این نشانه ها از پایان رابطه تان خبر می دهند

نشانه های اصلی پایان یک رابطه

نشانه های اصلی پایان یک رابطه

نشانه های اصلی پایان یک رابطه

نشانه های اصلی پایان یک رابطه چیست؟ چه نشانه هایی نزدیک شدن به پایان رابطه عاشقانه را هشدار می دهند؟ از کجا بفهمیم رابطه باید تمام شود ؟

دوران آشنایی برای خیلی از دختر خانم ها مقدمه ازدواج است. اما ممکن است در رابطه مشکلاتی به وجود بیاید که به ازدواج منجر نشود.

نشانه اصلی برای پایان یک رابطه

یکی از دغدغه های ذهنی دختران این است که از کجا بفهمیم مردی قصد ازدواج دارد یا فقط به خاطر چند روز خوشگذرانی با شماست و خیلی زود ترک تان خواهد کرد؟

ادامه دادن یک رابطه که سرانجام ندارد باعث لطمه دیدن احساساتتان، از بین رفتن فرصت های جوانی تان و موقعیت های خوب ازدواجتان می شود.

نشانه های پایان یافتن یک رابطه

1- طرف مقابلتان هیچ تلاشی برای ادامه ارتباط نمی کند.

شاید بپرسید: از کجا بفهمم مردی به قصد ازدواج و آشنایی بیشتر با من ارتباط دارد و احساساتش واقعی است؟

مردی که شما را دوست داشته باشد سعی می کند رابطتان را به مرحله های بعدی (یعنی خواستگاری و ازدواج) پیش ببرد.

بنابراین اولین نشانه های اصلی پایان یک رابطه این است که طرف مقابل برای محکم کردن روابطتان تلاش نمی کند.

اگر شما به تنهایی جور رابطه را بکشید، خیلی زود خسته می شوید و رابطه کم کم رو به افول می رود و ناگهان زمانی می رسد که می بینید خودتان را فدای نگه داری از هیچ کرده اید.

آیا می خواهید تا پایان عمر همین طور زندگی کنید؟ با کسی که حاضر نیست برای ادامه رابطه اش با شما هیچ گونه تلاشی بکند؟

نشانه های اصلی پایان یک رابطه : دختری به من مراجعه کرده بود و می گفت:

«تقصیر خودم بود. باید زودتر از اینها به این ارتباط پایان می دادم. خواستگاران زیادی داشتم. همه را رد کردم. باید زودتر از اینها می فهمیدم عشقش نسبت به من کمرنگ شده است.

بعد از مدتی که از ارتباطمان گذشت زنگ هایش خیلی کم شده بود. میلی به دیدن من نداشت. برایم هدیه نمی خرید. من فکر می کردم می توانم دوباره دل او را به دست بیاورم. برای همین پای این رابطه یک طرفه ماندم. اما حالا او می گوید به دنبال زندگی خودت برو و مرا رها کن.»

نشانه های پایان دادن به یک رابطه

2- برنامه ها و اهدافتان با هم سازگار نیستند.

یکی دیگر از نشانه های اصلی پایان یک رابطه این است که عقاید و اهداف شما با پسر مورد نظرتان در یک راستا نیست.

خیلی از مواقع بعضی تفاوت ها ما را به سمت طرف مقابل جذب می کنند.

ولی تصور کنید شما بچه دوست دارید و طرفتان حتی از شنیدن نام بچه نفرت دارد. شما دوست دارید در کشورتان بمانید ولی او به رفتن فکر می کند. او می خواهد در خانه پدرش زندگی کنید اما شما خانه مستقلی می خواهید و …

این اختلافات ایجاد مشکل خواهند کرد و اگرچه می توان با گفتگو به یک توافق نسبی رسید و اختلافات را پشت سر گذاشت، ولی بیشتر مواقع مجبورید از رویاهایتان چشم پوشی کنید.

از کجا بفهمیم رابطه باید تمام شود ؟ خانمی تعریف می کرد:

« 7 سال است که ازدواج کردم. اما روزی نیست که به خودم بگویم ای کاش در همان زمان نامزدی و اوایل رابطه ، عاقلانه عمل می کردم و این مرد را رها می کردم و با او ازدواج نمی کردم.

داستان از این قرار است که من و همسرم اصلا طرز فکر و عقایدمان مثل هم نیست. من اهل نماز ، روزه، محجبه و رفتن به مکان های زیارتی و … هستم. اما شوهرتم متاسفانه مثل من نیست. با وجود مخالفت های شدید من ماهواره خرید و مدام پای آن می نشیند. نماز نمی خواند و … . هرگاه می خواهیم به مسافرت برویم اگر مکان زیارتی را پیشنهاد بدهم مخالفت می کند.

ای کاش همان 7 سال پیش به رابطه مان پایان می دادم و به حرف ها و قول های الکی او گوش نمی کردم.

من همان اوایل رابطه به او گفتم که طرز فکر و رفتارهایش را درست کند او هم قول داد بعد از ازدواج مرد دیگری خواهد شد. اما بهتر که نشد بلکه بدتر هم شد. حالا من مانده ام با مردی که از لحاظ عقیدتی فرسنگ ها با هم فاصله داریم.

البته شاید استثناهایی وجود داشته باشد و طرف مقابل بتواند طرز فکر خود را براساس آنچه می خواهید تغییر دهد اما از کجا معلوم بعد از مدتی دوباره به همان آدم سابق برگردد.

