۱۱ نشانه که یک پسر از شما خوشش نمی آید

از کجا بفهمیم پسری از ما خوشش نماید
۳.۴
(۷۰)

چگونه بفهمیم پسری از ما خوشش نمی آید

گاهی اوقات رابطه ای را با شور اشتیاق شروع می کنید و همان روزهای اول پیش خود می گویید: «این پسر منو خیلی دوست داره و تنها کسی هست که میتونه خوشبختم کنه.» اما رفته رفته بعد از مدتی احساس می کنید که رابطه تان مثل قبل نیست. نسبت به شما سرد شده و آنطور که فکر می کردید برایتان اهمیتی قائل نیست. آیا واقعا احساس شما درست است و او دیگر به شما علاقه ای ندارد؟ یا اینکه تصور شما اشتباه است و بیش از حد دچار روی طرف مقابل حساس شده اید؟ چگونه بفهمیم پسری از ما خوشش نمی آید ؟

اگر رابطه ای در آستانه پایان یافتن باشد، نشانه های زیادی به همراه دارد که می تواند به شما هشدار دهد. این هشدارها را باید بشناسید تا درصورت لزوم در مورد ماندن یا ترک رابطه دو نفره تان اقدام کنید.

درک اینکه یک رابطه در حال پایان است می تواند برای برخی از دختران خبر بدی باشد. بعضی از دختران به همان اندازه که در ابتدای رابطه احساس عشق می کردند، بعدها هم همین حس را نسبت به طرف مقابل دارند. اما اگر پسر بنا به هر دلیلی علاقه اش را نسبت به دختر از دست داده باشد باید آن را تشخیص داد و جلوی ضررهای بزرگتر (از دست دادن فرصت های خوب ازدواج ، ماندن در یک رابطه بی سرانجام و بازی شدن با احساسات) را گرفت.

چگونه بفهمیم مردی از ما متنفر است

۱۱ نشانه وجود دارد که به شما می گوید طرف مقابل نسبت به گذشته علاقه اش کمتر شده و باید به فکر راه چاره ای باشید.

نشانه اول: نحوه پیام دادن خود را تغییر داده است.

چگونه بفهمیم مردی از ما متنفر است

اگر قبلا مدام پیام صبح بخیر، شب بخیر، کجایی و … میداد اما الان این پیام خیلی کمتر و یا قطع شده است. همچنین اگر در طی پاراگراف های طولانی از اتفاقات روز خود برای شما می نوشت اما الان فقط با چند کلمه پاسخ می دهد این زنگ خطر را باید جدی بگیرید.

نشانه دوم: او دیگر از زندگی شما نمی پرسد.

یک پسر اگر واقعا به دختری علاقه مند باشد در مورد او و کارهای روزمره اش نیز کنجکاو است. مثلا می پرسد: «امروز دانشگاه رفتی؟ امتحانت رو چطور دادی؟ با دوستت خرید رفتی؟ و…» در صورتی که قبلا به این چیزها اهمیت میداده اما الان برایش مهم نیست.

فردی که واقعا دوست تان داشته باشد برایش مهم است چه می کنید. به افکار و احساسات روزمره شما علاقه مند می شود و می خواهد در مورد شما بیشتر بشنود. اما اگر او دیگر چیزی نمی پرسد و مکالمه تان کاملاً پیش پا افتاده است، می بایست به این زنگ خطر نیز توجه کنید.

نشانه سوم: پنهان کاری هایش زیادتر شده است.

برخی از مردان کم حرف هستند و علاقه زیادی به توضیح دادن در مورد خوشان و کارهایی که انجام می دهند ندارند. اما اگر طرف مقابل قبلا خوب بوده و به یکباره چیزهایی را از شما مخفی می کند باید شک کنید.

این مطلب را هم بخوانید
هنر جذاب بودن در گفتگو

او دیگر در مورد خودش و کارهایی که می کند توضیح نمی دهد. وقتی هم از او سوال می کنید صحبت را به موضوعی دیگر و بی اهمیت سوق می دهد. احساساتش را به شما نمی گوید. نه احساسات درباره شما و نه حتی احساساتش درباره چیزهای دیگر را بیان نمی کند.

نشانه چهارم: مدام برای ندیدن شما بهانه می آورد.

