فواید ازدواج مدرن – نگاهی نو به ازدواج مدرن – زیبا اندیشی

فواید ازدواج مدرن

فواید ازدواج مدرنفواید ازدواج مدرن

با فواید ازدواج مدرن آشنا شوید. ازدواج یکی از مهم ترین رویدادهای زندگی است.

وقتی با مردی پای سفره عقد می نشینید و می خواهید «بله» بگویید می توانید یکی از این 2 احساس متفاوت را تجربه کنید.

اول اینکه از شدت خوشحالی در پوست خود نمی گنجید در آن موقع احساس می کنید خوشبخت ترین دختر هستید.

دوم ممکن است خیلی عاشق طرف مقابل نباشید و اطرافیان با گفتن این عبارات که «پسر خوبیه، خانواده اش خوبه، خدا را شکر سالمه معتاد نیست، وضع مالی اش خوبه و …» به اجبار جواب «بله» را از شما بگیرند.

برای نشستن پای سفره عقد، دو مسیر مختلف و مجزا پیش روی شماست:

مسیر اول: ازدواج سنتی

مسیر دوم: ازدواج مدرن

قطعا با ازدواج سنتی آشنایی دارید. ازدواج سنتی از سال های گذشته تا همین چند سال پیش، درصد کثیری از ازدواج های ما را به خود اختصاص داده بود.

اغلب پدر و مادرهای ما به این سبک ازدواج کرده اند. این نوع ازدواج بیشتر از طریق معرفی ها و آشنایی های خانوادگی شکل می گیرد.

معایب ازدواج سنتی

معمولا ازدواج سنتی مشکلات زیادی به همراه دارد:

ازدواج سنتیدر ازدواج سنتی باید بنشینید تا خواستگار در خانه شما را بزند. معمولا مادر و یا خواهر پسر آدرس شما را از کسی بگیرند، سپس به خانه تان بیایند، شما را ببینند، ظاهرتان را بپسندند و اگر نسبت به شما نظر مثبت داشتند، به پسر ویژگی های تان را گزارش دهند و دفعه بعد همراه او بیایند تا از نزدیک شما را ببیند.

اگر از لحاظ ظاهری مورد پسند پسر قرار گرفتید، نوبت به این می رسد که چند جلسه ای را با هم صحبت کنید تا یکدیگر را بیشتر بشناسید. ببینید تا چه اندازه افکار و عقایدتان شبیه به هست و چقدر اختلاف مذهبی، عقیدتی و فکری دارید.

معایب ازدواج سنتیدر این جلسات کوتاه هم شما و هم طرف مقابل بهترین نوع خودش را ارئه می دهد. خیلی مرتب و منظم در اتاق می نشینید و با هم گفتگو می کنید. اما …
آیا می توان در طی چندین جلسه کوتاه یک تا سه ساعته که شخصیت طرف مقابل را بشناسید؟
اصلا پسر را در حالت عصبانی دیده اید؟ که بعد از این تصمیم بگیرد آیا شما مورد مناسبی هستید یا نه؟

سوالاتی که در جلسه خواستگاری پرسیده می شود بسیار محدود و سطحی است. مثل اینکه من دوست دارم چند تا فرزند داشته باشم؟ در چه شهری زندگی کنیم؟ تحصیلات تا کجا ادامه پیدا کند؟ هدف های مشترک مان چیست؟ می خواهید در ایران زندگی کنید یا خارج بروید؟ چقدر پایبند حجاب و مذهب هستید…

اما وجود مرد را که نمی توان با یک تا چند جلسه یک ساعته که شناخت. چنین چیزی امکان پذیر نیست.

معمولا در ازدواج های سنتی 10 درصد امکان موفقیت وجود دارد. چرا 10 درصد؟

اگر تمام مشکلات ازدواج سنتی را کنار بگذارید یک عامل بسیار مهم وجود دارد و این است که شما و آقا پسر روانشناسی رفتار با طرف مقابل را نمی دانید. همین عدم آگاهی و شناخت باعث می شود که چند سال ابتدا زندگی مشترک که باید روزهای رویایی شما باشد اغلب با جر و بحث همراه است.

