اقدامی جدی مثل پیشقدم شدن برای خواستگاری صورت نگرفته است.

مشخصات پسری که قصد ازدواج دارد – شما منتظرید تا طرف مقابل هر چه زودتر به خواستگاری تان بیاید. به همین دلیل به موقعیت های ازدواج دیگرتان فکر نمی کنید.

اگر خواستگاری داشته باشید علی رغم همه خوبی هایش باز هم آن را رد می کنید. فرصت های زیادی را از دست می دهید اما همچنان منتظر پیشنهاد ازدواج از سوی او می نشینید.

 

چگونه بفهمیم پسری قصد ازدواج دارد

پسری که واقعا قصد واقعی ازدواج دارد و نمی خواهد شما را معطل خود کند، ۳ ویژگی را داراست.

این ۳ ویژگی چیست؟ نشانه های مردی که عاشق شده چیست ؟ مشخصات پسری که قصد ازدواج دارد

 

null مشخصه اول: شرایط طرف مقابل را بررسی کنید.

 

مشخصات پسری که قصد ازدواج دارد ؟ اگر پسر خواستگار واقعی شما باشد باید شرایط سنی، مالی، شغلی و … مناسبی داشته باشد.

مثلاً پسری که ۱۸ سال دارد عموما آمادگی ازدواج را ندارد.

پسری که شغل و هیچ برنامه ریزی شغلی برای خود ندارد و یا تلاشی برای یافتن شغل مناسب نمی کند نمی توانید خیلی به حرف هایش اعتماد کنید و به پای او صبر کنید. زیرا اگر طرف مقابل واقعا خواهان شما باشد برای رسیدن به شما سعی می کند ابتدا سر و سامانی به زندگی اش بدهد.

بنابراین مهم ترین ویژگی مردی که به شما پیشنهاد ازدواج می دهد، داشتن شرایط مساعد برای تشکیل خانواده است.

از کجا بفهمیم پسری قصد ازدواج دارد

 

null مشخصه دوم: هدف پسر از رابطه با خود را بیابید.

وقتی با مردی آشنا می شوید قبل از اینکه رابطه عاطفی بین شما شکل بگیرد از همان ابتدا هدف این رابطه را مشخص کنید.

مشخصات پسری که قصد ازدواج دارد ؟ پسری که نیت ازدواج دارد به 2 صورت زیر عمل می کند:

1- از همان اول رابطه با پیشنهاد ازدواج و خواستگاری جلو می آید.

2- از شما مدت زمانی را برای آشنایی بیشتر و آماده شدن شرایطش برای ازدواج مثل اتمام سربازی، تمام شدن درسش، یافتن شغل مناسب و … مهلت می خواهد.

البته در این صورت باید تلاش او را زیر ذره بین بگذارید تا خدای نکرده به شما دروغ نگوید. من نمی گویم مدام از او بازپرسی کنید: «چه می کنی، چرا شغلی پیدا نکردی، و …» نه! من به شما توصیه می کنم حواستان باشد تا به شما دروغ نگوید.

اگر به شما قول داده بعد از تمام شدن سربازی به خواستگاری تان می آید اما باز هم بهانه می آورد باید کمی به او شک کنید.

اگر به شما قول داده به دنبال شغل است اما هر روزش را به بیهودگی سپری می کند و اصلا به فکر کار کردن نیست. یا شغل پیدا کرده اما باز هم طفره می رود باید حواستان را جمع کنید.  

شما می توانید هدف او را از برقراری رابطه با خود بپرسید. 

اگر جوابش دوستی و خوشگذرانی بود که باید آن را پایان دهید.

اما اگر گفت ازدواج هست مدتی کوتاه صبر کنید و از او بپرسید که برای آینده اش چه برنامه ای دارد. فکر می کند آینده رابطه شما به کجا می رسد و اگر پاسخ چیزی جز ازدواج بود، بدانید که این رابطه سرانجامی ندارد.

شاید پسر پاسخی دو پهلو بدهد. مثلا بگوید دوست دارم با تو ازدواج کنم اما شرایطش را ندارم. در این صورت، باید بپرسید چه شرایطی نیاز دارد و برای محقق شدن این شرایط چه کارهایی کرده یا می کند؟

اگر برنامه روشنی نداشت باز هم باید بدانید که این رابطه سرانجامی ندارد. قبل از آن که وابسته همدیگر شوید، به او بگویید که تا زمان فراهم شدن شرایط، بهتر است از همدیگر جدا شوید.

در این صورت اگر پسر واقعا خواهان ازدواج با شما باشد، تلاشش را برای حفظ شما می کند.

 

چگونه بفهمیم قصد پسر ازدواج است یا دوستی

 

null مشخصه سوم: شما را به خانواده اش معرفی می کند.

