شماره تماس: 25917130 021

۳ روش ایجاد انگیزه در خود

در این مقاله می خواهم روشهای ایجاد انگیزه در خود را برایتان بگویم تا به کمک این تکنیک ها از استعدادها و توانایی های درونی خود به بهترین شکل استفاده کنید.

روشهای ایجاد انگیزه

۱- خود را با دیگران مقایسه نکنید.

یکی از مهم ترین روشهای ایجاد انگیزه در زندگی و رسیدن به امیدواری عدم مقایسه خود با دیگران است. اگر مدام در پی آن باشید که خود را با اطرافیانتان مقایسه کنید این مسئله به شدت شما را دچار یاس و ناامیدی می کند و انگیزه خود را در زندگی از دست می دهید.

مقایسه فقط در یک صورت خوب است. مثلاً اگر شما خودتان را با فردی که از لحاظ علمی بالاتر است مقایسه کردید و فهمیدید به این دلایل پیشرفت کرده و همان ها را هم در زندگیتان به کار بردید و شما هم پیشرفت کردید، می توان گفت این مقایسه، مقایسه ای سازنده بوده است.

۲- مهارت هایتان را توسعه دهید.

دومین روش ایجاد انگیزه در خود یادگیری مهارتهای جدید یا ارتقا دادن مهارت های قبلی است. زمانی که مهارتهای جدیدتری یاد بگیرید و با استفاده از آنها در کارتان پیشرفت کنید یا ارتقاء درجه پیدا کنید، قطعا انگیزه شما بیشتر خواهد شد.

گاهی با یادگیری یک مهارت، فرصت های شغلی بیشتری را برای خود به وجود می آورید که همین امر سبب ایجاد انگیزه و امید در شما می شود.

۳- از یکنواختی در زندگی دوری کنید و تنوع در زندگی خود ایجاد کنید.

داشتن یک زندگی خشک و بدون هیجان انسان را بعد از مدتی بی انگیزه و افسرده می کند. گاهی حتی اگر انگیزه فوق العاده بالایی داشته باشید، اما هفته ها و ماه ها وظایف تکراری و خسته کننده انجام دهید، دچار بی میلی می شوید.

بنابراین یکی از مهم ترین روش های ایجاد انگیزه این است که بروی ایجاد یک زندگی متعادل تمرکز کنید. اگر تمام وقت و انرژی تان را فقط بروی یک کار قرار بدهید، ریسک بزرگی کرده اید، چون هیچ کاری برای خوشحال نگه داشتن خودتان انجام نمی دهید.

اصلا ایده خوبی نیست که تمام تمرکزتان را بروی کارتان بگذارید. ما نیاز به تفریح و انجام کارهای سرگرم کننده داریم. حتما خیلی مهم است که شرکت گوگل این را جزئی از منشور کاریش قرار داده است.

پس این یکنواختی را با فعالیت های شگفت انگیز بشکنید. اگر از صبح تا شب سر کار هستید، مشغول درس خواندن یا یک خانم خانه داری هستید که بیشتر اوقات در منزل است در صورت امکان در فرصت هایی که چند روز تعطیلی هست با اعضای خانواده یا دوستان یک مسافرتی ترتیب دهید، وقت ناهار به جای خوش منظره و زیبایی بروید. با دوستان یا اعضای خانواده تان به کوهنوردی بروید. بلیط کنسرت خواننده مورد علاقتان را تهیه کنید. وسایل قدیمی منزلتان را عوض کنید و خلاصه به دنبال تنوع در زندگی خود باشید.

البته کمی ماجراجویی هم بد نیست و از چالش های تازه استقبال کنید. همراه با عزیزانتان به دیدن مکان های جدید بروید. راههایی را انتخاب کنید که دیگران انتخاب نمی کنند. خودتان را اسیر عادت های همیشگی نکنید. زندگی با کمی ریسک و ماجراجویی بسیار هیجان انگیزتر خواهد بود.

در یک جمله، برنامه ای متعادل و بجا برای همه چیز درست کنید تا در نهایت بتواند شما را شاد و باانگیزه نگه دارد.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره هدف گذاری صحیح
در این دوره به چه نکاتی پرداخته خواهد شد
  • روش های صحیح هدف گذاری
  • شناخت ویژگی های منحصر به فرد خودتان
  • روش های برنامه ریزی صحیح برای رسیدن به هدف
  • استفاده از قانون جذب برای رسیدن به هدف
برای شرکت در این دوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید، این دوره غیر حضوری ست و از طریق ایمیل برگزار می شود.
به هیچ عنوان ایمیل های تبلیغاتی برای شما ارسال نمی گردد.
GET FREE REPORT NOW!
Dolor aliquet augue augue sit magnis, magna aenean aenean et! Et tempor, facilisis cursus turpis tempor odio.
* We hate spam and never share your details.
چگونه ذهن پسرها را بخوانیم ؟
با پر کردن فرم زیر فایل صوتی رایگان
برایتان ارسال می شود
دانلود فایل صوتی رایگان
برای دانلود رایگان فایل صوتی در مورد نحوه برخورد با اشتباهات گذاشته فرم زیر را پر کنید. لینک دانلود برای شما ایمیل خواهد شد
* اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
با اشتباهات گذشته خود چه باید کرد
ثبت نام در دوه رایگان ذهن زیبا
فایل ها به ایمیل شما ارسال می شود