هر دوی شما سعی می کنید با آزمون و خطا راه زندگی با طرف مقابل را پیدا کنید. اما نتیجه چیست؟

اول اینکه چند سال اول ازدواج آنطور که باید برای هیچکدام شما جذاب نیست.

دوم امکان دارد از همدیگر ذهنیت منفی پیدا کنید. شاید در نهایت کارتان به جدایی کشیده نشود اما در 80 درصد حالت ممکن است صمیمیت روزهای اول را نداشته باشید و دچار طلاق عاطفی شوید و با هم بودن شما یا به دلیل وجود بچه ها، حفظ آبرو یا عادت کردن به هم است. نه اینکه عاشق هم باشید و همدیگر را از صمیم قلب دوست داشته باشید.

نگاهی به اطراف خود بیندازید. مطمئناً به وفور می توانید چنین زندگی هایی را ببینید.

اما نوع دیگری از ازدواج هم وجود دارد و آن هم ازدواج مدرن است.

که در این مقاله می خواهیم به فواید ازدواج مدرن بپردازیم.

ازدواج مدرن مشکلات ازدواج سنتی را ندارد. اما نیاز به آموختن و یادگیری دارد. این ازدواج فواید زیادی دارد ولی اگر ناآگاهانه در این راه قدم بردارید برایتان مشکلاتی به همراه خواهد داشت.

ازدواج مدرن ممکن است چه مشکلاتی به همراه داشته باشد:

ممکن است شما به طور کامل احساسات را جایگزین عقل و منطق کنید و به دلیل علاقمندی زیاد به طرف مقابل چشم خود را به روی ایرادات بزرگی که دارد ببندید و بعد ازدواج مثل فردی که تازه به هوش آمده یکی یکی نقطه ضعف هایش را ببینید و خود را سرزنش کنید که چرا قبل ازدواج متوجه نشدید.

مشکل دیگر ممکن است فرد مناسبی را انتخاب نکرده باشید و بعد از گذشت یکی دو سال شاید هم بیشتر از رابطه تان یا بعد از سوء استفاده جنسی طرف مقابل شما را رها کند.

مزایای ازدواج مدرن

در کنار این مشکلات ازدواج مدرن مزایایی هم دارد. با فواید ازدواج مدرن آشنا شوید.

شما می تونید در طی دوره آشنایی از طرف مقابل شناخت کافی پیدا کنید.

چگونه محبوب شویماین ازدواج از روی علاقه قلبی بوده و هیچ اجباری در آن وجود ندارد.

اما ازدواج مدرن می تواند مشکلات مطرح شده را نداشته باشد چگونه امکان پذیر است؟

چگونه از فواید ازدواج مدرن بهره مند شوید؟

در این مقاله می خواهم مسیر صحیح ازدواج مدرن و در عین حال موفق را به شما آموزش می دهم.

مرحله اول: دختر خانم عزیز، در ازدواج مدرن قبل از هر کاری ابتدا باید خود را به خوبی بشناسید. آن وقت متوجه می شوید چگونه مردی را به عنوان شوهر آینده تان می خواهید؟
شاید شما بگویید من خودم را می شناسم و می دانم همسرم باید چه ویژگی هایی داشته باشد. اما به شما قول می دهم بعد از اینکه آزموش هایی که در این زمینه است را ببینید متوجه می شوید که وای چقدر اشتباه فکر می کردم.

مرحله دوم: خوب فکر کنید و ببینید چگونه مردی با چه خصوصیات اخلاقی، رفتاری می خواهید. تحصیلاتش چقدر باشد. شغل و درآمدش چه باشد. از لحاظ مذهبی چگونه باشد و … همه را لیست کنید.

مرحله سوم: بعد از طی کردن این مرحله نوبت به این می رسد، با شخصی که این ویژگی را دارد آشنا شوید. که این مرحله هم نیاز به یادگیری و آموزش دارد. چکار باید بکنید تا شانس آشنایی شما با مردی که ایده آل تان هست افزایش پیدا کند؟

تا اینجا شما خودتان را شناختید. مرد ایده آلی که می خواهید با او ازدواج کنید در ذهنتان مجسم کردید. ویژگی هایش را فهمیدید و حتی با او آشنا هم شدید، بعد چه می شود؟

خیلی از دختر خانم ها فکر می کنند اینجا پایان کار است در حالی که تازه همه چیز شروع شده است.