چگونه بفهمیم پسری از ما بدش می اید

هنگامی که اوایل رابطه قرار می گذاشتید با دل و جان همه برنامه هایش را کنسل می کرد و وقت خود را آزاد می کرد تا با خیالی آسوده پیش شما بیاید.

اما الان مدام بهانه می آورد سرم شلوغ است و با شما قرار ملاقات نمی گذارد. هر دفعه یک بهانه جدید پیدا می کند مثلا می گوید: «باید باشگاه ورزشی برم، امروز با دوستم قرار دارم، ماشینم خراب شده» او زمان بسیار کمتری را با شما می گذراند. همیشه سعی می کند از دیدن شما دوری کند و شما به این فکر می افتید که چه اشتباهی کرده اید.

البته هر از گاهی مشکلاتی پیش می آید که مجبوریم قرار را کنسل کنیم و یا وقت نکنیم همدیگر را ببینیم. گاهی هم ممکن است بخواهد با دوستانش تفریح کند. باید تا حد منطقی او را آزاد بگذارید. وحشت نکنید اگر او گاهی اوقات می خواهد برای خودش باشد و کار دیگری انجام دهد. معمولاً درست نیست که حتی زن و شوهر هم هر دقیقه کنار هم باشند، حتی وقتی که دیوانه وار همدیگر را دوست دارند.

اما باید بررسی کنید و ببینید چند بار این اتفاق می افتد؟ آیا او از شما متنفر شده؟ چگونه بفهمیم پسری از ما بدش می اید ؟

درصورتی که به طور قابل توجهی وقت کمتری را با شما می گذراند و قبلا در الویت بودید. اما به تازگی نسبت به شما بی تفاوت شده است. به عواقب کارهایش و اینکه ممکن است شما را از دست بدهد فکر نمی کند، اینها می تواند نشانه سردی پسر باشد. نگذارید این بهانه ها عمر و جوانی شما را به پای پسری بی لیاقت هدر دهد.

نشانه پنجم: درست و حسابی تلفن های شما را پاسخ نمی دهد.

نشانه های عدم علاقه پسر به دختر

وقتی به او زنگ می زنید بعد از چندین بار تماس به شما جواب می دهد. اگر از او بپرسید: «چرا تلفن را جواب نمیدی یا انقدر دیر جواب میدی؟» در پاسخ بهانه های مختلف می آورد: «دستم بند بود، کار داشتم، صدای تلفن رو نشنیدم، یادم رفت زنگت بزنم.»

در لحظاتی که باید با صدای تلفن شما از جا بپرد، کاملا بی میل است و از صحبت کردن با شما خوشحال نمی شود.

نشانه ششم: دیگر از جملات عاشقانه زیبا استفاده نمی کند.

از کجا بفهمیم پسری از ما متنفر است

معمولا پسری که در پی به دست آوردن دل دختری باشد و بخواهد او را به عنوان همسر آینده انتخاب کند سعی می کند با به کار بردن حرف های زیبا قلب او را تسخیر کند. او مدام از علاقه اش به شما می گوید. از اینکه شما را پیدا کرده و می خواهد ازدواج کند ابراز خوشحالی می کند. برای توصیف عشقش به شما از جمله دوستت دارم استفاده می کند.

اما اگر به یکباره همه چیز تغییر کند و دیگر همسر رویایی او نباشید، این می تواند نشانه ای باشد که علاقه اش را نسبت به شما از دست داده است.

نشانه هفتم: فقط به دنبال رابطه جنسی است.

یکی از نشانه های عدم علاقه پسر به دختر این است که فقط جسم او را می خواهد. هر موقع می خواهید با او در مورد آینده تان صحبت کنید و اینکه چه موقع خواستگاری تان می آید حرف را عوض می کند و اهمیت نمی دهد. اما مدام به شما می گوید: «ما مال هم هستیم پس ایرادی ندارد رابطه جنسی هم داشته باشیم.»

این مطلب را هم بخوانید
راه های جذاب شدن چهره

اگر او به شما چنین پیشنهادی می دهد، یعنی فقط به خاطر امیال و هوا و هوس خود در کنار شماست. به محض اینکه به خواسته اش برسد خیلی زود شما را رها خواهد کرد. اگر چنین است تا قبل از اینکه بازیچه او شوید خیلی زود با این رابطه خداحافظی کنید.

