شماره تماس: 25917130 021

نحوه و چگونگی ایجاد انگیزه در خود را یاد بگیرید؟

چگونگی ایجاد انگیزه – در بسیاری از مشاوره هایم مراجعین عنوان می کنند که هدفی برای زندگی خود تعیین کرده اند اما انگیزه لازم برای شروع و رسیدن به هدف را ندارند.

به دلیل اهمیت این موضوع من تصمیم گرفتم در این مقاله چگونگی ایجاد انگیزه در خود را به شما آموزش دهم.

چگونگی ایجاد انگیزه

در زندگی ابتدا باید اهداف خود را مشخص کنید. پس از آن که اهداف بلند مدت و کوتاه مدت خود را تعیین کردید، نکته مهمی که خیلی از مواقع فراموش می شود این است که یک برنامه ریزی مناسب داشته باشید و طبق آن برنامه پیش بروید.

اگر بدانید که بعد هر بار از خواب بیدار شدن چه کاری باید انجام دهید انگیزه ای زیادی برای انجام کارهایتان خواهید داشت.

اجازه ندهید که سردرگمی وقت شما را تلف کند و باعث شود روزها را با بی انگیزگی یکی پس از دیگری سپری کنید.

وقتی در زندگیتان برنامه ریزی دارید، احساس می کنید که مفیدتر و قوی تر شده اید، یواش یواش احساس مثبت پیشرفت را در خود تقویت می کنید و این احساس پیشرفت برای انجام کارهای روزانه انگیزه و انرژی بیشتری به شما می دهد و این به شما کمک خواهد کرد که بر تنبلی و بی انگیزگی خود غلبه کنید.

وقتی می فهمید که برنامه ریزی تا چه حد می تواند در بالا بردن عملکرد و چگونگی ایجاد انگیزه در زندگی مفید باشد تعجب می کنید که چرا تعداد بسیار کمی از مردم برای کارهایشان برنامه ریزی می کنند.

ضمناً برنامه ریزی واقعاً کار بسیار ساده ای است. تنها چیزی که برای این کار لازم دارید یک دفترچه و یک خودکار است و البته کمی حوصله.

وقتی فعالیت های روزانه را از قبل برنامه ریزی کنید، شروع کردن و ادامه دادن به کارها برایتان آسان تر می شود، کارتان سریع تر و راحت تر از همیشه پیش می رود، احساس قدرت و انگیزه بیشتری می کنید و در نهایت توقف ناپذیر می شوید.

لیستی از امکاناتی که در راه رسیدن به هدفتان به آنها نیاز دارید را تهیه نمایید. کم کم امکانات و احتمالاتی را متوجه می شوید که در صورت نبود یک برنامه مکتوب هرگز آنها را متوجه نمی شدید. هر بار چیز جدیدی به ذهن تان رسید آن را به لیست فعالیت ها اضافه کنید. این کار را تا کامل کردن لیست ادامه دهید.

با استفاده از برنامه ریزی می توانید کارهایتان را بهتر از آنچه در ابتدا تصور می کردید انجام دهید. وقتی این توصیه را به مراجعینم کردم بعد از مدتی انها گفتند اینکه حدود 2 ساعت از وقت شان را در پایان هفته صرف برنامه ریزی هفته آینده کنند در افزایش بهره وری و ایجاد انگیزه آنها تاثیر چشم گیری داشته و زندگی آنها را کاملاً دگرگون کرده است. این راهکار مسلماً در مورد شما نیز نتیجه بخش خواهد بود.

فقط به یاد داشته باشید که اسیر برنامه خود نباشید! همان گونه که قبلا گفته شد، این برنامه منعطف است. برنامه برای آن است که شما را در مسیر درست قرار دهد و انگیزه و امید را در شما ایجاد کند.

هرچند که بهتر آن است که تمام برنامه را انجام دهید اما اگر مشکلی پیش آمد و نتوانستید قسمتی را طبق برنامه پیش ببرید ناراحت نباشید و انگیزه خود را از دست ندهید. هیچگاه اجازه ندهید که انجام ندادن یک امر در شما تبدیل به یک احساس بد، عذاب یا اضطراب شود.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره هدف گذاری صحیح
در این دوره به چه نکاتی پرداخته خواهد شد
  • روش های صحیح هدف گذاری
  • شناخت ویژگی های منحصر به فرد خودتان
  • روش های برنامه ریزی صحیح برای رسیدن به هدف
  • استفاده از قانون جذب برای رسیدن به هدف
برای شرکت در این دوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید، این دوره غیر حضوری ست و از طریق ایمیل برگزار می شود.
به هیچ عنوان ایمیل های تبلیغاتی برای شما ارسال نمی گردد.
GET FREE REPORT NOW!
Dolor aliquet augue augue sit magnis, magna aenean aenean et! Et tempor, facilisis cursus turpis tempor odio.
* We hate spam and never share your details.
چگونه ذهن پسرها را بخوانیم ؟
با پر کردن فرم زیر فایل صوتی رایگان
برایتان ارسال می شود
دانلود فایل صوتی رایگان
برای دانلود رایگان فایل صوتی در مورد نحوه برخورد با اشتباهات گذاشته فرم زیر را پر کنید. لینک دانلود برای شما ایمیل خواهد شد
* اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
با اشتباهات گذشته خود چه باید کرد
ثبت نام در دوه رایگان ذهن زیبا
فایل ها به ایمیل شما ارسال می شود