در این مرحله شما نیاز دارید با روانشناسی رفتار با آقایان آشنا شوید. دنیا را از دید آنها ببینید. دیدگاه های آنها را بفهمید. باید بدانید چگونه می توانید قلب یک پسر را تسخیر کنید. چگونه با او رفتار کنید. این رفتارهای شماست که باعث می شود یک پسر عاشق و شیفته شما شود.

خیلی از دختران می پرسند: «وقتی ما با پسری آشنا می شویم و در ارتباط هستیم آن پسر به ما پیشنهاد رابطه جنسی می دهد چه باید بکینم؟» یا بسیاری از دخترها برای اینکه طرف مقابلشان را نگه دارند با او رابطه جنسی برقرار می کنند.

این تفکر اشتباه ترین تفکر است. اگر از راه درست و اصولی با پسری که ایده آل شماست آشنا شوید. چنین مردی هیچگاه پیشنهاد رابطه جنسی قبل از ازدواج به شما نخواهد داد.

اگر بدانید چه رفتارهایی باید با یک پسر داشته باشید هیچ وقت نیازی به برقراری رابطه جنسی نیست تا او را برای خود نگه دارید. بلکه نوع رفتار و گفتار شماست که باعث می شود پسر عاشق و شیفته شما بشود و حاضر نشود شما را با هیچ دختر دیگری عوض کند.

اما بسیاری از موارد مهم دیگر هم وجود دارد که برای داشتن ازدواج مدرن و موفق نیاز است که یاد بگیرید.

 

 

فواید ازدواج مدرن – حالا انتخاب با شماست. می توانید تصمیم بگیرید ازدواج سنتی داشته باشید و آینده تان را به پای شانس و بی خیال عشق واقعی بگذارید یا برای خود ارزش قائل شوید.

اگر می خواهید یک ازدواج مدرن و موفق را تجربه کنید. اگر می خواهید در زندگی عشق و صمیمیت را تجربه کنید. باید سعی کنید در این زمینه ها آموزش ببینید.

خبر خوبی که برایتان دارم این است که من معمولا کارگاههای آموزشی در این زمینه برگزار می کنم و تمام مواردی که لازم هست یک دختر خانم قبل از ازدواج بداند تا بتواند ازدواج مدرن و موفق داشته باشد را آموزش می دهم.

اما شاید شما ساکن تهران نباشید، شاید نتوانید چند روز حضور فیزیکی در کارگاه داشته باشید. اشکالی ندارد.

این نیاز از طرف دختران بسیاری اعلام شد چون ساکن شهرستان بودند و نمی توانستند تهران بیایند و چند روز از صبح تا شب در کارگاه شرکت کنند.

به همین دلیل تصمیم گرفتیم آموزش های این کارگاه را به صورت فایل های صوتی و کتاب الکترونیکی در بیاوریم.

 • اگر دختری زیبا اندیش هستید.
 • اگر برای خودتان ارزش قائل هستید.
 • اگر فکرهای بزرگی برای زندگی مشترک تان دارید.
 • گر به دنبال یک زندگی عاشقانه و عاقلانه هستید.

به شما پیشنهاد می کنم قبل از هر اقدامی ابتدا آموزش های لازم را در زمینه ازدواج مدرن و موفق ببینید.

 

1 دیدگاه برای “فواید ازدواج مدرن – نگاهی نو به ازدواج مدرن – زیبا اندیشی

 1. دختر میگوید:

  تعریفی که شما از ازدواج سنتی کردیدنادرسته!!! ازدواجی کورکورانه و غیر عقلانی برداشت می شه
  در حالی که در پسِ تبلیغ شما از ازدواج مدرنی که با آب وتاب هم ازش یاد می کنید مشهوده!!
  ازدواج مدرن ازدواجی با ریسک بالا و استرس و ترس مدام پس از ازدواج .

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.

هفت ویژگی دختران جذاب
فایل صوتی رایگان
برای دانلود فرم زیر را پر کنید

دانلود رایگان فایل صوتی
تمام آموزش های ما از طریق ایمیل ارسال می شود.