 

مشخصات پسری که قصد ازدواج دارد ؟ آیا درباره شما به اطرافیانش اطلاع داده است  و به آنها گفته که در حال شناخت شما برای ازدواج است یا نه می ترسد کسی از رابطه شما باخبر شود؟

اگر حداقل دو، سه ماه از رابطه تان گذشته اما او هنوز درباره شما به خانواده اش چیزی نگفته است و حتی می ترسد آنها از رابطه شما خبردار شوند، بدانید که قصد ازدواج با شما را ندارد.

وقتی شما در رابطه عاطفی باشید به خواستگاران خود جواب رد می دهید. چرا که زندگی مشترک عاشقانه با طرف مقابل را با زندگی معمولی با خواستگارتان مقایسه می کنیداما ممکن است واقعیت چیز دیگری باشد.

مردی که به خواستگاری شما آمده اعلام مسئولیت پذیری کرده و حداقل چیزی که بیشتر از فرد مورد علاقه شما دارد، این است که تصمیم جدی به ساختن یک زندگی جدید دارد.

 

چه مردانی قصد ازدواج دارند

گاهی به خودتان می گویید: «تا کی باید صبر کنم؟ من به خاطر این مرد موقعیت های ازدواجم را از دست دادم نکنه مرا رها کند، اگر معطل او بنشینم سنم بالا برود و دیگر  خواستگاری نداشته باشم چه می شود و …»

بسیاری از دختر خانم های جوان وقتی به قصد ازدواج با مردی آشنا می شوند و ارتباط برقرار می کنند این نگرانی ها را دارند.

این دسته از دختران می ترسند و نگران هستند مردی که با او در ارتباط هستند که فقط به فکر خوشگذرانی خود باشد و بعد از مدتی آنها را رها کند.

احتمالا شما هم چنین دغدغه هایی ذهنی را دارید و دلتان می خواهد بدانید آیا پسر واقعا تمایل به ازدواج دارد آیا ارتباطتان به ازدواج ختم خواهد شد یا نه؟

مشخصات پسری که قصد ازدواج دارد

شما طرف مقابل را بسیار دوست دارید به عنوان همسر آینده تان انتخاب کرده اید و می خواهید هر چه زودتر رابطه تان به ازدواجی پایدار و عاشقانه منجر شود.

اما آیا پسر هم چنین حسی به شما دارد؟

از کجا بفهمید عشق و علاقه طرف مقابل واقعی است و قصد ازدواج دارد؟

تصور می کنید پسری که با او رابطه دارید واقعا عاشقتان است و شما را خوشبخت خواهد کرد.

اما شاید اینگونه نباشد و باید حتما در رابطه تان تجدیدنظر کنید و این به نفع خود شماست.

من دختران زیادی را می شناسم که خواستگاران خود را به خاطر علاقه به پسری رد کرده اند در صورتی که این علاقه یک طرفه و تنها از جانب دختره بوده است.

چگونه می توانید چنین رابطه ای را تشخیص دهید؟

شما نباید عمر و بهترین سالهای جوانی تان را به پای پسری بگذرانید که علاقه ای به شما ندارد و صرفا برای چند روز خوشگذرانی با شماست و در آخر بدون هیچ تعهدی شما را رها خواهد کرد.

هیچگاه به حرف های یک پسر نمی توان اطمینان کرد.

اگر از حرف های طرف مقابل نمی توان فهمید که واقعا خواستار ازدواج با شماست، پس چگونه از عشق و احساس واقعی او مطمئن شوید؟ چگونه بفهمیم پسری واقعا دوستمان دارد؟

 

در کتاب « آیا ارتباطتان به ازدواج ختم خواهد شد » نکات و تکنیک هایی آمده است که می توانید زبان بدن طرف مقابل را رمز گشایی کنید.

همچنین با خصوصیات و ویژگی های مردی که متعهد به شماست و علامت هایی که نشان می‌دهد یک مرد به فکر ازدواج با شما نیست، آشنا می شوید.

 

One thought on “سه ویژگی که نشان می دهد پسر خواهان ازدواج با شماست

 1. nasrin amani میگوید:

  اگر مردی که همه جور مناسب است ولی می گوید بچه در زندگی نمی خواهم ولی دختر خانوم بچه می خواهد چگونه باید رابطه را پیش برد که این خانوم به خواسته خود برسد

  • یاسر مهدویان میگوید:

   تغییر باور اشخاص کاری تخصصی ست و به هیچ عنوان از عهده کسی که با مفهوم خودشناسی و روانشناسی آشنا نیست بر نمی آید
   به هیچ عنوان خود شما نباید در این زمنیه به صورت مسقیم تلاشی انجام بدید، بهتر است زمانی که تصمیم گرفتید برای مشاوره قبل از ازدواج به یک مشاور مراجعه کنید این موضوع را نیز بیان کنید
   قطعا اگر خودتان خواسته باشید به تنهایی به نیجه دلخواه برسید نتیجه ای عکس خواهید گرفت

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.

هفت ویژگی دختران جذاب
فایل صوتی رایگان
برای دانلود فرم زیر را پر کنید

دانلود رایگان فایل صوتی
تمام آموزش های ما از طریق ایمیل ارسال می شود.