به همین دلیل این قضیه را جدی بگیرید و قبل از ازدواج در مورد عقاید، اهداف و برنامه هایتان به طور جدی با طرف مقابل صحبت کنید.

نشانه اصلی برای پایان یک رابطه

شکست عاطفی همیشه زخم بزرگی بر روح و روان آدمی بر جای می گذارد. اما با کمی آموزش و آگاهی می توان از بسیاری از شکست ها جلوگیری کرد.

آیا دوست دارید بعد از ۲ سال رابطه طرف مقابل به شما بگوید: « عزیزم ببخشید. ولی باید این رابطه را تمام و راهمان را از هم جدا کنیم.»

مردان موجوداتی هستند که نمی‌توانید به راحتی ذهنشان را بخوانید و از حرف های آنها هم نمی توانید بفهمید که واقعا خواستار ازدواج با شماست، پس باید چکار کنید؟

علامت هایی وجود دارد که نشان می دهد ادامه رابطه به نفع شماست یا نه؟ برای ادامه یا ترک رابطه تان چه تصمیمی اتخاذ کنید؟

از کجا بفهمید چه زمانی باید به رابطه تان پایان دهید تا بیش از این آسیب نبینید و با احساسات شما بازی نشود؟

اما این عدم آگاهی می تواند به قیمت تلف شدن عمر و جوانی­تان به پای مردی باشد که فقط برای هوا و هوس خود با شماست.

 

One thought on “این نشانه ها از پایان رابطه تان خبر می دهند

 1. نجمه میگوید:

  سلام خسته نباشید ببخشیدسوالی دارم من دختر حدودا22ساله هستم باپسری آشناشدم که ایشون تاچندوقت 25ساله میشن خانواده هامون فهمیدن ولی هی خانواده این آقا بهانه میارن بخصوص مادرشون میگن چون تومجازیه دخترمناسبی نیس یاچنددوزپیش گفتن سنشون زیاده بااینکه منواین آقا بهم علاقه داریم نمیدونم چیکارکنیم تاراضی شن؟

  • یاسر مهدویان میگوید:

   سلام
   این آقا هنوز استقلال فکری ندارد و نمی تواند برای خودش تصمیم بگیرد. ضمنا درست است که آشنایی شما در فضای مجازی بوده است ولی برای یک ازدواج موفق نیاز به شناخت گسترده از یکدیگر دارید و متاسفانه نمی شود در فضای مجازی شناخت درستی از یکدیگر پیدا کرد. مگر اینکه یک مدت زیر نظر خانواده ها با یکدیگر ارتباط داشته باشید و خانواده ها هم باهم آشنا شوند تا یک شناخت نسبی از همدیگر پیدا کنید و مهمتر از همه این ها حتما قبل از هر اقدام رسمی باید جفتتون با مراجعه به یک مشاور قبل از ازدواج از ایشون راهنمایی بگیرید که تا چه حد کیس های مناسبی برای همدیگر هستید
   موفق باشید

 2. شیدا میگوید:

  با سلام و عرض ادب.
  میخواستم خدمتتون عرض کنم آیا راهی هست که عشقت رو به رابطه بازگرداند اگه جدا شده باشه،من دیروز از طرف عشقم جواب شدم و بعد یه سال بهم گفت باید برم،هر چی پرسیدم چرا اول گفت چون هیچ وجه اشتراکی با هم نداریم بعد معذرت خواهی و بخشش کرد بابت کارش که من میرم غصه نخور خواهشآ خودتو ناراحت نکن و از این حرفای چرند،واسه اینکه خودشو از من خلاص کنه من که زیاد التماسش نکردم گفتم حالا که خودت اصرار داری برو من جلوتو نمی گیرم، ولی اون فقط اصرار داشت که من ببخشمش گفتم باشه چه دلیلی داره در آخر بهش گفتم و اونم با اظهار ناراحتی گفت عاشق شدم باید برم،گفتم باشه برو اگه فکر میکنی اون بیشتر از من تورو دوست داره برو پیش اون هر جور مصلحت خودته.واقعیتش من در طول این مدت خیلی وابسته شدم و دوسش داشتم و رابطه ناسالمی هم باهاش نداشتم و معیارهامونم تا حدودی بهم میان ولی الکی گفت ما عیچ وجه اشتراکی نداریم چون میخواست بهونه واسه رفتن میدا کنه ما رابطه مون خوب بود نمیدونم چی شد که رفت.میخوام دوباره به رابطه برگرده آیا امکانش هست لطفآ چون خیلی برام ارزش داره.ممنون.

  • یاسر مهدویان میگوید:

   سلام
   معمولا چنین پسر هایی فقط دنبال بهانه هستند که رابطه را تمام کنند
   از طرفی هم قطعا در زمان دوستی با شما فقط داشتن فیلم بازی می کردند، چون اگر پسری واقعا عاشق یک دختر باشد به این راحتی به رابطه پایان نمی دهد و به شما نمی گوید که عاشق شخص دیگری شده هست.

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.

هفت ویژگی دختران جذاب
فایل صوتی رایگان
برای دانلود فرم زیر را پر کنید

دانلود رایگان فایل صوتی
تمام آموزش های ما از طریق ایمیل ارسال می شود.