نشانه هشتم: بحث و دعواهای شما زیاد شده است.

یکی از آزار دهنده ترین اتفاقاتی که می تواند در یک رابطه رخ دهد، درگیری و دعواهای مدام شماست. به شما بر سر هر موضوعی به شما گیر می دهد و بحث می کند.

ممکن است طرف مقابل با این کارها می خواهد شما را خسته کند تا خودتان این رابطه را خاتمه دهید. او نمی خواهد قهرمان بد داستان باشد و همه چیز را به هم بزند. در عوض می خواهد آنقدر روی اعصاب شما راه برود که در نهایت خودتان از رابطه بیرون بیایید.

نشانه نهم: اگر ناگهان شما را در جایی ببیند ناراحت می شود.

از کجا بفهمیم مردی به ما علاقه ندارد ؟ تا به حال شده بخواهید نامزدتان را با یک ملاقات غافلگیر کنید اما او اصلا خوشحال نشده باشد؟

فرض کنید نامزدتان در یک مغازه لباس مردانه کار می کند. تصمیم می گیرید بدون اطلاع مغازه اش بروید و او را ببینید. اما وقتی می روید نه تنها خوشحال نمی شود بلکه اعتراض می کند که چرا بدون خبر آمدید.

ممکن است اتفاقی او را در خیابان ببینید اما خیلی زود خداحافظی می کند و عجله ای می رود. عکس العمل طرف مقابل هنگامی که شما را غیر منتظره می بیند می تواند به شما بفهماند آیا علاقه ای بین شما هست یا نه.

نشانه دهم: با خانم های دیگر رفتار خیلی صمیمی دارد.

چگونه بفهمیم پسری از ما متنفر است

یکی دیگر از نشانه های عدم علاقه پسر به دختر این است که بیش از حد به دختران و زنان دیگر توجه می کند. مثلا اگر در جمعی دوستانه نشسته اید به جای اینکه به شما توجه کند مدام به خانم های دیگر نگاه می کند و با آنها گرم صحبت و خنده می شود.

وقتی در رستوران یا پارک با او قرار می گذارید مدام حواسش به خانم های دیگر است و یا در مورد آنان حرف می زند. اگر خط نگاه او را بگیرید می بینید به دختران مقابل خود می نگرند. این کار او به جایی رسیده است که واقعاً دیگر به شما اهمیتی نمی دهد. او بیش از آنچه به شما علاقه داشته باشد به دختران دیگری که در حال گذر هستند احساس نشان می دهد.

ممکن است مدام شما را با دختران دیگر مقایسه کند. مثلا می گوید: «دختر خاله ام خیلی خوش اندام هست. تو هم باید لاغرتر کنی. خانم دوستم خیلی خوش برخورد است و…»

احتمالا این حرف ها و رفتارهای تند و زننده با زنان دیگر برای شما غیرقابل تحمل خواهد بود. اجازه ندهید یک پسر با احساسات شما بازی کند و ارزش شما را کم کند. هر آدمی لیاقت دوست داشته شدن و گرامی داشتن را دارند، از جمله شما. اگر او واقعا شما را دوست داشته باشد نباید درباره زنان دیگر پیش شما سخن بگوید و خوبی هایشان را به رخ شما بکشد.

نشانه یازدهم: برای آینده رابطه تان هیچ برنامه ای ندارد.

از کجا بفهمیم پسری از ما بدش می اید

وقتی شما از آینده صحبت می کنید و می پرسید: «کی خواستگاری میای؟» چگونه واکنش نشان می دهد؟ آیا مشتاقانه پاسخ می دهد و می گوید بی صبرانه منتظر است درسش تمام شود و به خواستگاری تان بیاد یا درست و حسابی پاسخ نمی دهد و هر دفعه بهانه تازه ای می آورد.

به هر حال پسری که به دختری علاقه مند و به فکر ازدواج با او باشد به آینده و زندگی مشترک شان هم فکر می کند. مثلا برای مراسم عقد و عروسی و نحوه برگزاری آن با شما صحبت می کند و نظرتان را جویا می شود. در مورد تعداد فرزندان حرف می زند. از خانواده اش می گوید. در مورد پدر و مادر شما سوال می پرسد.

این مطلب را هم بخوانید
همیشه دلتنگ شما خواهد بود اگر ...

در صورتی که در هنگام بحث در مورد آینده با شما حرفی برای گفتن ندارد، به این معنی است که آینده ای را با شما نمی بیند.

چگونه بفهمیم پسری از ما بدش می اید

۱۱ نشانه که یک پسر از شما خوشش نمی آید را توضیح دادیم. البته به این نکته توجه کنید که وجود تنها یک یا دو نشانه در طرف مقابل به این معنی نیست که از شما متنفر است. بلکه باید از این ۱۱ نشانه بیشتر موارد در او دیده شود تا نظر قطعی را داد.

علاوه بر ۱۱ موردی که عرض کردم یک مورد مهم دیگر نیز وجود دارد که جزء مهم ترین نشانه های عدم علاقه پسر به دختر می باشد. آن نشانه چیست؟

به زبان بدن مرد توجه کنید.

در تکمیل عرایض خود و در پاسخ به سوال دخترانی که به دنبال سوال « چگونه بفهمیم پسری از ما خوشش نمی آید » هستند این بار می خواهم موضوع را از زاویه دیگری بررسی کنم.

زبان بدن مجموعه ای از رفتارهای غیرکلامی و فیزیکی است که در آن فرد بدون صحبت کردن قادر به انتقال پیام و برقراری ارتباط با دیگران است.

ما در اینجا می خواهیم با بررسی رفتارهای مرد پی به راز درون او ببریم.

مردی که شما را دوست داشته باشد قطعا طرز نگاه کردن، نوع نشستن، نحوه راه رفتنش هنگام قدم زدنش با شما با کسی که هیچ علاقه ای ندارد فرق دارد.

وقتی با شما قرار می گذارد دوست دارد تنها شما را ببیند نه اینکه مدام به اطراف نگاه کند یا سرش داخل گوشی باشد.

شما را می بیند خوشحال می شود و وقتی پیش شماست لبخند ملایمی به لب دارد و به قول قدیمی ها مثل برج زهرمار و اخمو نیست.

چگونه بفهمیم پسری از ما خوشش نمی آید

مردی که شما را بخواهد تمام سعی خود را می کند با ظاهری شیک و آراسته پیش شما بیاد. او برای شما احترام قائل است و دوست دارد بهترین لباس هایش را بپوشد. به موهایش می رسد و موهای صورتش را تمیز و مرتب می کند.

اما اگر مثل گذشته به ظاهر خود نمی رسد، گاهی لباس هایش چروک و قدیمی است. مدت طولانی است آرایشگاه نرفته و موهایش نامرتب شده و یا صورتش را اصلاح نمی کند، همه اینها می تواند نشانه این باشد مثل گذشته برای رابطه تان اهمیت قائل نیست.

سخن آخر

از کجا بفهمیم مردی به ما علاقه ندارد

در مقاله « چگونه بفهمیم پسری از ما خوشش نمی آید » ۱۱ نشانه را بررسی کردیم. اگر از میان این ۱۱ نشانه عدم علاقه پسر که توضیح دادم بیشتر موارد شامل رابطه شما هم می شود، وقت آن رسیده فکری به حال خودتان بکنید. هیچگاه با پسری که برایتان ارزش قائل نیست و فقط می خواهد چند صباحی با شما دوست باشد، در رابطه نمانید. او را رها کنید. چرا که شما لیاقت بهترین ها را دارید.

هیچ دختری دوست ندارد در رابطه ای یک طرفه بماند و عمر خود را هدر دهد. شکست عاطفی در رابطه صدمات جبران ناپذیری را به روح و روان دختر وارد می کند. پس تا کار از کار نگذشته و او شما را بازی نداده خیلی راحت از روی نشانه هایی که گفتم بفهمید مرد به شما علاقه دارد یا نه؟

براتون مفید بود این مطلب؟

لطفا به این مطلب ستاره دهید

میانگین امتیاز ۳.۴ / ۵. تعداد امتیاز: ۷۰

شما اولین نفری باشید که امتیاز می دهید

One دیدگاه “۱۱ نشانه که یک پسر از شما خوشش نمی آید

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.